Kindle Fire s Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich) návod instalace

Tablet Kindle Fire Root, hack, Ice Cream Sandwich Pro tablet Kindle Fire je již dostupný port Androidu 4.0.3 Ice Cream Sandwich, takže jestli vám nevyhovuje nativní OS od Amazonu máte možnost si nahrát do tabletu tento OS ICS a získat tak plnohodnotný tablet. Než se do samotné změny pustíte, musíte si uvědomit, že tímto zásahem můžete přijít o záruku a vše děláte na vlastní nebezpečí.

Instalace Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich na tablet Kindle Fire

a) Je nutné KF rootnout a nahrát custom recovery.

V tomto případě bude ideální TWRP2.0 – dotykové recovery.

1. stáhnout Kindle Fire Utility http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1399889
2. nainstalovat ovladače k ADB (jsou obsaženy v balíku)
3. po spuštění run.bat by se mělo objevit ADB Status: Online

Root tablet Kindle Fire

4. Vyberte číslo 3 a proveďte permanent root with superuser. Kindle se restartuje.
5. Vypněte run.bat, odpojte Kindle a nechte ho nabootovat. Po bootu by mezi aplikacemi měl být superuser. Znovu spusťte run.bat a zkontrolujte ADB satus a hlavně ADB rooted – pokud je No tak celý proces opakujte od bodu 
6. Pro instalaci TWRP Recovery zvolte číslo 5. Kindle Fire Utility si sám stáhne poslední verzi Recovery. (V mém případě se verze nechtěla nějak stáhnout tak jsem tomu trošku pomohl. Stáhl jsem jí manuálně na https://teamw.in/project/twrp2/79 a přejmenoval na recovery.img a vložil do složky recovery kterou jsem vytvořil ve složce kde mám run.bat)
7. Pokud vše proběhlo v pořádku tak se Kindle restartuje a boot screen bude vypadat takto:
SPOILER: UKAŽ

8. Pro vstup do recovery zmáčkněte (raději několikrát) power button. Po chvilce se objevíte v recovery:
SPOILER: UKAŽ

b) Stáhnutí a flash poslední verze ICS pro Kindle Fire

1. Z http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1411895 stáhněte poslední balík s ROM ( v době psaní tohoto návodu to byla verze 2012-02-09 cm9-02-09_stock.zip ) a Google Aps
2. V TWRP recovery zvolte mount – mount usb storage ( KF se zobrazí jako další disk v PC )
3. Nahrajte stažené soubory (ROM a GApps) kamkoli na kartu
4. V TWRP dejte unmount – zpět (vpravo nahoře) – install – (ze struktury souborů vyberte nejprve balík s ROM) flash.
5. Na konci flashe vyhodí recovery chybu tom, že nemůže namountovat misc partition (KF jí totiž nemá ). Toho si nemusíme všímat. V install vybereme balík s GApps a opět dáme flash.
6. Po úspěšném flashi KF restartujeme přes TWRP a počkáme na první boot do ICS. Trvá o něco déle než je běžné ( klidně 4-5min )

Video s ukázkou jak běží Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich na tabletu Kindle Fire

Pocity z tabletu Kindle Fire s Android OS

Na různých čtečkách jsem zkoušel několik verzí Androida vč. 2.3 a 3.2 (portovaný z xoom) a uvolnění zdrojových kódů ICS teprve přináší smysl takovýchto úprav. ICS je na Kindle Fire skutečně rychlý a to i v prohlížeči či jiných aplikacích. Výkon tabletu a grafického jádra je dobře vidět např. na hře GTA, která jede velmi solidně a KF si s ní poradí lépe než můj Samsung Nexus S . Dále mě překvapil prohlížeč. Oproti browseru na Honeycombu/Gingerbreadu je o mnoho pružnější a tak jako např. mapy načítá stránky po dlaždicích, tudíž lze téměř ihned projíždět na webu alespoň text, než se načte ostatní obsah. Měl jsem i iPad 1 a řekl bych, že je surfování na KF ICS o poznání rychlejší. Nespornou výhodou je taky solidní RAM, takže tablet dokáže udržet víc věcí najednou – nezavírají se taby a aplikace na pozadí. Ve videu jsem se několikrát překlikl na klávesnici, ale to bylo jen z důvodu nedostupnosti tabletu kvůli kameře a stínění Dotyková vrstva reaguje velmi slušně. Výdrž na Wifi při surfování je celkem slušných 6 hodin. Vývoj ROMky je teprve v rané fázi, tudíž mé ještě několik nedodělků – např. jdou z youtube přehrát jen videa v SD kvalitě, přesto ale umí udělat z Kindle Fire velmi schopného konkurenta větším a dražším tabletům.

Za tento článek a návod děkujeme Janu Havlíkovi, kdybyste měli zájem o tablet Kindle Fire, tak má na prodej jeden navíc za cenu kolem 5 500 Kč viz. jeho nabídka v bazaru. Jinak vám jsme schopni tablet zprostředkovat z USA nebo si ho můžete koupit přímo na stránkách obchodu Amazon. Bohužel Kindle Fire se neprodává přímo do ČR takže si ho budete muset nechat poslat do ČR přes virtuální adresu v USA. Návod jak si koupit tablet Kindle Fire z USA máme pro vás zde.

 

Tip na e-knihy

Komentáře 5 komentářů

KarlaCamila Snitkova Napsal 11:47 / 12. 2. 2012

dobry den,jelikoz jsem dostala Jako darek Kindl Fire,Na internete shanim dostupne informace o tomtit vyrobku,Rowland jsem az Na vase stranky,chtela bych se Va’s zeptat zda by bylo mozne poprosit Va’s o pomoc s vysvetlenim jak pracovat s touto cteckou,popripade nahrad do ni soubory pro snadnejsi praci s ni,jsem ochotna prijed kamkoliv.

Agbar Napsal 22:11 / 24. 2. 2012

Dobry den, chtel jsem se zeptat jestli vam funguje wifi, protoze me to nemuze s ICS najit Mac adresu
s pozdravem Richter

Tomas Napsal 11:53 / 28. 2. 2012

Wifi mi normalne funguje.

anonym Napsal 19:53 / 28. 3. 2012

Dobry den chci se zeptat jestli funguju na ice cream sandwich zesilovani a zeslabovani jasu, kvuli cteni knizek a jak na ice cream sandwich cist knizky a jake formaty to podporuje?
moc diky

Vašek Napsal 21:32 / 6. 4. 2012

Dobrý den,
postupoval jsem podle návodu , ale dostal jsem se jen do bodu 3 s offline připojením k Kendlu Fire. Připojil jsem Kindl k PC nainstaloval ovladače a spustil run. Vypsalo mi to, ale jen offline. Nevím co dělám špatně. Mohli byste mi poradit. Mám Kindl již aktualizovaný na 6.3.
Děkuji za rady

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné