Anketa – Kde sháníte potravu pro váš Kindle?


Tip na e-knihy

Komentáře 8 komentářů

eM Napsal 07:27 / 24. 1. 2012

Chybi mi tam jeste moznost jineho obchodu. Ja napriklad ted koupil jednu knihu primo na strankach vydavatelstvi Libri. Proces nakupu byl docela zmatecny, ale vysledek stal za to. Prozatim asi nejlepe zkonvertovana kniha co jsem na ceskem trhu videl…vcetne vsech metadat (i popisu knihy), fungujicich odkazu v rejstriku apod.

Angrandir Napsal 08:30 / 24. 1. 2012

Je mi jasný že je blbý anketu měnit když už jede, ale nešlo by do ní přidat ještě wKnihy (www.wknihy.cz)? Myslím že minimálně svým postojem ke Kindle by si to zasloužili.

Amazon-Kindle.cz Napsal 08:52 / 24. 1. 2012

Bohužel již to technicky není možné, škoda na wknihy jsem naprosto zapomněl moje chyba.

Angrandir Napsal 09:56 / 24. 1. 2012

@EM: Snažím se Libri čas od času nápadně naznačovat, že by svoje e-knihy mohli prodávat na Kosmasu (kombinace PDF + Mobi(KF8) je pro Kosmas technicky možná, ptal jsem se), ale chybí k tomu nadšení nadpoloviční většiny vlastnické struktury (Libri). Pokud by si do nich občas někdo v tomhle duchu přátelsky rejpnul třeba na jejich facebooku, bylo by to super. Přišli by sice o nějaká %, ale najít na jejich webu knížky pro Kindle, pochopit objednávkový proces a ve zdraví ho přežít není jen tak – přijde mi to jako zbytečné trápení pro všechny strany.

eM Napsal 10:32 / 24. 1. 2012

@Angrandir: Vim, o cem mluvite. Muj elektronicky nakup probihal nekolik dni, poslali mi spatne heslo, to spravne nejspise neznali a tak mi poslali knihu e-mailem. Bohuzel pouze PDF verzi a kdyz jsem se dozadoval i MOBI verze, rekli mi ze takovou ten archiv neobsahuje (ackoli byla jasne videt :)), pripadne obsahovat nema. Po par telefonatech a emailovych urgenci mi nakonec poslali dalsi heslo „na zkousku“, ktere ovsem bylo od drazsi verze „pro tisk“. Nevadi, MOBI soubor tam byl take. Zaverecnym emailem jsem jim poslal i jakysi motivacni dopis (pro ne), ve kterem jsem vicemene rekl, ze dobra kvalita knihy a konverze neodpovida spatne kvalite samotneho prodeje. Ovsem nevim, zda se pohnou ledy. FB nemam.

Jiří Napsal 19:43 / 24. 1. 2012

Wow. Ten web libri.cz bych stylem odhadl tak někdy kolem 2000/2001. A teď se dívám, že copyright mají opravdu 2001-2012. Zřejmě se to po technické stránce příliš nezměnilo.

PS: Pokud by si tohle náhodou četl autor toho webu (a platí to nakonec i pro mnoho jiných). Výchozí velikost písma v prohlížečích je 16pt. Ještě ho zmenšovat je blbost (i když si ho můžu v prohlížeči zvětšit).

Radek Holeček Napsal 04:46 / 25. 1. 2012

To Jiří: Web libri.cz je možná předpotopní, ale na rozdíl od ostatních, včetně tohoto webu, chápou, že dnešní monitory jsou trošku jinde, než na 1024 pixlů šířky. Je hezké, že člověk vidí na 2/3 monitoru plovoucí podlahu, ale asi by víc ocenil nějaký smysluplnější obsah.

MT Napsal 12:55 / 31. 1. 2012

Zkrátka je nutné darovat těm nakladatelům konečně nějaké ty čtečky, aby si to sami vyzkoušeli. Vsadil bych se, že ti lidi, co v těch nakladatelstvích pracují, o moderní čtečku ještě nezavadili. Proto si myslí, že e-kniha znamená PDF.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné