Kindle Fire HD vs Google Nexus 7

Zatím co minulý rok neměl tablet Kindle Fire při představování konkurenta ve své cenové kategorie (myslím mezi tablety od známějších značek), tak letos tomu bylo jinak. Amazon představením staršího modelu Kindle Fire změnil trh a výrobci šli s cenami tabletů dolu a nabídli levnější alternativy ke svým dražším modelům. Díky tomu se na trhu objevilo více cenově dostupných tabletů od značek jako Samsung, Sony…

Nedávno byl představen tablet Google Nexus 7 jenž je přímý konkurentem nového tabletu Kindle Fire HD, proto vám přináším porovnání těchto dvou tabletů. Mimochodem tablet Google Nexus 7 jde v USA na dračku, takže něco podobného můžeme očekávat i u tabletu Kindle Fire HD, jenž se bude prodávat za velmi pěkné peníze.

Kindle Fire HD 7

Google Nexus 7

Displej 7″ 1280 x 800 IPS / polarizační filtr 7″ 1280 x 800 IPS
Procesor 1,2GHz – OMAP 4460 (Texas Instruments) 1,4Ghz – Tegra 3 processor
Vnitřní paměť 16 GB / 32 GB 8 GB / 16 GB
Operační paměť 1 GB RAM 1 GB RAM
Kamera HD na přední straně 1.2M na přední straně
WiFi ANO – rychlejší MIMO technologie a dvě antény ANO
Periferie Micro USB, Micro-HDMI, Bluetooth, Repro, MIC Micro USB, Bluetooth, NFC, Repro, MIC
GPS ? Ano
OS Android v 4 značně upravený Android 4.1
Rozměry 193 x 137 x 10,3mm 198,5 x 120 x 10,45mm
WiFi ANO – rychlejší MIMO technologie a dvě antény ANO
Cena 16GB – 199$ / 32GB – 249$ 8GB – 199$

Vlevo je Kindle Fire HD a vpravo Google Nexus 7

Po stránce HW jasně vítězí nový tablet Kindle Fire HD za stejné peníze získáte tablet s větší pamětí, lepší WiFi, Dolby Stereo reproduktory a HDMI výstup takže není problém tablet připojit k TV či jinému zařízení a přehrávat z něj filmy. Na druhou stranu nejspíš nemá GPS modul a má o něco méně výkonný procesor.

V čem je ale háček, tablet Kindle Fire HD je stejně tak jako jeho starší bratříček Kindle Fire cílen na USA  kde si mohou uživatelé nakupovat obsah. Mají k dispozici tisíce filmů, hudby, aplikací atd… Což my bohužel v ČR nemáme, proto zatím pro nás vede tablet Google Nexus 7, který disponuje klasickým operačním systémem Android jenž je napojen na Google Play kde je možné stahovat a nakupovat aplikace.

Do budoucna si ale myslím, že půjde opět tablet Kindel Fire HD odblokovat a nahrávat do něj pohodlněji obsah.

 

Tip na e-knihy

Komentáře 5 komentářů

jirka Napsal 17:02 / 7. 9. 2012

jak kindle fire cte a zobrazuje pdf ? mate s tim vlastni zkusenost? samozrejme novy model jeste nemate ale ten stary model … ptam se proto protoze normalni kindle je jak znamo ke cteni pdf velmi nevhodny a nemotorny

Mi.Chal. Napsal 23:36 / 7. 9. 2012

No nemotorný, faktem prostě je, že PDF je kvůli jeho absolutnímu pozicování (nebo jak to nazvat) debilní formát dobrý akorát tak pro publikaci tiskem, nikoliv na čtení na různých zařízeních. Fakt nevím, která hlava vymyslela, že na jedné řádce se bude zobrazovat pořád stejně textu, takže na mobilu člověk nic nepřečte (aniž by musel pořád posouvat text zleva doprava) a na strojích s velkým rozlišením je všechno velké jako kráva. Částečně to řeší reflow nebo konverze do jiného formátu, ale kdo tím má trávit čas :-(.

Slávek Napsal 11:02 / 8. 9. 2012

Nexus 7 má navíc GPS a jeho procesor je čtyřjádrový oproti Kindlu, kde je CPU dvoujádrový a GPS vůbec nemá. Pokud by to někdo měl hlavně na hry, tak Nexus má určitě výkonnější grafiku než ta v Kindle. Dále rychlost WiFi bych zrovna jako důležitou vůbec nevnímal, Kindle však boduje větší pamětí v dané cenové hladině a možná těmi Dolby reproduktory, ale dokud to neuslyším na vlastní uši, byl bych s hodnocením opatrný. Každopádně díky Amazonu a jeho příznivé cenové politice můžeme být rádi za tlak na konkurenci, z čehož pak budeme těžit určitě všichni.

Amazon-Kindle.cz Napsal 11:05 / 8. 9. 2012

Vidíte na to jsem úplně zapomněl že nexus má GPS, je mi ale divné že by Amazon Fire neměl však kupovali firmu která dělá mapy. Je možné že to zatím neuvedli v HW specifikaci. Musím prověřit, ale pro někoho GPS bude určitě užitečné.

tom Napsal 12:01 / 9. 9. 2012

technická:
V té tabulce máš wifi 2x
SD nemá ani jeden co? To mě osoně přijde dost škoda.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné