Amazon začal prodávat tablety a příslušenství v kioscích

Společnost Amazon, která prodává elektronické knihy, čtečky eknih Kindle Paperwhite, Kindle 5 a tablety Kindle Fire začala některé zařízení prodávat v kioscích. Tento zkušební prodej odstartoval již v listopadu minulého roku a kiosky se objevují na letištích. Zákazníci si mohou zatím zakoupit pouze tablety Kindle Fire s cenou nad 379 dolarů a příslušenství jako napájecí adaptéry, které stojí kolem 20 dolarů.

Amazon začal prodávat eknihy v kiosku

Celá systém prodeje je automatický a zájemce o nějaké zařízení si navolí produkt, který uhradí kartou. Nevím proč Amazon neprodává takto i čtečky eknih Kindle 5, které startují jž na ceně 69 dolarů a Kindle Paperwhite s osvícením displejem a dotykovým ovládaním se dá pořídit za 119 dolarů.

Informace a fotografie jsou převzaty z článku na GeekWire.

Tip na e-knihy

Komentáře 2 komentáře

nothrem Napsal 11:49 / 15. 1. 2014

„Nevím proč Amazon neprodává takto i čtečky eknih Kindle 5…“

Protože je to (nejpravděpodobněji) testovací provoz, zda se to vyplatí. Koupit si na letišti adaptér za $20, pokud jste si ho zapoměli vzít na dovolenou, je pěkná služba, ale koupit si tak něco za skoro $400 asi moc lidí neudělá.

A to právě Amazon testuje – „…pokud z automatu prodáme alespoň 100 kindlů po $379, tak se vyplatí tak nacpat i ty levnější.“ A pokud ne, tak třeba naopak automaty předělají a místo kindlů budou prodávat nabíječky i na iPhony, tužkové baterie a podobné 10/20-dolarové položky.

Petr Vytlačil Napsal 11:53 / 15. 1. 2014

Zajisté jde o testovací službu a obecně, kdyby se tam prodávali modely kolem 100 dolarů tak jsou asi dříve vyprodané než tablety kolem 400 dolarů. Kiosek má i omezení z pohledu úložného prostoru.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné