Hliníkový obal pro čtečku Amazon Kindle 3

Hliníkový obal Kindle 3 WiFiPřinášíme vám zkušenosti našeho čtenáře s  hliníkový obalem na Kindle 3, který prodává eshop kosmas.cz, za 648 korun, ovšem výrobce jsem nedohledal. Na obalu je pouze nápis DLX (deLuxe?). Obal má rozměry 12,5 x 19,5 x 1,3cm, hmotnost 148 gramů a je z eloxovaného hliníku. Na prvního pohled působí highendovým dojmem. Vnitřek je vyplněn černým neoprenem, díky čemuž je čtečka uložena v pouzdru jako v bavlnce a display je chráněn před poškrábáním dokonale. Čtečka se do obalu nacvakává do čtyřech uchýtek ve kterých drží pevně a bezpečně. Přesto se poměrně snadno  z úchytek vyndavá. Otevírá se jako „blok“  nebo ji použít jako „stojánek“. Při použití  jako „blok“ není možné připojit obě části k sobě, což je škoda, protože se části při úplném otevření vyklají trochu do stran, díky dvouosičkovým pantům.   Trochu vadí při čtení v ruce vystupující část krytu , kteará při zavřené čtečce slouží k zakrytí posuvných tlačítek, která jsou při čtení trochu utopena, ale ucházejícím způsobem přístupna. K použití jako „stojánek“ slouží odklápěcí zarážka, která se nachází na přední části pouzdra a která se umisťuje do jednoho z pěti otvorů v zadní části. Díky nim je možno volit sklon od 40 do 60 stupňů.

Na zadní straně jsou otvory pro možnost poslechu audia z reproduktorů.  Zavírání pouzdra je pomocí  klapky, která uzavře čtečku zcela bezpečně a pevně. Bohužel, otevírání mohlo být vymyšleno trochu lépe. Chce to trochu cviku, ale i tak mi přijde celkem krkolomné. A to by byla asi jediná vada na kráse tohoto jinak naprosto jedinečného pouzdra. Jak je tomu při pádu  jsem nezkoušel a ani zkoušet nehodlám. Ovšem pokud se tak, nedej Bože, stane podělím se i o tuto zkušenost. Tento obal bych doporučil těm, kteří často cestují a chtějí v klidu spát, a čtečka je někde na dně kufru nebo v neprobádaných hlubinách batohu. Někoho sice může odrazovat chladný kovový materiál a možná i trochu „chirurgický“ vzhled, ovšem odměnou je vysoká míra ochrany.

Tip na e-knihy

Komentáře 12 komentářů

Vojtěch Napsal 14:12 / 19. 12. 2011

Myslím si že DLX bude znamenat Dealextreme:)

Laco Napsal 16:11 / 22. 12. 2011

Presne taketo nieco hladam, existuje aj verzia pre Kindle 4?

kanafasik Napsal 22:12 / 22. 12. 2011

to Laco: to vážně netuším. Zkus kontaktovat kosmas.cz. U obalu nebylo vůbec nic z čehož by se dalo zjistit kdo to vyrábí.

Zjev Napsal 18:14 / 23. 12. 2011

Tak přesně tenhle obal mám už nějaký ten pátek doma. Na ebay se dá sehnat za cenu 300Kč. Po více než půl roce používání celkem vržou panty. Ale když jsem jel to Tater, tak jsem vůbec nemusel dávat nějaký pozor na krosnu i přes to, že jsem tam měl Kindla.

Jan Napsal 12:20 / 26. 12. 2011

tyhle obaly koupíš kolem 17 – 20 USD na ebay, kupoval jsem ho tam a naprostá spokojenost, kindlu se v něm nic nemůže stát

Jihik Napsal 16:30 / 26. 12. 2011

Zdravím 🙂 Zajímalo by mě, kdybych chtěl použít pouzdro jen na přenášení, zda by se daly packy jednoduše vylomit a z pouzdra čtečku pro účel čtení vyndavat – v batohu pootevřít pouzdro a čtečku vyjmout, pak zase vložit a zaklapnout. Chápu, že nebudete lámat packy, ale je to představitelné? Nebo hrozí přílišné riziko poškrábání displaye tím „zámkem“, čtečka jde ztuha z neoprenu, atd.?

Martin Napsal 21:44 / 26. 12. 2011

Hledal jsem na dealyextrem a nic,kazdopadne mam obal doma a byl levnejsi z aukra asi za 300.Muzu jen doporucit!!
Super ochrana a polstrovani.

tom Napsal 08:37 / 27. 12. 2011

Jenom doplním, že alespoň můj 3G se při zaplém 3G v tomto obalu poměrně často samovolně retartuje a restart se zpravidla zhruba z poloviny zacyklí, pořád dokola. Je to způsobeno tím, že asi v polovině restartu si Kindle „povídá“ se sítí a plechový obal má za následek nějakou chybu v komunikaci a následuje znovu restart. Pokud Kindle z obalu vyndám, restart proběhne OK. Wifi verze to prý nedělají.
Ale jinak je to super bezpečný obal. Vozím v něm Kindle naprosto všude bez úhony už skoro rok.

tom Napsal 12:28 / 28. 12. 2011

to Jihik
Vyndavám Kindla každý den, bez problémů. V hliníku ho vozím do práce v nacpané NB brašně nebo kamkoliv jinam (v batohu na hory, v cyklobrašně atd.). Doma stahuji přes wifi zpravodajství a čtu v posteli, takže ho přendavám do levného, lehkého klasického pouzdra.
Packy netřeba vylamovat. Vyndat-zandat jde snadno a přitom tam bezpečně drží. Po 3/4 roce takového používání žádný problém.
Pokud chcete s Kindlem cestovat jednoznačně to hliníkové pouzdro doporučuji. 3G a wifi funguje i když je to v tom pouzdře, pouze je tam to riziko, že se to někdy kousne a restartuje. Pak se Kindle vyndat musí.

Jihik Napsal 19:15 / 30. 12. 2011

Tak to 3G/Wifi bych oželel. Opravdu nejlépe se mi čte s nahatým Kindle v ruce. Právě i v metru – takže bych Kindle rád v metru z toho pouzdra vyndal a než lezu z vagónu, tak ho tam zase dal. Momentálně mám vlastní pouzdro – vyříznutou pevnou knihu se štěrbinou, do které Kindle pohotově v batohu zasunu 🙂 Ale rád bych něco kompaktnějšího, elegantnějšího.

Kanafasik Napsal 11:58 / 3. 1. 2012

Tak už jsem jej vyzkoušel jak chrání čtečku při pádu. 🙂 Ze stolu na zem. Čtečka přestála bez újmy. Obal také. K obalu samotnému jen malý doplněk. Pokud jej budete brát jako ochranu čtečky, pak drobné oděrky krteré obal utrží v zavazadle vám vadit nesmí. Pokud někdo chce obal i jako módní doplněk či šperk,obalu, dávat ještě do dalšího obalu. Škrábancům se prostě v zavazadle nevyhnete.

ZdeNo Napsal 16:20 / 15. 2. 2012

U nás jsme vybírali ty pravé obaly na čtečky (Kindle 3 a 4) tak dlouho, až jsem vše vyřešil českým tuningem. Každý jsme si nakoupil obal podle barvy (ne podle funkčnosti a pro maximální ochranu). Já jsem nechal ustřihnou hliníkové plechy 1mm (11×15 cm pro Kindle 4 a 11×18 cm pro Kindle 3), obaly na jedné straně rozpáral (je pravda že u jednoho obalu se mi nepodařilo rozpárat pro podložení ze spodní strany a zpevněna je pouze strana zakrývající displej) plechy strčil dovnitř a znovu sešil.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné