Kindle Paperwhite – První kus v ČR, jaké jsou první dojmy po rozbalení a spuštění

Tak je to tady, po dlouhé době čekání mi dorazila nová čtečka Kindle Paperwhite, ostatně kdo sleduje můj Facebook nebo Twitter kanál musel si toho všimnout .-) Takže k věci, nová čtečka dorazila z USA a doručila ji společnost DHL za neuvěřitelné 3 dny. Nevím jak to dělá snad už vyvinuli teleport jinak nevím .-)

Kindle Paperwhite dorazili v malé černé krabici, ostatní modely Kindle chodí většinou v přírodní barvě papíru. Ale co nebudeme se tady bavit o krabici, důležité je co je uvnitř. Hned po otevření krabice na mě číhala černá fešanda Kindle Paperwhite, bohužel zatím v igelitovém pytlíku.

Vzhled a zpracování čtečky Kindle Paperwhite

Po jejím vytažení jsem byl mile překvapen, zadní kryt čtečky je jemně pogumovaný takže působí výborným dojem, podobné pogumování má i tablet Kindle Fire.  Čeho jsem si hned všiml tak zadní krýt se dost mudlá, hned jsou na něm vidět otisky prstů, tato vlastnost je dána černou barvou a pórovitým materiálem, osobně mi toto vůbec nevadí protože stejně Kindle se většinou nosí v obalu a je to maličkost. Rozměrově bych Kindle Paperwhite přirovnal Kindle 4 bez klávesnice, jen je o něco těžší. Co se týče zpracování tak je opět precizní jako u ostatních modelů Kindle.

Rozhraní Kindle Paperwhite

Než Kindle Paperwhite naběhl tak to chvíli trvalo, po prvním spuštění je nutné nastavit jazyk pro rozhraní na výběr je z několika jazyků stejně tak je tomu u ostatní novějších modelů Kindle 4 a Kindle Touch. Zajímavé je, že se Kindle nespustí sám jen stisknutím tlačítka pro spuštění, ale ještě se musíte dotknout displeje. Toto je příjemná změna, která zabrání samovolnému spuštění.

Takže když už máte vše nastaveno, vykoukne na vás nové rozhraní kde máte na úvodní stránce hlavní horní menu, přehled vašich knih a pod nimi doporučené knihy které je možné zakoupit v Amazonu, jestli toto okno lze zrušit a zobrazit jen svoje knihy zatím nevím. Díky tomu by se rozšířila plocha pro vaše knihy. Máte možnost přepínat mezi dokumenty v Cloudu a nebo ve čtečce. Dále přepínat zobrazení pouze knih, dokumentů a řazení dle autora a názvu atd.

V hlavním menu naleznete tlačítko pro návrat domů, tlačítko zpět, žárovka pro nastavení intenzity osvícení displeje, košík pro vstup do amazonu, a lupu pro vyhledávání v dokumentech atd.., poslední položka je tlačítko pro zobrazení nabídky kde najdete položky jako nastavení, či webový prohlížeč.

Displej Kindle Paperwhite

Displej Kindle Paperwhite je jedním slovem super. Dotykové ovládání reaguje velmi dobře, odezva čtečky je svižná. Aniž by bylo zapnuté osvícení displeje tak se mi opravdu jeví že pozadí je opravdu o něco málo světlejší než
Vykreslování písma mi přijde na podobné úrovni jako u ostatních modelů Kindle 4 a Kindle Touch, už u těchto modelů mi přišlo že není pomalu co vylepšovat. Výhoda je že máte možnost na výběr ze 6 typů písma, takže každý by si měl přijít na své.u ostatních modelů Kindle.

Velký tahák tohoto modelu je osvícení displeje, zatím jsem ho testoval pouze za denního světla. Budu muset zaběhnout do koupelny abych ho pořádně otestoval. Intenzita osvětlení se reguluje pomocí tažení prstu po stupnici a lze ji nastavit od 0 – 24 stupeň. Čím větší intenzita tím světlejší pozadí plochy.

Shrnutí prvních dojmů

  • Opět velmi kvalitní zpracování
  • Příjemné pogumované pozadí, které se dost mudlá.
  • Rozměry a váha srovnatelné s Kindle 4, o něco málo těžší ale není to pořádně znát.
  • Displej parádní, osvícení luxusní.
  • Překreslování stránek snad o maličko rychlejší.
  • Dotykové ovládání přesné a rychlá odezva.
  • Příjemné rozhraní a ovládání

Fotografie Kindle Paperwhite

Tip na e-knihy

Komentáře 9 komentářů

Patrik Napsal 13:38 / 4. 10. 2012

No už aby byla i u mě. Nějaké obrázky sw by nebyly?

Amazon-Kindle.cz Napsal 13:43 / 4. 10. 2012

Nevím kam dřív skočit, ještě se musím stihnout naobědvat .-)

Patrik Napsal 13:46 / 4. 10. 2012

A jo. Tak dobrou 🙂

Tydyt007 Napsal 13:46 / 4. 10. 2012

Hojte, mám dotaz, jaké jsou podporované jazyky?

Zivan Napsal 14:21 / 4. 10. 2012

Jist se da i zitra 🙂

figaro Napsal 17:27 / 4. 10. 2012

Gratulujem. Nech si s nim spokojny. Moj K4 je od minuleho piatku stale niekde na colnici.

A. Napsal 23:09 / 4. 10. 2012

Proc mam pocit, ze ve srovnani s ostatnimi neni o moc belejsi? 🙂

Martin Napsal 10:33 / 5. 10. 2012

Měl bych dotaz: bolestí Kindlu bylo zobrazování scanovaných dokumentů v PdF. Je nový K-P v tomto ohledu lepší? Tj. lze „obrázek“ zvětšit natolik pohodlně, aby bylo čtení bezproblémové? Děkuji

Steflickova Napsal 17:26 / 30. 11. 2012

Mam dotaz ,privezla jsem si ctecku z USA ale nejsem až tak tech.tip na zprovozneni,jiz mam spustenou WI FI ale nevim jak se pripojit k int a jak vyhledavat website .
Diky za radu

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné