Podrobnější specifikace plánovaných tabletů Amazon Kindle Fire

tablet-kindle-fireNedávno jsem psal o nových modelech tabletů Amazon Kindle Fire a Kindle Fire HD, které by měl ještě letos představit Amazon. Nyní ale unikly další specifikace hardwaru těchto tabletů. Jak už jsem psal dříve objeví se nový tablet Kindle Fire se 7″ displejem, který by měl mít nově rozlišení 1920 x 1200 pixelů. Bude na výběr s interní pamětí 8GB, 16GB, 32GB a 64GB, větší bratr bude mít 8,9″ displej s rozlišením 2560 x 1600 pixelů a interní pamět 16GB, 32GB a 64GB a navíc na zadní straně kameru pro focení.

Oba tablety by měl opět pohánět operační systém Android verze 4.2.2, jehož rozhraní bude opět upraveno k obrazu společnosti Amazon.

Tablety budou mít velmi výkoný procesor Qualcomm Snapdragon 800 s frekvencí 2 GHz, tento procesor disponuje čtyřmi jádry Krait 400. Více o procesoru se dočtete na stránkách výrobce zde. O grafiku se postará GPU jádro Adreno 330.  Operační pamět nových tabletů Kindle Fire by měla mít 2GB. Tabletům nebude chybět přední kamera.

Cena nových modelů Amazon Kindle Fire by měla být podobná současným, tedy menší 7″ Kindle Fire by měl začínat na 199 dolarech  a 8,9″ Kindle Fire bude startovat na 269 dolarech.

Opravdu jsem zvědav co nám nakonec Amazon představí za nové tablety a jestli bude představena i nová čtečka Kindle. Zatím ale specifikace nových tabletů Amazon Kindle Fire vypadají velmi dobře, obávám se ale že opět nebudou zahrnovat modul GPS, aby bylo možné tablety využít jako navigaci do auta, případně pro jiné geolokační aktivity.

Zdroj: PhoneArena.com

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné