Kindle Paperwhite jako monitor k mini počítači Raspberry Pi

Sdílejte:Share on Facebook1Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0

O tom jak se dají hackovat čtečky Kindle jsem již psal. Bez jailbreaku tedy prolomení čteček Kindle by nebylo možné pro ně připravit různé utility, jako české rozhraní pro Kindle 4/5 nebo Kindle Keyboard, předčítání českého textu a mnoho dalších vylepšení. Po celém světě si kutilové hrají se softwarem čteček Kindl a přichází na nové možnosti využití. Jeden kutil vymyslel jak propojit čtečku Kindle Paperwhite s mini počítačem Raspberry Pi.

Zdroj: http://maxogden.com/kindleberry-wireless.html

Raspberry Pi je „malý počítač“ bez krabičky, které stojí kolem 800 Kč, tento počítač je osazen úsporným procesorem, operačním pamětí 512 MB, USB výstupy, vstupem pro síťový kabel, HDMI výstup. Jde o malé zařízení, které bylo vyvinuto pro studijní účely, svojí cenou a nespočet možností využití se stal velmi oblíbeným. Na tento počítač lze nainstalovat různé operační systémy, programy, využívat jako multimediální centrum pro TV. Výhoda zařízení je jeho nízka spotřeba.

zdroj: Documentally.com – The Potential of the Raspberry Pi

Všech vlasností Raspberry Pi a Paperwhite využil kutil, který spojil tyto dvě zařízení, k nim přidal bezdrátovou klávesnici a externí baterii. Čtečku Kindle Paperwhite využívá jako displej počítače, to osadil paměťovou kartou, bezdrátovými vysílači aby bylo možné připojit bezdrátovou Apple klávesnici a čtečku Kindle Paperwhite.

Vzhledem k tomu že Raspberry Pi a Paperwhite jsou zařízení, které mají velmi nízkou spotřebu, toto kutilské PC vydrží běžet na baterii velmi dlouho dobu.

Více o této kombinaci Raspberry Pi a čtečky Kindle Paperwhite se dočtete přímo v článku: Kindleberry Wireless: A Portable Outdoor Hackstation.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné