Kde získat munici (knihy zdarma, ebooks) pro vaši čtečku Amazon Kindle

Knihy v angličtině pro váš Amazon Kindle

Na výběr máte několik zdrojů, ze kterých máte možnost čerpat knihy pro svoji čtečku Kindle. Jestliže vám nevadí knihy v angličtině, nebo si chcete zlepšit angličtinu, doporučuji vám knihy nakupovat na Amazon.com. Seženete zde nejnovější tituly a nakupování je velmi pohodlné, vyberete si knihu přidáte do nákupního košíku a objednáte. Až si spustíte vaši čtečku Kindle, kniha vám bude doručena a můžete si ji pohodlně číst. Abyste si takto koupili knihu nemusíte ani chodit na Amazon.com, knihy se dají nakupovat přímo z Kindle, akorát musíte být zrovna připojeni k internetu. Než si knihu objednáte, máte možnost si objednat ukázku a až potom rozhodnout jestli si ji zakoupíte.

Amazon dělá i akce, kdy nabízí na nějaké období knihy zdarma, objevují se průběžně nové nabídky knihy zdarma, ale i se ruší. Bohužel knihy zdarma jsou většinou určené pro USA a pro nás jsou za menší poplatek, nicméně dá se využít trik, kdy si nastavíte Americkou adresu v účtu, svoji českou si zrušíte a měli byste mít k dispozici si objednávat knihy, které jsou zdarma. Něco málo jsem již napsal o knihách zdarma z Amazon zde.

Přehled knih zdarma na Amazon.com

Knihy zdarma v češtině pro váš Amazon Kindle

Z knihami v češtině se opravdu zatím pytel neroztrhl a asi to i nějakou dobu potrvá, než se objeví možnost kupovat nejnovější tituly v elektronické podobě, ale doufám, že to dlouho trvat nebude.

Českou klasiku můžete stahovat na PalmKnihy.cz, jedná se o knihy, které jsou zdarma, protože u nich vypršela autorská práva. Pro svůj Kindle, stahujte ve formátu MOBI Unicode. Určitě si najde nějaký titul, který vás zaujme, je jich kolem 8 000 k dispozici.

Jak jsem již psal z nejnovějších titulů je to problém, ale když budete dobře hledat naleznete různé fóra s komunitou nadšenců, kteří novější tituly převádí z klasických knih do elektronické podoby. Já jsem si již takové našel, a i když mám nějaké knihy v klasické formě, stáhl jsem si raději elektronickou verzi, protože 1 kg knížku se mi opravdu nechce s sebou tahat.

Tip na e-knihy

Komentáře 8 komentářů

prdlik Napsal 17:14 / 8. 10. 2010

Tak se o nejake stranky nadsencu podel.

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:22 / 8. 10. 2010

Stačí ti na to Google a pár minut, však by vás to ani netešilo, kdybych vám to strčil, až pod nos .-)

lukasjakrtek Napsal 10:28 / 24. 10. 2010

http://forum.amazon-kindle.cz/ Rozjíždí se forum s knihama pro kindle

Honza Napsal 10:42 / 25. 10. 2010

Pár titulů ke stažení nabízí e-knihovnička Městské knihovny v Praze (www.mlp.cz). Z nabízených formátů stahuji formát .prc – funguje spolehlivě i s českou diakritikou.

breta Napsal 16:50 / 16. 2. 2011

a platba knih na Amazonu se provádí stejně jako při nákupu samotné čtečky, že? Tj. když si kartu opět po nákupu čtečky zablokuji, tak mám smolíka (leda u těch knih zdarma, když budu mít spárovanou čtečku s účtem, že?) Díky b.

Amazon-Kindle.cz Napsal 19:31 / 16. 2. 2011

Ano máte pravdu, knihy se platí přes kreditní kartu stejně tak jako veškeré nákupy na Amazon.com. Ale jestliže chcete nakupovat knihy pravidelněji a mít zablokovanou kartu, máte možnost si nakoupit Amazon kupóny. Kupóny máte možnost nakoupit v jakékoliv hodnotě a potom je využijete místo peněz, přihlásíte se do svého účtu a přidáte kód kupónu, tak se vám připíše hodnota kupónu na účet a můžete s těchto peněz nakupovat knihy nebo jiné věci na Amazon.com.

Petr Napsal 22:55 / 19. 3. 2011

Obrázková učebnice žonglování jako elektronická kniha. Zdarma a legálně :^)
http://zonglovani.info/download/mobi.html

Pave Kohout Napsal 19:59 / 7. 2. 2012

http://www.pkweb.eu/e-knihy.p254.html
Zde najdete mé autorské knihy ke stažení zdarma

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné