3 miliony za smazanou knihu z Amazon Kindle

Je to již starší zpráva, ale pro někoho může být zajímavá. Amazon smazal s největší pravděpodobností nelegálně drženou knihu školákovi z Kindle, ten ji údajně četl do školy a měl v ni vypsáno mnoho poznámek o které také přišel při nedobrovolném smazání knihy. Amazon se dostal k soudu a jelikož pro něj soudní proces nevypadal moc příznivě, raději přistoupil k mimosoudnímu vyrovnání a zaplatil školákovi 150 000 dolarů.

Díky této kauze vznikl precedens, který změnil postoj Amazon k odstraňování knih ze čteček Kindle, nyní ke smazání knihy musí mít povolení od soudu.

Osobně s tímto postojem nesouhlasím, hold v Americe se soudí každý s každým za banality. Kdyby tato kauza negativne nepoškodila značku Amazon, tak by na to nikdy nepřistoupili, na druhou stranu negativní reklama, také relama.

Tip na e-knihy

Komentáře 4 komentáře

Snow Napsal 17:09 / 1. 10. 2010

Jedině dobře!
Nekupoval jsem si čtečku za 3 litry aby mě následně mohl amazon mazat nelegálně držené knížky, obzvláště v Čechách kde se Českej legální obsah v podobě e-book prakticky nevydává… Tohle si prostě nedovolí ani apple, tak nevidím důvod proč by to měl dělat amazon. Jinak mimosoudní vyrovnání je značně nadhodnocené. 3 miliony… Fakt síla.

RomanL Napsal 09:50 / 16. 10. 2010

V ČR je pochopitelně kopírování knih pro osobní potřebu povoleno. Placeno je v poplatcích za paměťová media a za papír v kopírkách…

Postal2 Napsal 18:57 / 5. 1. 2012

Na tomhle je vůbec nejzajímavěší věc, že „někdo (kdokoliv)“ z Amazonu může vidět obsah Vašeho zařízení, a co víc, může tento obsah bez překážek kontrolovat. (Míněno co do rozsahu i co do obsahu.)

Skvělé!!

Amazon-Kindle.cz Napsal 19:19 / 5. 1. 2012

Toto je událost stará několik let, takže bych se toho nebál. Otázka je kdo by se přehraboval v několika milionech dokumentů a k čemu by to bylo .-)

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné