Anglicko český slovník pro čtečku Kindle Touch

Anglicko cesky slovnik Amazon Kindle Touch Máme tady pro vás další vychytávku pro čtečku elektronických knih Kindle Touch. Tentokrát jde o anglicko-český slovník, který lze používát i ve starším modelu Kindle 3 Keyboard, viz. náš starší článek. Anglicko-český slovník je opravdu super vychytávka, při čtení anglických knih. Když si najedete na nějaké slovo tak vám zobrazí překlad. Používá se stejně jako vestavěný výkladový Oxford slovník. Než ho ale budete moc využívat, musíte si stáhnout samotný EN-CS slovník, nahrát do Kindle a nastavit, aby se používal. Není to vůbec složitá záležitost a za 5 minut máte vše hotové.

K dispozici jsou nyní dva slovníky: Dictionary Thomas Kiranti a rozsáhlejší slovník i s výkladem atd.

Návod jak nainstalovat anglicko-český slovník do Kindle Touch

  1. Prvně si musíte stáhnout anglicko-český slovník na této adrese: http://goo.gl/FMQDQ nebo druhý slovník zde: http://goo.gl/55MUo
  2. Potom stažený balíček rozbalte, a připojte čtečku Kindle Touch k vašemu počítači prostřednictvím USB kabelu,
  3. a nahrejte slovník kindle-touch-slovnik-encs_dictionary_2_0.mobi nebo lingea.mobi do složky documents ve vaší čtečce Kindle.
  4. Následně odpojte Kindle Touch od počítače, zapněte čtečku a nyní musíte nastavit en-cs slovník.
  5. Klikněte na jediné tlačítko na čtečce, abyste se dostali na hlavní obrazovku s přehledem knih. Potom klikněte na položku Menu v levým horním rohu displeje, dále Settings a zde na položku Dictionaries. Zobrazí se vám aktuálně nastavený slovník English Oxford … klikněte na něj, zorazí se vám nabídka s dostupnými slovníky tak zde vyberte slovník EN-CS Dictionary 2.0 a volbu potvrďte tlačítkem OK.

Nyní máte úspěšně nainstalován slovník a můžete ho využívat, kdybyste chtěli vrátit zpět výkladový slovník, tak postup je naprosto stejný akorát si vyberete jiný slovník z nabídky. Kdybyste náhodou potřebovali vyhledat nějaké slovíčka ve slovníku, není to žádný problém, slovník máte totiž ve čtečce nahraný jako knihu, takže stačí slovník otevřít a nyní v něm můžete vyhledávat slovíčka.

Slovníky, které v článku uvádíme nejsou naší prácí a neručíme tedy za jejich obsah!

Ukázka jak vypadá anglicko-český slovník v Kindle Touch

Tip na e-knihy

Komentáře 17 komentářů

A. Napsal 18:11 / 25. 2. 2012

Dobrý den, bdue fungovat i pro non-touch Kindle (verze bez klávesnice)?

Amazon-Kindle.cz Napsal 11:45 / 26. 2. 2012

Ano viz. další článek slovník pro K4.

Venca Napsal 23:10 / 9. 3. 2012

Je možné používat oba slovníky najednou (jak výše uvedený cz-en tak přednastavený anglický výkladový)?

Maty Napsal 09:46 / 13. 3. 2012

Ahoj, mám takový malý problém. Slovník mám nastavený, le nepřeloží mi jediné slovo. proč?

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:47 / 13. 3. 2012

Bohužel nic rozumného nás nenapadá, zkoušel jste resetovat čtečku je možné že to pomůže. Zkoušel jste oba slovníky?

Maty Napsal 21:37 / 13. 3. 2012

No píše mi to že mám jít do archieved items… Jinak v některých souborech to funguje, nefunguje ve zkonvertovaných PDF do MOBI

Lukas Napsal 10:46 / 17. 3. 2012

Mám stejný problém jako Maty. Slovník funguje na klasické MOBI soubory, ale ne na zkonvertovaná pdf např. z calibre. Neví někdo co s tím? Díky.

Pavel Napsal 21:36 / 11. 4. 2012

MATY a LUKAS: anglický slovník lze požít jen v anglických souborech, soubor musí mít v metadatech uvedeno, že je anglicky. Nastavit lze třeba v Calibre. Pak slovník funguje korektně všude.

Lukas Napsal 17:42 / 25. 8. 2012

Díky moc Pavle, moc jste mi pomohl 🙂

Candy Napsal 21:40 / 8. 9. 2012

ďakujem za fantastický tip !
Neviem dobre po anglicky a trápim sa pri každej knihe so slovnou zásobou…toto mi fakt pomôže!
a samozrejme ďakujem za slovník autorovi! Len škoda, že ten druhý link už vymazal…

Matej Napsal 19:51 / 27. 9. 2012

Ahoj, chtěl jsem se zeptat, pročm i slovník funguje jen s originálními knihami od mazonu a nefunguje mi s ostatními knihami? Například když ořevedu do AZW3 formátu PDF a nebo cokoliv jiného… Taky mi nefunguje u spousty dokumentů neoriginálních (ne od amazonu) text to speech

Matej Napsal 20:21 / 27. 9. 2012

Tak s tou angličtinou jsem na to už došel, jsem si špatně přeče to výše napsané. Ale pořád nevím, proč mi nefunguje české text to speech. Je nějaká možnost jak obnovit originální text to speech, když už mi české nejde používat?

Drakor Napsal 17:27 / 10. 12. 2012

Pomocí software CALIBRE si naimportujte danou knihu do knihovny CALIBRE klikněte na importovanou knihu pravým a vyberte změnu metadat. V položce jazyk změňte češtinu/nebo jiný jazyk na angličtinu. Pak původní knihu v Kindle zaměňte za tuto se změněnými metadaty. Pak Vám už půjde u této knihy Text-to-Speech. Po jeho zapnutí přepněte ve vlastnostech na ženský jazyk (to je ta čeština zde výše) a bude to předčítat česky. Kindle má problém, že neumožňuje přepínat jazyk u text-to-speech a bere defaultní co je v kindle nastaven v hlavním nastavení. A tam pokud vím čeština nejde nastavit.
Další možností je jailbreak+kindlet jailbreak+K5 JBPatch, ale pokud nevíte co děláte můžete udělat z kindlu cihlu

iGor Napsal 10:32 / 31. 12. 2012

ahoj vsetkym.. Candy napisal, ze je „skoda toho druheho“ (vymazaneho) slovnika.. mna by zaujimalo, ci su (boli) tie slovniky velmi rozdielne.. mate s nim niekto konkretnu skusenost? o co som prisiel vymazanim, podla popisu v texte „above“, rozsáhlejší-ho slovník-a i s výkladem atd.? postaci mi pre bezne citanie anglickeho textu s obcasnou potrebou prekladu aj ten „menejrozsiahly“? dakujem.. 🙂
p.s. btw, nie je ten rozsiahlejsi nahodou upnuty aj na nejakom inom servery? 😉 zvedavost neda.. 😀

Mya Napsal 11:17 / 12. 7. 2013

Dobry den, slovnik mam ve ctecce, ale neobjevil se mi pak v te nabidce, je tam stale jen Oxford..co s tim, jak ho tam dostanu?
Diky

Zuzana Napsal 23:08 / 16. 12. 2014

ahoj, koupila jsem si kindle 6 touch a nedaří se mi slovník stále nainstalovat, neporadili by jste mi prosím někdo .. děkuji ..

Petr Vytlačil Napsal 20:49 / 18. 12. 2014

V čem je konkrétně problém?

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné