Odpovědi na časté otázky ohledně čtečky elektronických knih Amazon Kindle

Často nám od našich čtenářů chodí emaily se stejnými dotazy, proto jsme pro vás připravili přehled s nejčastějšími dotazy a odpověďmi. Naleznete zde odpovědi na otázky jestli Kindle podporuje české znaky, jestli je součástí balení český manuál, zda-li je zdarma internet přes 3G atd.

1. Podporuje čtečka Amazon Kindle české znaky v knihách?

Ano všechny čtečky Amazon Kindle podporují české znaky v knihách, dokumentech atd., takže není nejmenší problém číst české knihy.

Jediné kdy může nastat problém a budou se vám zobrazovat špatně české znaky je, když si převádíte knihu nebo nějaký text z jednoho formátu do druhého a máte špatně nastavené kódování, v těchto případech někdy dojde že některé znaky s diakritikou se nezobrazí správně. Nejde ale o chybu čtečky, jde o špatný převod dokumentu a lze tento problém odstranit správným nastavením kódování při převodu..

2. Je součástí zásilky i USB adaptér do zásuvky 230V, abych mohl čtečku nabíjet bez počítače nebo notebooku?

Kromě čtečky naleznete v krabici i jednoduchý návod v angličtině a USB kabel, který slouží pro nahrávání nebo nabíjení čtečky z počítače nebo notebooku. Dřív byl součástí balení i USB adaptér do zásuvky a stačilo si koupit redukci USA vidlice na EU, nyní ale všechny čtečky, které je možné objednat do ČR tento adaptér neobsahují. Čtečky určené pro USA trh tento adaptér obsahují.

Pro nabíjení čtečky ze zásuvky je výhodnější si adaptér koupit v ČR vyjde levněji než přímo z USA, a dá se sehnat od 100 Kč a více. Dále se dá využít nabíječka pro mobilní telefon nebo MP3 přehrávač, které má USB vstup takže do ní můžete připojit USB kabel pro Kindel. Vhodný adaptér například naleznete zde: http://goo.gl/yOScN nebo: http://goo.gl/sxO9B, byl nám doporučen adaptér přímo pro čtečky Amazon Kindle http://goo.gl/86dxF, který stojí od 110 – 130 Kč. Univerzální adaptéry někdy dělají problém a nechtějí čtečku nabíjet.

4. Mohu číst knihy na čtečce a současné ji nabíjet z počítače nebo notebooku přes USB kabel?

Ano tato možnost je, když čtečku připojíte k počítači přes USB kabel tak se vám zobrazí informace na displeji čtečky, že jestliže s ní chcete pracovat (číst knihu, atd.) a současně nabíjet musíte ji odpojit v operačním systému vašeho PC nebo notebooku. Návod jak odpojit čtečku jsme pro vás připravili v článku: Jak číst elektronické knihy na Amazon Kindle při nabíjení přes USB z počítače nebo notebooku.

3. Je součástí zásilky i český manuál?

Součástí balení není český manuál. Nemusíte se ale ničeho bát, protože abyste ovládali jakoukoliv čtečku Amazon Kindle nemusíte umět anglicky, stačí vám když se si přečtete náš návod: http://www.ebooky.cz/cesky-manual-amazon-kindle/ a měli byste být schopni čtečku umět obsluhovat. Rozhraní čtečky je opravdu velice jednoduché a není nutné znát mnoho funkcí, abyste mohli číst knihy.

4. Mají čtečky Amazon Kindle české rozhraní?

Čtečky Amazon Kindle nemají české rozhraní, starší model Kindle 3 Keyboard a Kindle DX je dodávaný pouze s anglickým prostředí. Novější model Kindle bez klávesnice má možnost volby ze 6 jazyků ale čeština mezi nimi není. Kdybyste chtěli mít české rozhraní čtečky Amazon Kindle 3 (keyboard), tak si musíte čtečku prvně hacknout (prov0st jailbreak) a posl0ze nainstalovat balíček, který vám nainstaluje české rozhraní. Myslíme si, že tyto kroky není potřeba realizovat a ovládání čtečky si již brzy osvojíte i přesto, že neumíte anglicky.

6. Mohu si prohlížet webové stránky na čtečce Amazon Kindle?

Všechny čtečky Amazon Kindle jsou vybaveny tzv. experimentálním prohlížečem webových stránek, tento prohlížeč můžete využít k navštívení jakýchkoliv webových stránek, když jste připojeni k internetu prostřednictvím sítě WiFi a nebo sítě 3G v případě modelu Kindle 3 Keyboard s 3G modulem.

5. Je u čtečky Amazon Kindle 3 WiFi + 3G internet zdarma?

Ano když si pořídíte čtečku Amazon Kindle 3 WiFi + 3G Keyboard tedy s klávesnicí tak budete mít k dispozici zdarma internet přes síť 3G, toto připojení k internetu poskytuje Amazon ve mnoha státech po celém světe a je jen na ně jestli bude tuto možnost poskytovat nebo ji časem omezí, zatím se toto omezení pro model s klávesnicí neplánuje. Ale u novější modelu Kindle Touch s 3G modulem by mělo být připojení k internetu omezené a bude možné navštívit Wikipedi, Amazon obchod atd.

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře 17 komentářů

Viktor Napsal 15:25 / 5. 10. 2011

Rád bych upozornil, že uvedené napájecí adaptéry s přístroji Amazon Kindle NEFUNGUJÍ !!! http://goo.gl/sxO9B
Je nutno zakoupit nejlépe něco ověřeného: http://goo.gl/86dxF

atrex Napsal 20:08 / 5. 10. 2011

Pro adaptér zkuste projet dealextreme.com, našel jsem např. tento: http://www.dealextreme.com/p/ultra-mini-usb-power-adapter-charger-eu-plug-110-240v-ac-26753
Poštovné zdarma po celém světě.

Miloslav Ponkrác Napsal 23:50 / 5. 10. 2011

Atrex: Až na tu účinnost. Ta nabíječka na dealextreme bere z elektřiny 31 W (240V, 130 mA) aby do USB výstupu dodala 2,5 W (5V, 500 mA).

Tedy čínská kvalita se projeví zde. Pokud budete tuto nabíječku používat denně několik hodin, tak proděláte ušetřenou cenu na spotřebě proudu.

Nabíječku na USB kupuji tak, že projdu místní obchody, a běžná cena za daleko kvalitnější nabíječku je 89 Kč. A to jsem na malém městě.

Jinak z dealextreme.com jsem objednal poměrně hodně elektroniky a závěr je, že je to všechno šmejd, který nestojí ani za tu nízkou cenu. Ne vždy se to projevilo hned, časem na to člověk přišel.

Samozřejmě nenáročné věci jako je redukce mezi EU/US zásuvkou, nebo umělohmotný futrál na něco problém není.

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:29 / 6. 10. 2011

Určitě také nedoporučujeme zakoupit adaptér na dealextreme.com již ze zmíněných důvodů, které uvedl Ponkrác a také z bezpečnostního, protože adaptér nebude homologován pro EU trh a mohlo by se vám stát že vám odpálí čtečku nebo zahoří. Tyto adaptéry nejsou moc dobré kvality.

Vrsko Napsal 12:58 / 6. 10. 2011

Je mozne pouzit aj nabijacku z iPhone 4, ktora ma vstup na USB kabel?

Miloslav Ponkrác Napsal 13:43 / 6. 10. 2011

Vrsko: Napětí na USB je standardizováno jako 5V ± 5 % se schopností dodat proud 500 mA.

Jakákoli USB nabíječka pro jakékoli zařízení naprosto bez problémů může nabíjet Kindle.

Miloslav Ponkrác

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:03 / 6. 10. 2011

Ponkrác, také jsme si mysleli že Kindle lze nabíjet jakoukoliv nabíječkou USB ale včera jsme byli informování, že opravdu s některými adaptéry má čtečka problém, takže jsme na to raději upozornili aby si lidé nenaběhli.

S adaptérem pro iPhone problém není máme to samy ověřeno.

petr Napsal 17:02 / 8. 10. 2011

109$ je konečná cena i s poštovným a dph? Četl jsem, že po novele od 1.4.2011 připlatím na poště ještě 20% dph, je to pravda?

Miloslav Ponkrác Napsal 20:12 / 8. 10. 2011

Amazon-Kindle: Má omluva.

V tom případě by to ale chtělo spíše roztřídit nabíječky na dodržující USB standard a na nabíječky mající pouze USB konektor a honící zcela jiné napětí/proud, než hovoří standard. A takovou nabíječku nepoužívat jinde, než k deklarovanému zařízení, protože to není USB nabíječka ale „jako nabíječka“.

Petr: A nejen DPH. Pošta s velkou pravděpodobností ještě vytáhne nějaký poplatek za zpracování. Navíc zásilku zpozdí třeba o řadu týdnů.

Pitr Napsal 09:35 / 14. 10. 2011

Další dotaz: Pokud čtečku přímo položím na zavřený notebook (vyzkoušeno se dvěma notebooky), byť vypnutý ale připojený do eletřiny, čtečka se za chvíli začne neustále dokola resetovat. Na nějakém fóru jsem četl, že stejně se někomu chovala v nějakém obalu s integrovanou lampičkou. Jinak funguje v pořádku. Je toto chyba nebo vlastnost, popřípadě k čemu všemu dalšímu by se neměla přiblížit?

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:10 / 14. 10. 2011

Je to možné však Kindle je el. zařízení, takže na něj mohou mít vliv ostatní el. spotřebiče a stejně tak notebook, ale celkem mě to tedy překvapuje netuším co by mohlo čtečku ovlivňovat. U obalu to je jasné, měli odřenou barvu u kontaktů a zkratovali napájení u tohoto netuším.

starosta Napsal 21:50 / 26. 10. 2011

Miloslav Ponkrác: Ac s Vami souhlasim, ze nabijecky z DX nebrat, tak ten udaj o prikonu 31W je nesmysl, i kdyz jste jej tam nekde mozna vycetl. V takovem malem plastovem pouzdru se stezi uchladi 5W, tech 28W by tu nabijecku zapalilo a shorela by.

Martin Napsal 17:39 / 15. 1. 2012

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli nelze čtečku amazon kindle touch nějak odblokovat aby umožnila přístup i na ostatní webové stránky pomocí 3G připojení.

Daniel Napsal 14:39 / 28. 6. 2012

Dobrý den,
jde nabíjet Kindle 4 z nabíječkou co mám na mobilní telefon LG GS290. Nabíječka má tyto parametry Input: 100-240V, 0.2A
A output: 5.1V, 0,7A.

Adam Napsal 12:04 / 15. 8. 2012

zdar, tušíte, zda je nabíječka Hama Piccolino kompatibilní s Kindle 3? díky .)

Zdenek Napsal 15:05 / 1. 2. 2013

Dobrý den,
Je možné spárovat jednu čtečku s více účty na Amazonu bez nějakého omezení?
Děkuji

Amazon-Kindle.cz Napsal 15:10 / 1. 2. 2013

Není to možné, musel byste vždy při změně uživatele čtečky se odhlásit, nastavit jiný účet a následně přihlásit. Toto Kindle neřeší nepředpokládá že by Kindle používalo více lidí. Toto je řešené až u tabletů Kindle Fire.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné