1. Hackujeme Kindle 4 „Kindle 5“ – Zobrazení předpovědi počasí

Čtečky elektronických knih Amazon Kindle jsou krabičky složené z nějakého hardwaru a softwaru. Jako mobilní telefony a řada dalších zařízení, čtečky obsahují procesor, paměť, displej a operační systém. Díky tomu se tyto malé a poměrně tenké krabičky dají využívat i pro něco jiného než jen čtení knih a užívání funkcí jenž jsou implementovány přímo od výrobce dané čtečky.

Než se ale dostanou do čteček nové funkce, je nutné prozkoumat jejich operační systém a možnosti jak nové funkce či podprogramy zprovoznit. Pro prolomení operačního systému nějakého zařízení se ustálil pojem jailbreak a tento jailbreak je nutné provést i u čteček Kindle, jestliže do nich chcete získat různé rozšíření. Již dříve jsme v několik článcích uvedly mnoho tipů na provedení jailbreaku, jenž jsou dostupné pro různé modely čteček Kindle. Například díky jailbreaku pro čtečku Amazon Kindle Keyboard 3 je možné naučit čtečku předčítat knihy v českém nebo jiném jazyce, počeštit rozhraní čtečky, vylepšit psaní na klávesnici či nainstalovat vylepšený přehrávač hudby.

I pro čtečku Amazon Kindle 4 či Kindle 5 (černá barva) je dostupný jailbrek díky, kterému můžete získat moc nad svojí čtečkou a nějakou fičurou si ji vylepšit. A této možnosti využil jeden chytrý chlapík Matthew Petroff, který připravil novou vychytávku v podobě zobrazování předpovědi počasí na displeji čtečky Kindle.

Předpověď počasí na Kindle 4 a Kindle 5

Zdroj: Matthew Petroff [Kindle Weather Display]

Matthew vymyslel šikovnou vychytávku jak zobrazit předpověď počasí na čtečce Kindle. Realizace se skládá ze dvou částí.

1. část je na straně serveru, ta získává informace o počasí a ty následně konvertuje do grafického výstupu, tedy obrázku jenž je možné následně zobrazit na displeji Kindle. Tato část je naprogramována v Pythonu a musíte si ji nahrát někam na webhosting s podporou Pythonu, tato aplikace bude v pravidelném intervalu získávat informace o počasí a připravovat obrázky pro Kindle. Neměl by být nejmenší problém tento skript zprovoznit na nějakém serveru a následně uživatelům Kindle poskytnout URL adresu na aktualizovanou předpověď počasí o jejíž zobrazení se stará druhá část realizace.

2. část realizace implementace je skript pro čtečku Kindle, pro její instalaci je nezbytné abyste měli proveden jailbreak čtečky. Tento skript v daných intervalech stahuje aktuální předpověď počasí tedy vygenerovaný obrázek, smaže obsah displeje a následně zobrazí předpověď počasí.

Zatím jsem tuto vychytávku netestoval osobně, ale kdo by měl zájem může si ji otestovat na vlastní kůži. Veškeré zdrojové kódy a popis jak vše funguje naleznete v článku u Matthewa.

Pozor: Provedení jailbreku čtečky a instalace dalších rozšíření může zavinit, že vám nebude fungovat jak by měla. Takže před samotným hackováním čtečky doporučuji přesně si nastudovat postup instalace.

 

Tip na e-knihy

Komentáře 4 komentáře

bosomt Napsal 01:34 / 22. 11. 2012

kindle 3 keyboard a lepsi MP3 prehravac ? to som si nevimol, prosim link na clanok !

Kramerius Napsal 10:26 / 23. 11. 2012

Něco mi uniklo? Asi to sem nepatří, ale jaký vylepšený přehrávač mp3 lze nahrát na K3 po jailbreaku? Docela by se mi to hodilo.

blackdot Napsal 16:57 / 23. 11. 2012

Tento navod je super, jen by bylo fajn nez to sem nekdo placne, aby to alespon vyzkousel. Script na serverove strane, ktery generuje obrazky taha informaci o pocasi z webu, ktery poskytuje pocasi… tada… pouze pro ameriku 🙂
Enjoy.

Amazon-Kindle.cz Napsal 18:16 / 24. 11. 2012

Sorry ty předpovědi jsem jen prolétl a nevšiml si že to je jen pro USA. Ale neměl by být problém zamakat a něco podobného udělat pro ČR.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné