Doporučujeme ať neotálíte s koupí čtečky Amazon Kindle

Jestliže uvažujete o koupi čtečky Amazon Kindle a stále se nemůžete rozhodnout, tak byste si měli pospíšit. Jak jsme již dříve avizovali, od 1. 4. 2011 začne platit nový zákon o dani a nákup čtečky z USA se velmi podraží. Doposud se nemuselo platit DPH 20% při nákupu čtečky Amazon Kindle 3 WiFi nebo varianty 3G , protože se vešli do limitu 150 EUR. Od 1. 4. se tento limit sníží 22 EUR, takže u všech zásilek zakoupených mimo EU a přesahujících tuto hodnotu bude nutné platit DPH.

Nákup čtečky Kindle 3 WiFi se podraží o +/- 28$ (500 Kč) a nákup verze s 3G +/- 38$ (680 Kč), doporučujeme vám čtečku objednat nejpozději týden před koncem měsíce březen, aby vám byla doručena včas a nebylo nutné hradit DPH.

Čtečku si můžete objednat v obchodě Amazon.com a nebo využít naší asistenční služby.

Tip na e-knihy

Komentáře 10 komentářů

Xlendi Napsal 23:46 / 27. 2. 2011

S ohledem na zprávy od našich slovenských kolegů by nemuselo být až tak zle. Tam obdobný eurozákon platí už od roku 2009 a věc se má tak, že za Slováky (většinou) platí DPH Amazon. Ale není tomu tak vždy. Takže sice můžeme doufat, ale pokud chcete čtečku v dohledné době, skutečně se vyplatí objednat co nejdříve.

Miloš Napsal 08:18 / 28. 2. 2011

Ono to ale nebude zřejmě jen DPH, ale také clo. Takže nejprve si připočtěte k ceně čtečky clo (nevím kolik procent z ceny), a pak teprve vypočítejte z této částky DPH. Rozdíl možná nebude velký, ale přeci jen nějaký.

Amazon-Kindle.cz Napsal 11:55 / 28. 2. 2011

Jedná se pouze o změnu DPH, takže CLO atd. bude jako doposud.

Radeček Napsal 13:10 / 28. 2. 2011

Vtipné bude, až všichni nakoupí kvůli DPHčku v březnu a Amazon od dubna čtečky zlevní na $99. Vzhledem k objemům prodeje je změna ceny pravděpodobná. Konkurence je na lopatkách, tak je třeba ji ještě dorazit.

Amazon-Kindle.cz Napsal 13:12 / 28. 2. 2011

To se mi nezdá moc pravděpodobné.

Lubomír Buranda Napsal 18:57 / 1. 3. 2011

tiež sa mi to zdá „pritiahnuté za vlasy“ treba si uvedomiť, že Amazon predáva milióny kusov celosvetovo, tých pá tisíc pre český a slovenský trh nemá podla mňa žiaden vplyv na cenotvorbu. Clo sa neplatí, pokiaľ neprekročíte bezcolný limit platný pre celú EU a ten je 2OO USD, res. 150 EUR, dopláca sa len DPH, že by tento doplatok uhrádzal Amazon o tom neviem a zdá sa mi to dosť nepravdepodobné, prax bola taká, že pokiaľ objednávka bola „cezlimitná“ (napr čítačka + púzdro) bola táto zásielka poslaná v dvoch balíkoch, pričom sa platilo len jedno poštovné, no to bolo v dobe, keď Amazon nestíhal plniť množstvo objednávok a čítačku zasielal s oneskorením.

Radeček Napsal 08:19 / 2. 3. 2011

Ten komentář o změně ceny na 99 dolarů samozřejmě nebyl myšlen tak, že Amazon zlevní kvůli nějaké České republice. Bylo to míněno tak, že když uváděli čtečku na trh, zvolili cenu na základě nějakých odhadů prodeje a z toho vyplývajících nákladů na výrobu jednoho kusu. Vzhledem k tomu, že jich prodávají výrazně více, zdá se mi logické, že jeden kus je výrobně přijde levněji, než původně zamýšleli. Mohou na tom vydělávat a nebo usoudit, že je třeba „zničit“ konkurenci a tak po půl roce prodejů mohou uvažovat nad snížením ceny. A že slevní na 99 dolarů, to už je jen o psychologii. Uvidíme, jak to dopadne.

Xlendi Napsal 14:17 / 2. 3. 2011

K tomu, jak probíhá (ne)placení DPH u Kindle na Slovensku doporučuji vlákno „Kindle 3“ na ebookforum.cz – pravděpodobné, nepravděpodobné, prostě se to děje (což samozřejmě automaticky neznamená, že to bude stejné od 1.4. v ČR, navíc i na tom Slovensku je praxe nejednotná).
Ke snížení ceny bude mít Amazon důvod, až dá do prodeje nějaká „Kindle 4“. A pak bych věřil i těm $100.

kames Napsal 14:54 / 3. 3. 2011

Mozem potvrdit ze amazon na slovensku plati dph. Kupoval som len kindle wifi nic ine, neplatil som nic, ani dph ani clo, potesilo ma to. Takze vysiel kindle cca 120 eur.

rejp Napsal 13:57 / 10. 3. 2011

„Mozem potvrdit ze amazon na slovensku plati dph“

Nesmysl. Proste ti pustili zasilku bez vymereni DPH. S tim ze by Amazon plati DPH to nema absolutne zadnou souvislosti.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné