[socialize service='facebook'] [socialize service='twitter'] [socialize service='googleplus']

Poradna pro čtečky Kindle

Sdílejte:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0

Na této stránce naleznete návody a řešení nejběžnějších problému se čtečkami Amazon Kindle a další tipy.

Mám problém se čtečkou Amazon Kinde

Čtečka se mi kousla

  • Čtečku prvně nabíjte do maximálního stavu.
  • Potom ji zkuste připojit počítačí pomocí USB kabelu, jestliže se dostanete na disk čtečky, zazálohujte všechen obsah v počítači.
  • Posléze proveďte restart čtečky a to tak že podržíte tlačítko pro zapnutí ve stavu on po dobu 30 – 60 vteřin.

Nahráváme dokumenty a knihy do čtečky Amazon Kindle

Do čtečky Amazon Kindle můžete dostat dokumenty a knihy dvěma způsoby, buďto přes USB kabel a nebo tak že si dokumenty zašlete na Kindle email.

Jak nakupovat v obchodě Amazon

Komentáře 9 komentářů

Roman Napsal 10:03 / 4. 3. 2015

Mám kindle třetí rok a nikdy žádný problém. Nikdy jsem se nepřipojil na wifi, vše kabelem. Přečetl jsem na ní řadu knih (téměř všechny v angličtině) a všechny bez problému komunikovaly s vestavěným slovníkem. Teď jsem začal číst román G.Greena (stažený z torrentu, jako vždy), normální mobi formát, jako všechny knihy předtím, a ten mi se slovníkem nekomunikuje. Ostatní knihy ve čtečce stále bez problému. Chyba v nějakém nastavení, nebo prostě musím najít jiný soubor.
Díky za případnou radu, Roman

Lenka Horáčková Napsal 15:59 / 12. 3. 2015

Dostala jsem k narozeninám čtečku Kindle a dost s ní zápasím. Soubory TXT a Mobi mi vynechávají češtinu ( písmena s háčky ) a to ipřes to, že tam je čeština nastavená, a souboryv PDF mají tak malé písmo, že ho nepřečtu a nevím, kde ho zvětšit.

Děkuji za Vaše rady

Lenka

Ivana Napsal 17:15 / 24. 9. 2015

Mám Kindle Paperwhite. Kromě toho, že se mi z Calibre do knížky některé knihy ukládají 2x ?? mám problém se zařazením knih do Collection. Když na knížce podržím déle prst, objeví se mi tabulka, kde by bylo možné knihu přidat. Ikonka Add to Colletction je však matná a knížka se tudíž do kolekce nedá zařadit. Stejně tak v nastavení není možné žádnou kolekci vytvořit. Ikonka Create New Collection je také šedá:( Nevíte co s tím?
Předem moc děkuji.
Ivana

Petr Vytlačil Napsal 23:11 / 24. 9. 2015

Spárujte si čtečku s Amazon účtem, ten si založte na Amazon.com nebo Amazon.de. Potom budete mít možnost kolekce vytvářet.

xchva101 Napsal 08:14 / 16. 10. 2015

Dobrý den, potřebovala radu – od včerejška mi kindle (starší verze – asi Kindle touch 2) neotvírá žádný dokument, který jsem si stáhla přímo z počítače do čtečky (u koncovek pdf i mobi). Vždycky mi to přečetlo všechno bez problémů. Teď mi to píše: „The selected item could not be opened. If you purchased this item form Amazon, delete the item and download it again from Archived Items on Home. Co se s tím dá dělat? Předem děkuji za pomoc.

Nikoleta Napsal 21:41 / 25. 12. 2015

Dobrý den,
prosím potřebuji poradit ohledně spořiče u Kindle 3, lze nějak nastavit jen jeden vybraný spořič, který by se již na Kindle neměnil? Velice děkuji za jakoukoliv radu. N.

Jana Napsal 15:02 / 12. 4. 2016

Dobrý den, mám čtečku asi 1,5 roku a nikdy jsem s ní neměla problém, teď asi 14 dní se mi čtečka za den vybíjí. Mám vypnuté podsvícení i wifi a stejně je každý den do nuly, i když čtu třeba jen hodinu. Je v ní ještě něco, co ji může vybíjet?

Lenka Napsal 01:04 / 15. 6. 2016

Mám teď s Kindlem tentýž problém.Plně nabitá čtečka se vždy přes noc vybije,i když je vypnutá.Prý se upgraduje…proč?…sama od sebe…teď najednou?

Petra Napsal 12:53 / 13. 7. 2016

Dobrý den,
mám Kindle Paperwhite už dlouho a zničehonic mi zmizela procenta přečteného vpravo dole. Velmi mi to vadí, byla jsem na to zvyklá. Nevíte, jak by se to dalo vrátit zpátky?
Děkuji

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné