Připojení Amazon Kindle 3 k WiFi bez nutnosti WiFi routeru

kindle-3-setting-wifiAbyste se připojili svoji Amazon Kindle 3 čtečku k WiFi, musíte mít k dispozici WiFi hotspot, ten můžete zajistit buďto vlastním WiFi routerem (router si nastavíte, aby šířil připojení k internet přes WiFi), který seženete již do 1 000 Kč, nebo se můžete připojit k některému free WiFi hotspotu, většinou se nacházejí v restauracích, kavárnách, školách, knihovnách nebo fastfood restauracích. Jestliže se chcete, ale připojovat k WiFi doma a nemáte k dispozici vlastní router, a váš notebook nebo stolní počítač disponuje WiFi kartou, máte možnost si pomocí softwaru na počítači vytvořit vlastní WiFi hotspot a k němu se připojovat prostřednictvím Kindle 3.  Program pro vytvoření WiFi hotspotu na Windows 7:

Connectify

Velmi jednoduchý program na obsluhu, stačí si ho stáhnout, nainstalovat a pomocí přehledného průvodce rychlého nastavení realizujete vlastní WiFi hotspot. Program je určet pouze pro Windows 7.

  1. V prvním kroku si zvolíte název sítě, například „KindleNET“,
  2. nastavíte si heslo, které je nutné pro přihlášení k síti
  3. v nastavení WiFi Kindle 3 si dáte hledat WiFi sítě, zde se vám zobrazí vaše síť „KindleNET“ ke které se připojíte
  4. zadáte přihlašovací heslo.
  5. V infobaru Connectify uvidíte jaké zažízení se připojilo k vašemu WiFi hotspotu (Kindle 3)

Návod pro vytvoření WiFi hotspot na Windows Vista a WiFi hotspot Windows XP, návody jsou v angličtině ale nejsou složité.

Tip na e-knihy

Komentáře 8 komentářů

Radek Janousek Napsal 15:20 / 19. 10. 2010

Nastavuji program conectify dle navodu a Kindle sit najde,dam pripojit a po asi minute oznami,ze se nelze k siti pripojit.V conectify se mi behem pripojovani objevi Kindle ale pak zase zmizi…nevi nekdo co s tim?

Radek Napsal 23:18 / 13. 1. 2011

Funguje to perfektně, díky 🙂

Josef Napsal 19:34 / 21. 1. 2011

zdravim, funguje to nekomu pod windows xp? Mne Kindle 3 vypise „Enterprise or peer-to-peer Wi-Fi networks are not supported. Try connecting to another network.“ Neklaplo mi ani pripojeni na volne dostpune body ve meste, kupovat WiFi router se mi nechce…

Kamil Napsal 16:58 / 5. 2. 2011

Pozor při zadávání hesla na prohozené Y Z na klávesnici. Mě se to stalo 🙁 honem honem a … pak problém

jinak program funguje super! Děkuji.

Daniela Napsal 11:11 / 12. 2. 2011

Ahoj, mam doma wifi router, ked sa chcem prihlasit cez K3 do wifi siete, musim STALE zadavat heslo=Síťový klíč (klíč WPA/WEP), ale ten je nazapamatelny.. co s tym? ako dokazat, aby si K3 zapamatal heslo???
Dakujem

Any Napsal 03:14 / 10. 3. 2011

Mel bych specificky dotaz. Nevedel by nekdo, jak se napojit na androidi telefon pres wifi? Bohuzel jedina app co mi vytvori pripojeni pro nasdileni netu vytvari ad-hoc a tu bohuzel kindle ponekud nepodporuje. 🙁

Pepa Napsal 12:59 / 5. 10. 2011

Celý článek je hoax, nakonfigurovaná síť se tváří jako peer-to-peer. Děkujeme autorovi za zbytečné plácání našich registrů nepotřebnými programy!

Bart_ICQ Napsal 09:40 / 17. 1. 2012

Pepa je kecal, vyzkoušeno otestováno Kindle choodí jako hodinky, žádné složité nastavování. Okamžitě po nastavení a spojení Kindle3 k noťasu se začaly tahat dokumenty z fronty. Je to super program, i aktualizace fungují. Spokojenost….

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné