Bude nový deník Insider pro čtečku Kindle?

S největší pravděpodobností na trh přijde nový deník Insider. Záměr založit nový deník Insider oznámil šéfredaktor Aktuálně.cz Jakub Unger na konferenci Czech Internet Forum 2011. Mělo by jít o placený večerník, který by se čtenářům stáhl do čtečky Kindle po 16.00 hodině. Čtečka Amazon Kindle bude nabízena za dotovanou cenu a roční předplatné večerníku by se mělo pohybovat kolem 1 000 Kč.

Tip na e-knihy

Komentáře 5 komentářů

Jiří Napsal 20:25 / 10. 11. 2011

Snaha se určitě cení a dotovaná cena Kindlu bude určitě vhodný stimul a cena ročního předplatného je nízká (pokud „kolem“ neznamená třeba 1999 Kč), ale nemyslím si, že to bude mít opravdu úspěch. Proč bych měl číst něco za peníze, co si přečtu jinde zadarmo? Nedělám si totiž iluze, že obsah bude (v případě deníku) výrazně kvalitnější, než třeba samotné aktualne.cz.

Taky mi přijde nešťastný formát deníku. Lidé dneska žijí tak rychle, že mají sotva čas pročíst si titulky v nějakém agregátoru zpráv, nebo v RSS čtečce. Já na Kindle odebírám stávající přehledy zpráv z E15.cz a zmůžu se tak na to, že je jednou za měsíc smažu bez přečtení. Mnohem lepší by byl týdeník, kde by byla jen některá témata rozebrána do větší hloubky a pořádně. Při pátku bych si snad i rád početl. Ale to by zase nezvládly po stránce prodeje reklamy. Zato by více seděl název „Insider“.

A třetí námitka. Když už si najdu čas, abych se usadil do lenošky a četl, tak rozhodně nebudu číst ten hnus, který se dnes a denně probírá v médiích.

Kdyby raději někdo spustil projekt „Ikarie pro Kindle“. ?Mohli by třeba vydávat staré americké sci-fi povídky přeložené do češtiny. 🙂

Amazon-Kindle.cz Napsal 23:18 / 10. 11. 2011

Pane Jiří naprosto se ztotožňuji s vaším názorem, doba je uspěchaná a především jsou na nás všude chrleny informace. Na internetu je spousta deníků a vesměs všechny informují o tom samém, převážně negativní témata co zase politici provedli, krize, násilí a PR články vaření, krása atd. Určitě si člověk najde své kvalitní čtení ale není ho mnoho.

Osobně také moc v úspěch nevěřím, informací je všude kolem noho a zadarmo. Ale ještě bych tento projekt nezatracoval nevíme co bude náplní jeho obsahu, třeba nás mile překvapí.

Jerry Napsal 11:32 / 14. 11. 2011

@Jiří: kindle ikarie +1

RomanL Napsal 15:31 / 16. 11. 2011

Ha, Ikarie na Kindlu, to bych si okamžitě předplatil. Už mě to taky napadlo dřív a pídil jsem se po tom, zatím ale nic. 🙁

Roman Napsal 15:08 / 22. 11. 2011

Redakce nástupnického časopis Ikarie (tedy XB-1) nevylučuje, že časem přijde i elektronická verze (dle ohlasů na webu by byl vcelku slušný zájem), ale časopis se teprve rozbíhá a zatím to není na pořadu dne.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné