Na Kindle Touch s modulem 3G není možné zdarma navštěvovat webové stránky na síti 3G

I když jsme už o tom psali, tak přeci jenom by mohl být někdo zaskočen skutečností, že na čtečce Amazon Kindle Touch s 3G modulem není možné navštěvovat webové stránky zdarma prostřednictvím 3G sítě. Tato skutečnost je jasně napsaná na produktové stránce Kindle Touch na Amazonu, kde se píše že 3G síť lze využít pro nákup knih v Kindle Store (obchodě) a prohlížení Wikipedie. Pro prohlížení ostatních webových stránek musíte využít připojení WiFi.

Kdybyste chtěli využívat 3G síť zdarma, tak si musíte pořídit starší model Kindle 3 keyboard s 3G modulem, u kterého je stále prohlížení webových stránek zdarma i přes 3G síť.

Osobně si myslím, že tímto je investice do dražšího modelu Kindle Touch s 3G trochu zbytečná. Ale na druhou stranu, jestli hodně kupujete cizí knihy na Amazonu, tak si je můžete díky 3G kupovat kdekoliv aniž byste měli přístup k WiFi síti. Jestli se vám tato investice navíc vyplatí, musíte zvážit sami.

Výtažek z produktové stránky Kindle Touch na Amazonu

WebKit-Based Browser
Kindle Touch 3G’s experimental web browser is based on WebKit. It’s easy to find the information you’re looking for right from your Kindle Touch 3G. Kindle Touch 3G enables you to connect to the Kindle Store and access Wikipedia – all over 3G or Wi-Fi. Experimental web browsing on other websites is only available over Wi-Fi.

Tip na e-knihy

Komentáře 6 komentářů

justi Napsal 22:01 / 11. 2. 2012

to je ale taky odfajc pre ludi, ktori necitaju male pismenka, nie? 😀

eM Napsal 16:08 / 12. 2. 2012

Problem je, ze u Kindle Keyboard 3G tvrdi to same. Dokonce, i kdyz se zeptate oficialni podpory. Takze clovek musi byt trochu pokusny krecek…

Rastik Napsal 14:51 / 13. 2. 2012

Ani ne. Na stránce kde prodávají Touch mají napsáno, že přes 3G je možné nakupovat knížky. V reálu tak nabízejí víc než propagují.

Altax Napsal 15:07 / 22. 2. 2012

Z predchozich reakci jsme pochopil, ze i kdyz Amazon nenabizi moznost prohlizet web stranky pres 3G pripojeni, realita muze byt jina.
Nemate nekdo realnou zkusenost s Kindle Touch 3G a pristupem na internet pres 3G pripojeni?
Zvazuji ctecky ruznych vyrobcu, tohle by jasne mluvilo pro Kindle Touch 3G . Dekuji

robero Napsal 11:52 / 27. 2. 2012

mě by naopak zajímalo, jestli jdou zdarma přes 3G přijímat i „personal documents“ tzn. např. zpravodajství iDnes, nebo knížky které si pošlu přes email @free.kindle.com. Prohlížení webu mě až tak nezajímá, nemáte s tím někdo zkušenost?

Amazon-Kindle.cz Napsal 12:03 / 27. 2. 2012

Cokoliv si zašlete na email: neco@free.kindle.com tak se stáhne jen tehdy, když se připojíte k internetu přes WiFi síť. Když si chcete něco poslat vyloženě přes 3G tak se posílá na email: neco@kindle.com a za to se již platí. Platí se za objem stažených dat, takže zdarma to není.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné