Kindle 4 bez klávesnice se stále prodává jen se trochu změnil

Čtečka Kindle 4 se stále prodává, jedinou změnou ke které došlo je její design. Původní model byl v šedé barvě, ten nový v černé. Co je ale zásadní, snížila se její cena za kterou jí můžete pořídit. Nyní tento model vyjde na velmi příjemných

89$, původní cena byla 109$. Čtečku si můžete objednat přímo v obchodě Amazon.com a bude vám bez problému doručena do České republiky nebo na Slovensko.

Ještě vás musím upozornit, že jde o model bez reklam.

Na kolik vás vyjde Kindle 4 v černém kabátu?

Čtečka: $89.00
Poštovné a balné do ČR: $20.98

Celková cena bez DPH a cla: $109.98
DPH a CLO $22.00
Celková cena: $131.98
Celková cena v Kč: 2532 Kč

Pro ty kteří tuto čtečku moc neznají

Tento model čtečky Kindle má 6 palcový E-Ink displej, nedisponuje reproduktory nebo výstupem na sluchátka, takže nemáte možnost poslouchat mluvené slov či hudbu. Jde prostě o klasickou čtečku el. knih od Amazonu, která díky své ceně je dostupná všem milovníkům knih.

Čtečka disponuje 2GB vnitřní pamětí, z toho 1.25GB je volné pro vaše elektronické knihy, dokumenty atd.. Někomu by se mohlo zdát že paměti není mnoho, ale opravu klasická kniha zabere jen pár MB, takže se vám na čtečku vejde kolem stovek knih. Jestliže uvažujete číst hodně knih nebo dokumentů v PDF tak ty už zaberou více prostoru ale i tak se jich stále do čtečky vejde dostatek. Hodnotím to z mého pohledu běžného uživatele, který někdy čte i odborné knihy.

Čtečka disponuje modulem WiFi, takže není problém se připojit k internetu a zasílat si prostřednictvím kindle emailu dokumenty do čtečky, například noviny, články z internetu atd. vše je jen na vás jak budete čtečku využívat a jestli využijete jejího potenciálu.

Výhodou je že čtečka má příjemné rozměry a disponuje HW tlačítky pro přepínání stránek, já je mám osobně raději než přepínání u Kindle Touch na dotykovém displeji.

Jestliže rádi čtete a máte hluboko do kapsy tato čtečka Kindle vás nikdy nezklame a bude pro vás vhodná volba.

Máte-li vyšší budget na nákup čtečky neváhejte jít do nového modelu Kindle Paperwhite, který má navíc možnost osvícení displeje a má dotykové ovládání.

Tip na e-knihy

Komentáře 6 komentářů

Čenda Napsal 00:25 / 10. 9. 2012

Tak z toho radost zrovna nemám… 😀 Kindle 4 jsem si kupoval před vánoci a mnohem raději bych ho měl černý, jako starý kindle keyboard, který se v té době zrovna neprodával…

that Napsal 01:23 / 10. 9. 2012

mně se teda líbí více Kindle 4

michal Napsal 05:43 / 10. 9. 2012

Mne sa pri kindle 4 páči viac jej šedé prevedenie. Vyzerá exkluzivnejsie ako jej čierna verzia.

Martin Napsal 08:46 / 10. 9. 2012

Ta černá může mít svůj důvod taky v tom, že uměle zvyšuje kontrast. Protože oproti černé bude ta obrazovka vypadat světlejší než u stávající šedé/stříbrné

Ondra Napsal 11:47 / 11. 9. 2012

Martin: Taky si myslím. Porovnával jsem doma K3 a K4, protože se mi zdálo, že mám K3 světlejší displej. Položil jsem je vedle sebe a rámečky obložil bílým papírem tak, aby byly vidět jen displeje a až pak bylo vidět, že jsou úplně stejné.

Stenkovan Napsal 07:06 / 14. 9. 2012

Objednal jsem černého kindla v německu cena byla 1973 kč za přeposlání jsem zaplatil 235 kč. Takže celková suma je 2208 kč. Přes koho jsem si to přeposlal nepíšu úmyslně, protože by příspěvek zmizel.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné