Barnes & Noble představil nový tablet, který je konkurentem Amazon tabletu Kindle Fire

Barnes & NobleBarnes & Noble konkurent Amazon na poli elektronických a tištěných knih představil nový Tablet který se jmenuje NOOK Tablet. Jeho cena je stanovena na 249 dolarů, což je o 50$ více než za kolik by se měl začít prodávat Amazon Kindle Fire.

NOOK Tablet se podobá výbavou a možnostmi tabletu Kindle Fire. Bude vybaven 7″ dotykovým displejem IPS s 16 miliony barev a rozlišením 1024×600, WiFi  a 16GB pamětí. Systém pohání 2 jádrový procesor a 1GB RAM.

Tablet by měl mít poměrně dlouhou výdrž na baterii, jestliže budete na tabletu číst měl by vydržet 11,5 hodin a 9 hodin při přehrávání videa.

Paměť NOOKu je možné rozšířit pomocí SD karty a k dispozici je online uložiště Nook Cloud obdoba Amazon Cloud. Stejně jako Amazon, Nook podporuje synchronizaci pozice, kde jste v knihách skončili a je možné pokračovat ve čtení na jiných zařízeních.

Na tabletu bude možné přehrávat filmy v HD rozlišení, hudbu z Netflix, Hulu Plus, Pandora. K zakoupení je kolem 2,5 miliónů knih, magazínů a komiksů. Na tabletu můžete surfovat na internetu a číst si emaily a pouštět streamované video. Tablet můžete využít i jako herní platformu pro hraní her.

Podporované formáty dokumentů

  • EPUB s DRM i bez, PDF
  • XLS, DOC, PPT, TXT, …
  • Video v MP4, Adobe flash format, 3GO, 3G2 MKV, WEBM (Video Codecs: H.264, MPEG-4, H.263, VP8)
  • Fotografie JPG, GIF, PNG, BMP,
  • Audo MP3, MP4, AAC, AMR, WAV, OGG

Rozměry tabletu NOOK Tablet

Výška: 20,574 cm
Šířka: 12,7 cm
Tloušťka: 1, 22 cm
Hmotnost: 399,7 gramů

Při porovnání parametrů a funkcí, které tablety Kindle Fire a NOOK přináší mi vychází, že se jedná skoro o identické tablety. NOOKu nahrává větší interní paměť 16GB, Kindle Fire má pouze 8GB. Dále má NOOK k dispozici port pro rozšíření paměti SD kartou. Na druhou stranu je Kindle Fire o 50 dolarů levnější. Jsem velice zvědav na jak tyto dva tablety dopadnou při testu a který z nich bude lepší.

Každopádně můžeme děkovat Amazon a Barnes & Noble, že na trh přináší tablety za velmi příjemné ceny, donutí tím ostatní firmy změnit cenovou politiku nebo nabídnou levnější alternativy tabletů. Těžit z toho budou především spotřebitelé. Co myslíte zareaguje Apple na tyto nové tablety a přinese novou verzi iPadu s menším displejem nebo zlevní dosavadní tablet iPad 1 a 2?  Tablet Kindle Fire si již mělo údajně předobjednat kolem 400 000 zákazníků což není zanedbatelné číslo.

Škoda, že ani jeden ze zmíněných tabletů nedisponuje HDMI výstupem. Bylo by to fajn mít možnost spustit film na velké TV nebo využít tablet pro prezentaci na projektoru.

Více o tabletu NOOK se můžete dočíst na stránkách B & N.

Tip na e-knihy

Komentáře 3 komentáře

Snow Napsal 19:17 / 7. 11. 2011

Bude v tom předpokládám android že?
Neškodilo by srovnání v tabulce…

pz Napsal 23:47 / 8. 11. 2011

Ukousnuty ruzek, jak to je prakticke. Provleknu tam tudy provazek a muzu ctecku nosit na krku.
Fuj!

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné