Díky novému firmware pro Kindle Touch je již možné přijímat periodika

amazon-kindle-touch-landscape-mode-01-icoNedávno jsme psali, že byl vydán nový firmware verze 5.0.3 pro Kindle Touch, když jsme článek psali zatím nebylo moc známo co všechno nového firmware přináší. Dnes jsme zjistli jednu zásadní věc a to, že díky novému firmwaru je již možné přijímat periodika do Kindle Touch, takže nyní již můžete přijímat pravidelně noviny z různých deníku v ČR nebo ze zahraničí. Nový firmware byste měli obdržet, když připojíte Kindle Touch k Wifi nebo si jej můžete stáhnout ze stránek Amazon. Vše jsme již popsali v tomto starším článku.

Tip na e-knihy

Komentáře 8 komentářů

HolyTrue Napsal 10:24 / 29. 1. 2012

Předčasné, předčasné!!! Stále to nefunguje korektně, proč si to nejdříve pořádně nevyzkoušíte?
Sice se s novým firmwarem konečně objeví Zobrazení pro periodika, ale stále to nefunguje.
Ve skutečnosti to funguje stále stejně jako v době 1.týdne uvedení KT na trh, kdy jsem to aktivně zkoušel. Tehdy, pokud jste si manuálně stáhli „idnes.mobi“ ze stránek „http://vice.idnes.cz/kindle_zadani.asp“, tak už jste toto menu mohli mít také. Ale stále to trpí jedním neduhem, který je tak zásadní, že to nelze používat:

Pokud zvolíme dvojtabulku, s výpisem témat nalevo a se články napravo, tak ať už vyberete vlevo cokoliv, objevují se stále stejné články napravo. Pokud navíc popojedete vpravo se články, tak se vpravo automaticky najede zase na začátek.

Pokud se od doby vydání 5.0.3 nic nezměnilo, je to stejné i u Novinky.cz

Angrandir Napsal 17:51 / 29. 1. 2012

Jenom zvědavý akademický dotaz nemajitele – to až doteďka na Kindle Touch nefungovala žádná periodika, ani předplacená z Amazonu? Nebo se jenom nedaly posílat vlastní soubory ve formátu periodik na e-mailovou adresu Kindle?

HolyTrue Napsal 17:20 / 30. 1. 2012

Máme na mysli periodika posílaní na Kindle email zpravodajskými servery. Od Amazonu to nejspíše funguje, ale ten nic nenabízí (česky).

george65 Napsal 23:59 / 30. 1. 2012

HolyTrue: tak nemas kindle spravne aktualizovany protoze tak jak ty pises se mi to presne chovalo pred aktualizaci (lepe receno nekdy, pokud se menu zobrazily tak se chovaly jak popisujes, nekdy se nezobrazily vubec), ale ted uz funguje jak ma clanky se meni po vyberu kategorii a vse ostatni myslim taky v pohode

Angrandir Napsal 14:55 / 31. 1. 2012

„Nic“ a „nic česky“ jsou dvě různé věci, já odebírám http://goo.gl/d0BsZ (a český Respekt). Ale mám jenom Kindle 3, tak mě to zajímalo.

HolyTrue Napsal 13:31 / 2. 2. 2012

george65: Máš to vyzkoušené osobně?
Angrandir: A trhnout nohou by sis nechtěl?

me Napsal 13:17 / 3. 3. 2012

Potvrzuji prispevek HolyTrue. Kindle 4 Touch s firmwarem 5.0.3 ma problem s prohlizenim periodik, presne jak popsal. Programatori nezvladli zmenu interface, z klavesnice na touch. Na cteni periodik stale pouzivam Kindle 3, prestoze prave kvuli periodikum jsem si poriil mensi a rychlejsi Kindle 4 touch. Tlacitkovy Kindle 4 zvlada periodika dobre; preblem je jen na touch verzi…

me Napsal 13:43 / 3. 3. 2012

A probem s periodiky neni vyresen ani ve firmware 5.0.4 🙁

Vedi o tom vubec?? A vubec, krome tohoto problemu mi vadi, ze pokud si prectu clanek v periodiku a vratim se do menu, tak se dostanu na pocatek seznamu, ne do rubriky kde jsem byl; toto je problem vsech Kindlu, neumi si zapamatovat pozici v rubrice a pouzit ji pri BACK.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné