Nový obchod s knihami v ČR

Na českém trhu se začíná pomalu něco dít s nabídkou el. knih, a už vzniklo pár obchodů s elektronickými knihami. Nově se představil obchod Ráj knih, který nabízí zatím pár knih od českých autorů. Ale není to zatím žádné terno, knihy je možné čest jen v jejich softwarové čtečce Wooky, která je dostupná pro mnoho platforem (PC, Android, Windows Mobile), pro iPhone a iPad se teprve připravuje. Nevýhoda tohoto řešení je, že knihy není možné číst na HW čtečkách jako je Amazon Kindle. Po delším zkoumání podmínek Ráje knih jsem nalezl dodatek ohledně možnosti čtení knih na e-ink čtečkách:

Ano, některé vybrané tituly bude možné číst i v těchto čtečkách. Kompletní nabídku Rajknih.cz ale můžete číst pouze s Wooky.
S distribucí knihy pro hardwarové čtečky musí souhlasit vydavatelé. Pokud máme souhlas na distribuci souboru knihy, zpřístupníme danou knihu i pro e-inkové čtečky. Jediné, co budete muset udělat je, zaregistrovat se a nechat ověřit vaše osobní údaje. Kniha bude připravena speciálně pro vás i s uvedením vašich údajů jako jméno, adresa a telefonní číslo. Tento způsob ochrany se nazývá sociální DRM.

Sice se elektronickými knihami neroztrhl pytel, ale alespoň je vidět snaha něco s tímto trhem dělat, můžeme jen doufat, že se bude nabídka knih a podpory HW čteček rozšiřovat.

Tip na e-knihy

Komentáře 5 komentářů

lukasjakrtek Napsal 14:36 / 24. 11. 2010

sociální DRM je v pohodě, ale zbavit se ho je otázkou minuty, max dvou… Ale jinák to asi nejde to ochránit

vitocorleone007 Napsal 16:02 / 24. 11. 2010

hmmm…a samy lepsi tituly koukam;-) treba:

Tvorivé písanie na hodinách slovenského jazyka na 1. stupni ZŠ 😀

ba ne…alespon se o neco snazi…a snaha se ceni! jen tak dal…ovsem dokud ty knihy nepobezi e-ink cteckach, je to o nicem dle meho nazoru

RomanL Napsal 09:20 / 25. 11. 2010

Prodej elektronických knih zahájily i Palmknihy.cz a prodávají ve formátu ePub a Mobi! I když tam toho taky zatím moc není.

Commander Napsal 17:08 / 7. 12. 2010

Na serveru Palmknihy uz se prodavaji ebooky nakladatelstvi Triton! Uz jsem zakoupil sci-fi od Hetesi, zatim pouze v PDF, na ostatnich formatech se pry pracuje.. maji socialni DRM.

Blondýna Napsal 19:31 / 14. 12. 2010

rajknih jsem taky zkousela. Jenze se mi ani nepodarilo jejich slavnou ctecku WOOKY nainstalovat. Uz tyden to semnou resi pres maily a dnes mi napsali, ze je tam nejaka chyba a ze to musi predat do oddeleni vyvoje. takze nula! 🙁

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné