Kindle Paperwhite dostal nový update firmare 5.3.1

Čtečka Amazon Kindle Paperwhite dostala nový update firmware a to verzi 5.3.1., tento nový firmware se vám časem stáhne automaticky jestli čtečku připojujete k internetu přes WiFi. Jestliže, ale na čtečce nepoužíváte internet máte možnost si nový firmware stáhnout přímo ze stránek Amazon zde, hledejte odkaz s názvem Download Software Update 5.3.1, přímý odkaz na instalační balíček zde. Instalace updatu je jednoduchá stačí:

  1. Nahrát instalační balíček do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
  2. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
  3. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok.  Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
  4. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.3.1.

Nový update firmware by měl opravovat nějaké chyby s připojením WiFi a asi i výkon.

Tip na e-knihy

Komentáře 11 komentářů

klokane Napsal 10:53 / 7. 12. 2012

BTW, když už jsme u těch fixů, stává se mi jednou za čas že mi PW zůstane svítit podsvícení i po přepnutí do savescreenu a nepomůže ani vypnutí (podržet off 7 vteřin). Vyřeší to jen restart. Stalo se to už někomu taky?

Amazon-Kindle.cz Napsal 10:57 / 7. 12. 2012

S tímto naštěstí zkušenost nemám. Zkuste kontaktovat Amazon support případně reklamovat.

Laco Napsal 15:52 / 7. 12. 2012

Tiez sa mi to este nestalo, ale budem to pozornejsie sledovat.

Vory Napsal 16:35 / 7. 12. 2012

Před měsícem se mi to taky stalo, čtečku jsem restartoval a od té doby zatím v pohodě.

Pepa Napsal 18:04 / 12. 12. 2012

Jake mate zkusenosti s Jailbreakem na Paperwhite, co vastne opravdu uzitecneho prinese ???

ra100 Napsal 00:20 / 13. 12. 2012

neviem, co je naozaj uzitocne… ja som rozbehol usbnetwork, dal som si nove fonty a screensavery.

Tereza Utratilová Napsal 15:35 / 28. 12. 2012

Dobrý den, netuším, zda mi můžete pomoci, ale koupila jsem tchyni Paperwhite a tchán nám v nestřeženém okamžiku navolil jako výchozí jazyk čínštinu :o)) Jediným trochu evropským znakem po zapnutí je symbol domečku, žárovky a vozíku. Nedalo by se, podle postupných kroků nějak dostat do nastavení jazyků, ještě před tím, než pojedu na ambasádu :o) Děkuji za info! S pozdravem, Tereza

LKJ Napsal 23:11 / 30. 12. 2012

Ahoj Terezo …
Jasně že poradíme.
1. Po zapnutí klikni na menu (3 čárky vpravo nahoře)
2. Vyber Setting (to je 2. položka odspodu)
3. Opět Device Options (to je 2. položka na obrazovce odspodu)
4. Language and Dictionary (je položka poslední na obrazovce)
5. Language (je první položka nahoře)
6. Zde zvolit co jest libo 😉

Tomas Napsal 21:55 / 3. 1. 2013

Dobrý den, zobrazje se na Kindle Paperwhite informace o stránkách a kolik jich zbývá ? Vidím jen procenta a čas dočtení kapitoly a knihy. Neco jako 6/234 stránek ???
Děkuji za informaci.
Tom

LKJ Napsal 07:15 / 4. 1. 2013

Ahoj Tomasi
Je to tak jak píšeš. Ono stránkování je trochu zavádějící, když máš různé velikosti stran. Někdy to čtečky řeší tak, že jsi na jedné stránce třeba 3 otočení. Ale procenta a čas jsou celkem zajímavým údajem (hlavně když dobře fungují kapitoly) pak se dá odhadnout, jak dlouho ještě budeš číst kapitolu a zda to má cenu přerušit čtení nebo nee ;-).
Má předchozí čtečka stránkovala, ale % je mnohem lepší.

Hicks Napsal 09:36 / 15. 1. 2013

klokane> Tak uz sa mi to stalo tiez. Prave dnes rano zapnem kindla, ale nabehol bez podsvietenia, ked som pozrel do menu na nastavenie, tak ostal na polovicnej hodnote jasu, tak ako som ho nechal, ale nesvietil. Ked som sa pokusil zmenit intenziutu, ihned nabehlo svietenie a uz to bolo v poriadku.
Ked som citacku vypol, podsvietenie ostalo svietit, nemal som cas sa s tym hrat tak som ju odlozil ako bola. Ked som ju vybral o par minut, display uz bol zhasnuty. Budem sledovat dalej a skusenosti napisem do fora…

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné