BlackBerry PlayBook výborná alternativa tabletu Amazon Kindle Fire za super cenu

playbook-01Tentokrát mám pro vás tip na velmi povedený tablet, který by mohl být vhodnou alternativou tabletu Amazon Kindle Fire. Bohužel tablet Kindle Fire se do ČR nezasílá, takže je nutné ho objednat přes virtuální adresu v USA a jeho cena z příjemných 200 dolarů +/- 4120 Kč se vyšplhá s poštovným do ČR, DPH atd. až na +/- 6 200 Kč. O tom jak nakupovat v USA a objednat si tablet jsem psal v článku: Tablet Kindle Fire – Jak nakoupit v USA a na kolik vás vyjde. Nyní již ale o alternativě tedy tabletu BlackBerry PlayBook.

Tablet BlackBerry PlayBook

Tento tablet by si někdo mohl splést s tabletem Kindle Fire, protože si sou velice podobní rozměry i designem, viz. fotografie.

playbook-04

Kindle Fire vlevo, PlayBook uprostřed a vpravo Tablet od Samsungu. Zdroj fotografie engadget.com.

PlayBook nebyl z počátku přijat moc kladně, protože jeho operační systém nebyl dostatečně vyspělý a oproti konkurenci neposkytoval takovou funkcionalitu. To se ale změnilo příchodem nové verze operačního systému, která je nyní  ve verzi 2.0 a přinesla mnoho vylepšení, díky kterým se stal tablet PlayBook velmi dobrým tabletem. Za zmínku určitě stojí, že na tabletu PlayBook můžete spouštět aplikace s operačního systému Android, takže o velké množství dobrých aplikací není nouze.

Proč, ale zde o tomto tabletu píšu. Jde o to že na tomto tabletu můžete i provozovat aplikaci Amazon Kindle, takže není problém si na tabletu číst dokumenty, knihy, atd. které jste si v Amazon obchodě nakoupili nebo uložili do svého cloudového úložiště a proto tento tablet je vhodnou alternativou pro Kindle Fire nejen po HW stránce ale i softwarové.

Technické parametry tabletu PlayBook

  • Rozměry: 194 x 130 x 10mm, váha: 425 gramů
  • Displej: 7 palců, rozlišení 1024×600 WSVGA – display by měl být tedy identický s displejem tabletu Kindle Fire, který je opravdu úžasný.
  • Výkon: Procesor s taktovací frekvencí na 1GHz a je dvoujádrový, operační paměť 1GB
  • Kapacita: tablet se prodává s vnitřní kapacitou: 16GB, 32GB a 64GB – Kindle Fire má pouze 8GB
  • Kamery: Playbook má k dispozici dvě kamery, přední kamera má rozlišení 3 MP a zadní 5 MP nahrávání v rozlišení 1080p
  • Konektivita: bezdrátové připojení WiFi 802.11 a/b/g/n, BlueTooth 2.1, micro USB a HDMI výstup
  • Navigace: GPS
  • Multimedia: stereo repráčky, stereo mikrofon
  • Cena: 199 dolarů, stejně jako tablet Kindle Fire

Proč se mi tablet PlayBook líbí a proč bych si ho koupil

Z parametrů tabletu PlayBook je jasně patrné že uživatelům poskytuje více možností využití. V základní verzi je k dispozici paměť o velikosti 16GB, máte k dispozici 2 kamery, které můžete využít pro nahrávání videa nebo skypování. Součástí je i GPS modul, který můžete využít pro Geocaching a jiné aktivity, jestli je pro PlayBook autonavigace netuším. Další plusem je, že PlayBook disponuje HDMI výstupem takže ho můžete využít pro prezentaci fotografií, nebo přehrávání či hraní her na velké LCD televizi. Další plus vidím v povedeném rozhraní operačního systému PlayBook, oproti Kindle Fire mi přijde příjemnější.

Poslední a jedno z největších plus vidím v ceně tabletu PlayBook, protože jej je možné zakoupit již za 199 Eur včetně DPH. To je kolem 5 100 Kč + poštovné. Kindle Fire z USA vyjde na 6 200 Kč.V ČR se PlayBook prodává za 7 000 Kč se 16GB pamětí.

Kde koupit tablet PlayBook za super cenu

Tablet PlayBook s pamětí 16GB můžete zakoupit za super cenu 199 Eur / 5 250 Kč s poštovným v německé verzi Amazon.de Odkazy na tabletu v obchodu máte zde:

PlayBook 16GB / 199 EUR


PlayBook 32GB / 266 EUR

Kdybyste nevěděli jak nakoupit tablety tak vám můžeme pomoc s jejich zprostředkováním z obchodu Amazon.de

Ukázka propojení PlayBook s televizí

Tip na e-knihy

Komentáře 5 komentářů

Vlad Kuzba Napsal 14:21 / 30. 5. 2012

Díky za článek. Dovolil bych si několik poznámek. Máme doma PlayBook 32GB a B&N Nook Tablet ve verzi 16GB.

Ad skypování: Bohužel, ani jeden z nich se ke skypování moc nehodí. Pro PlayBook není k dispozici aplikace, ta androidí se chová velmi nestabilně, videohovor ani audio se mi nepodařilo uskutečnit. Na videokonference je k dispozici nativní aplikace, ale ta funguje pouze mezi PB nebo PB a BB telefon. Nook sice má aplikaci, má mikrofon,ale přesto audiohovory nefungují. Kameru u Nooka nenajdeme.

Ad autonavigace: „Pravá“ offline navigace pro PB zatím není. Šušká se něco o TomTomu,ale zatímnic konkrétního nebylo oznámeno. Fungují ale Google mapy včetně navigace a offline kešování map. Také existuje nativní aplikace Magellan Compass, kdy ve starší verzi byly k dispozici Google mapy bez kešování. Upgrade mě o Google mapy připravil a nahradil je OpenStreet mapami, zato je je k dispozici offline cache. Apliakace stále 7 dolarů, nyní vyšla verze s Google mapami,která stojí další 2 dolary navíc, což považuji za zlodějinu.

Ad android aplikace: existuje možnost převodu android aplikací, u free apps to není problém, ale placené si člověk musí umět převést sám. Nevím, nakolik je to legální, ale funguje to. Takže aplikace, které jsem si koupil pro Android a používám je na svých dvou telefonech a Nookovi si mohu převést i pro PlayBook. Ne každá ovšem potom funguje.

Celkově vzato jsem s PB maximálně spokojený, je to skvělý stroj. Kromě knížek z Amazonu na něm lze číst i knížky od B&N a i knížky z iTunes.

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:26 / 30. 5. 2012

S tím Skypem to je nemilé musím se na to ještě někde na internetu podívat. Osobně jsem o PlayBooku uvažoval, protože jsem ho chtěl využít i pro skype hovory.

Zatím jsem skončil i Apple iPad 2, ale tam jsou kamery otřesné.

Vlad Kuzba Napsal 17:08 / 1. 6. 2012

Tady jsou odkazy na 3 HD videa natočené Playbookem. S tou šudlařinou v iPadu se to nedá srovnat…
http://youtu.be/9HFhWW9hLJc?hd=1
http://youtu.be/6Sk861WQM_U?hd=1
http://youtu.be/lNXkSH7UXkg?hd=1

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:12 / 1. 6. 2012

Za ty peníze to není vůbec špatný.

Vlad Kuzba Napsal 17:17 / 1. 6. 2012

Seznam androidích čteček, které je možno na Playbooku provozovat 🙂 plus jsou samozřejmě nativní aplikace. Například MOBI se dá číst v nativní appce.
http://goodereader.com/apps/playbook/blackberry-playbook-reading-and-news-apps/

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné