Jak jsem kupoval Kindle 3 WiFi + 3G v bílém provedení z USA a zkušenost se Shipito a DHL

Minulý týden jsem pro jednu paní kupoval v USA bílou variantu čtečky Amazon Kindle 3 WiFi + 3G, která se v ČR nikdy neprodávala a ani ji Amazon nezasílal do ČR, tedy z počátku zasílal ale za krátkou dobu již dodávku těchto čteček zastavil. Nevím vůbec, proč tak nakonec učinil, protože bílá verze Kindle 3 Keyboard je luxusní. Zájemci o tento model v bílé barvě byli nuceni využít přeposlání z americké virtuální adresy v USA.

Někoho by tedy mohlo zajímat jak je možné si tuto čtečku objednat z USA a na kolik to vyjde. Tento návod by mohl být vhodný i pro lidi, kteří by si chtěli něco nakoupit na Amazonu nebo v jakémkoliv jiném obchodě, který zboží nezasílá přímo do ČR. V článku se seznámíte jak využít virtuální adresy od společnosti Shipito, jen pro zajímavost tuto službu založil Čech John Vaňhara, který žije v USA a momentálně je jedním z investorů v pořadu Den D, který vysílá každou středu ČT1.

Objednávka bíle čtečky Amazon kindle a její přeposlání do ČR

 1. Jestliže ještě nemáte účet na Shipitu, tak si je můžete založit zde. Získáte tak svoji virtuální adresu, kam si můžete zasílat objednané zboží v USA obchodech a následně přeposlat do ČR nebo SK atd..
 2. Jakmile máte virtuální adresu objednáte si Kindle v obchodě Amazon, já jsem objednal čtečku s reklamou zde: Kindle 3 WiFi + 3G v bílé barvě. Stojí 139$, tedy o 50$ levněji než verze bez reklam.
 3. Čtečku si necháte zaslat na vaši virtuální adresu do Shipito. Klasicky v objednávkovém formuláři v obchodě Amazon zadáte adresu Shipito skladu a vaše unikátní číslo boxu, to je nutné aby ve Shipito byli schopni rozlišit pro koho je zásilka určena.
 4. Poštovné z obchodu Amazon do Shipito skladu vás nemusí nic stát jestli na zásilku moc nespěcháte, protože v obchodě máte možnost si zvolit dopravu zdarma. To je úspora kolem 9 dolarů což je dost. Celkem jsem byl překvapen, protože čtečka Kindle do skladu Shipito byla doručena ani ne za 5 dnů což je krásná doba. Toto se někdy nepodaří ani České poště za peníze .-)
 5. Jakmile je vám doručena čtečka do skladu Shipito, přijde vám informativní email od Shipito. Nyní se musíte přihlásit do svého účtu a učinit tyto kroky:
  1. Vyplnit formulář pro celníky, zde popíšete o jaké zboží se jedná v jaké ceně je atd..
  2. Zvolit si způsob dopravy do ČR, jestliže zvolíte USPS Priority Mail bude se DPH za zboží počítat jen z ceny zásilky ale ne i poštovného, jestliže zvolíte jiného dopravce jako DHL, Fedex atd. DPH se bude počítat ze sumy ceny zboží i poštovného. O této problematice jsem již psal rozsáhlý článek dříve.
 6. Já jsem tentokrát zvolil zaslání společností DHL Express, poštovné bylo za 40 dolarů + 8,5 dolarů poplatek Shipito za přeposlání. DHL Express mě velice mile překvapilo, bylo podobně drahé jako služby od Fedexu či USPS, ale doručení čtečky z USA mělo být jen za 3 dny což je parádní doba. DHL nezklamalo a opravdu za 3 dny byla čtečka v ČR, zavolala mi paní v den rozvozu, že mi bude doručena zásilka z USA a že budu řidiči doplácet DPH za zboží. Překvapilo mě, že jsem nebyl nucen vypisovat nějaké papíry DHL, aby byla čtečka proclena a vše udělali bez mé pomoci stačili jim k tomu informace, které jsem již vyplnil před odesláním ze Shipito. Další věc která mě mile potěšila bylo, že jsem zaplatil DHL pouze DPH a již žádné poplatky za jejich služby. V případě UPS nebo doručením České pošty je nutné uhradit poplatek za proclení. V případě UPS je to 400 Kč což je garda a u České pošty 180 Kč.

Shrnutí nákupu čtečky v USA

 • Za čtečku jsem zaplatil 139 dolarů,
 • poštovné + shipito poplatek: 49 dolarů,
 • Celkem: 188 dolarů => +/- 3 651 Kč
 • DPH: 20% z celkové ceny
 • Celkem tedy čtečka z USA vyšla na +/- 4 400 Kč
Celý proces nákupu mi zabral krátkou dobu, a čtečka byla doručena za krásných 8 dnů. Dobré je, že k této bílé verzi Kindle 3 WiFi + 3G je přibale i napájecí adaptér do zásuvky, takže stačí koupit redukční nástavec a můžete čtečku nabíjet ze zásuvky a nemusíte utrácet 200 Kč za USB adaptér.

 

Tip na e-knihy

Komentáře 14 komentářů

Jiří Napsal 21:20 / 10. 5. 2012

Je bílá verze na omak z jiného materiálu, než tmavá?

Amazon-Kindle.cz Napsal 21:33 / 10. 5. 2012

Ty jo teď jste mě zaskočil, nedokážu si vybavit jaká je na omak, ale myslím že z hladkého plastu.

MenoX Napsal 00:47 / 11. 5. 2012

„Dobré je, že k této bílé verzi Kindle 3 WiFi + 3G je přibale i napájecí adaptér do zásuvky, takže stačí koupit redukční nástavec a můžete čtečku nabíjet ze zásuvky a nemusíte utrácet 200 Kč za USB adaptér.“

A blbe je, ze to je na americku zasuvku… 😛

MenoX Napsal 00:47 / 11. 5. 2012

Aha, som slepy, v tej vete sa pise o redukcnom nastavci. 😀

Petr Napsal 01:24 / 11. 5. 2012

Jen pro upřesnění: John se jmenuje Vaňhara, ne Varhaňa.

Amazon-Kindle.cz Napsal 08:16 / 11. 5. 2012

To jsem ale ořech, už jsem to opravil..

Vax A. Napsal 09:54 / 11. 5. 2012

A proč takto složitě?

Objednával jsem si USA verzi (SN: B006) s dopravou do ČR – přesná platba z banky -4 696,49 Kindle 3 s 3G, černá barva. Bez reklam! Za bílou příplatek není. Jeden den jsem objednal, ob den volala paní z celnice, zdali je to pro mou vlastní potřebu nebo další prodej. Potvrdil jsem, že pro osobní potřebu a druhý den přijelo PPL. Takže absolutní spokojenost!

Možná bych příště vzal i verzi s reklamou. Ony nijak neotravují, jen místo xichtíku Emily Dickinson na screenu máte nějaký nabízený titul. Což asi nikoho nepohorší a možná je to i šikovné, že víte co vyšlo za novinku.

Hovk

Amazon-Kindle.cz Napsal 10:03 / 11. 5. 2012

U černé verze kterou Amazon běžně zasílá do ČR je výhoda že máte k dispozici 1 rok záruky a není problém s reklamací. U Kindle s reklamou je to horší, protože si budete nejspíš muset platit poštovné do USA při reklamaci, ale zatím jsem to nezkoušel. U verze, kterou Amazon zasílá do ČR platí poštovné při reklamaci Amazon.

ksfga Napsal 15:18 / 11. 5. 2012

Nevyhoda tohoto reseni je zaruka. Bohuzel jsem potreboval ctecku reklamovat a jelikoz jsem ji posilal pres shipito a objednaval tedy na US adresu, bylo mozne novou poslat pouze zase na US adresu, coz reklamaci dost prodrazuje.. Nastesti mi reklamovany kindle privezla kamaradka, ale jinak by to byla dalsi tisicovka..

Jerry Napsal 18:54 / 11. 5. 2012

A není už lepší to za stejnou cenu koupit z českého e-shopu?

Amazon-Kindle.cz Napsal 18:55 / 11. 5. 2012

To už je na vás. Zde byl striktní požadavek na verzi v bílé barvě.

Jerry Napsal 10:29 / 15. 5. 2012

Tak to pak ano… bílá bílá bílá bílá, komu by se nelíbila.

Petr Napsal 08:37 / 17. 5. 2012

Jsem prekvapen, ze se z toho tady dela takova zvlastni udalost, presne tohoto bileho Kindla mam (3G), kupoval jsem ho normalne v US Amazonu (3x. leto-podzim 2010) i jeste pro par znamych, bila je pekna, o hodne designove povedenejsi nez cerna.
Ale opravdu jsem netusil, ze z toho zde nekdo po 2 letech (!) bude delat ono prislovecne objeveni „Ameriky“ 🙂

Adam Napsal 23:22 / 19. 5. 2012

Není v bílé barvě hned špinavej?

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné