Kindle Paperwhite – jak funguje osvícení displeje

Nová čtečka Kindlepaperwhite disponuje dotykovým 6″ displejem s patentovaným podsvícením, hustota pixelů na palec je 212 a má opět 16 stupňů šedi.  Podívejte se na video, kde lidé z Amazonu popisují technologii použitou pro osvícení displeje nové čtečky Kindle Paperwhite.

Jak funguje osvícení displeje čtečky Kindle Paperwhite

Kindle Paperwhite je opravdu důmyslně vymyšlena, disponuje třemi vrstvami:

  • první horní vrstva je pro rozvod světla
  • druhá vrstva se stará o ovládání čtečky pomocí dotyku a jde o kapacitní technologii
  • poslední spodní vrstva je samotný E-Ink displej
Osvícení displeje je řešeno tak, že led diody osvítí 1. vrstvu která dále rozvádí světlo do nižších vrstev. Takto je osvětlen E-Ink displej přirozené a světlo nezáří od displeje k očím jak je tomu u mobilních telefonu nebo tabletů. Intenzitu osvětlení displeje lze korigovat.

Kindle Paperwhite osvícení displeje

Výdrž baterie Kindle Paperwhite

Amazon uvádí že čtečka Kindle Paperwhite vydrží 8 týdnů v provozu ta předpokladu, že máte vypnutou WiFi, denně čtete 30 minut a osvícení displeje je nastaveno na úroveň 10. Na obrázku je porovnána výdrž čtečky s ostatními zařízeními. Graf je celkem zavádějící, protože neporovnává celkovou dobu možného využití. Selských rozumem lze spočítat (8 týdnů * 7 dní * 30 minut) kontinuální dobu možnosti používání Kindle Paperwhite a ta vyjde na  = 1680 minut => 28 hodin čtení. Kolik stránek knihy stihnete přečíst na Kindle za 28 hodin?

Výdrž baterie Kindle Paperwhite

Fotografie pochází ze stránek Amazon.com čtečku Kindle Papewhite máte možnost zakoupit v obchodě Amazon.com zde.

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné