31. července bude představen nový tablet Kindle Fire a nové modely čteček Kindle

Tak to vypadá že 31. července Amazon představí nový model tabletu Kindle Fire 2 a nové modely čteček elektronických knih Kindle. Podle CNET viz. jejich článek by měl Amazon představit nový tablet Kindle Fire 2, který by měl disponovat větším rozlišením než současný model Kindle Fire. Nový model dostane 7″ displej s rozlišením 1280 x 800px. Dále by měla přibýt kamera, hardwarové tlačítka pro změnu hlasitosti, atd.. Nový tablet Kindle Fire 2 by měl stát 199$ a současný model Kindle Fire by se mohl dostat na 149$.

Dále by měl Amazon představit nové modely čteček Kindle. Vypadá to že nejlevnější model zůstane a bude se pouze inovovat, ale co je hlavní Amazon by měl představit naprosto nový model s dotykovým displejem. Tato čtečka bude poskytovat možnost osvícení displeje, jak je tomu u konkurenční čtečky Nook.

Nechme se překvapit s čím přijde Amazon a jestli se potvrdí spekulace.

Tip na e-knihy

Komentáře 2 komentáře

joe Napsal 15:36 / 28. 6. 2012

Nevíte někdo jak to vypadá s tým barevným e-ink displejem??? Psali jste tu, že Amazon nakoupil barevný e-ink displeje, kdy uvedou na trh konečně kindla s barevným e-ink?????????????

Radek Holeček Napsal 18:45 / 28. 6. 2012

S barevným e-inkem to vypadá tak, jako to před lety vypadalo s barevnými jehličkovými tiskárnami. Barvy jsou „vyblité“. A zatímco černobílý e-ink může směle konkurovat černobílým knihám, tak barevný zatím barevným konkurovat nemůže. A tak jeho nasazení do čteček nepřinese žádnou revoluci. Možná se takových čteček brzo dočkáme, ale barvy v nich budou použity spíše na zvýraznění či odlišení, než na nějaký velký umělecký zážitek.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné