Pro Kindle Paperwhite první update firmware 5.3.0

Amazon uvolnil pro čtečku Amazon Kindle Paperwhite nový update firmware verze 5.3.0. Jestliže vám neproběhne instalace nového firmeru sama a nebo svoji čtečku Paperwhite nepřipojujete k WiFi síti, aby se nový firmware stáhl můžete si instalační balíček stáhnout přímo ze stránek Amazon zde.

Samotná instalace updatu je velice jednoduchá a postup je naprosto stejný jak u ostatních modelů čteček Kindle.

Návod na instalaci updatu firmware Kindle Paperwhite

  1. Stáhnete si instalační balíček viz. úvod článku.
  2. Připojíte čtečku prostřednictvím USB kabelu k počítači a instalační balíček nakopírujte do čtečky. Následně čtečku bezpečně odpojte od PC.
  3. Zapněte čtečku Kindle Paperwhite.
  4. Na úvodní obrazovce klikněte na Menu, položka Settings. Opět klikněte na Menu a následně naUpdate Your Kindle. Potvrďte instalaci kliknutím na Ok.
  5. Čtečka se po instalaci sama resetuje a měli byste mít nejnovější firmware.

Co nového přináší firmware 5.3.0 pro Kindle Paperwhite?

  • Vylepšené fonty Palatino, Baskerville, and Futura.
  • Můžete vypnout zobrazování doporučených knih ke koupi na úvodní obrazovce, nyní to šlo pouze oklikou. Díky této možnosti získáte více místa pro zobrazení vašich knih.
  • Rychlejší přístup do nastavení, nyní je možné se dostat do nastavení čtečky i když právě čtete knihu.
  • Čtení komiksu bude příjemnější protože Paperwhite dostal mód pro komiksy, ty by se měli nyní zobrazovat na celé ploše, takže se využije co nejvíce prostoru displeje.
  • Pro komiksy je možné nastavit ty refreshování displeje.

Tip na e-knihy

Komentáře 5 komentářů

jibalej Napsal 04:44 / 9. 11. 2012

Objednal jsem si paperwhite z Amazon.de, dle návodu. Ve finále se objevilo datum dodání až 3.1.2013 a peníze z účtu dosud nebyly strženy. Neudělal jsem něco špatně ? Děkuji Jirka

Pepa Napsal 11:37 / 11. 11. 2012

Pisete ze jde toto…Můžete vypnout zobrazování doporučených knih ke koupi na úvodní obrazovce, nyní to šlo pouze oklikou. Díky této možnosti získáte více místa pro zobrazení vašich knih.

Zkusel jsem,ale tuhle variantu jsem nikde nenasel,nevim kde vypnout,zkousel jsem uz i restart,ale nic,,, co delam hloupe ??? Poradte prosim,kdo vite, nechci tam mit pulku display polozku Editors Picks…. Jedine klasika, zobrazit jako list, ne cover,ale tak to asi neni mysleno, to bylo i predtim…

pz Napsal 08:57 / 19. 11. 2012

Pozn. ty megasupertipy uplne zacloni nove zpravy..

Chtel bych se zeptat stastneho majitele KPW, jak je to s vydrzi baterie? Kolik vydrzi, a na jakou oblibenou intenzitu?
Diky!

Jirka Napsal 13:21 / 19. 11. 2012

Tak už ho mám doma. koupila mně ho známá v USA. Takže zatím nemám noho zkušeností, předtím jsem měl Kindle 4. Takže přechod na dotykový. No, abych řekl pravdu, tak tak mohli i u těchto dotykových nechat ta tlačítka na okraji pro listování. Možná to mají na dotykáčích horší i leváci. Osvícení displeje je lepší, než jsem viděl někde na fotkách. Výdrž baterie zatím neznám. Jen jsem koukal, že to teď no nahrání několika knížek udělá stejnojmenné adresáře. Dřív to dělalo stejnohjmenné soubory s jinou koncovkou, ve kterých byly uloženy údaje o tom, na jaké stránce se v konkrétní knize nacházíte

ra1oo Napsal 20:52 / 28. 11. 2012

Dnes som dostal konecne noveho paperwhita. K svojmu nemilemu prekvapeniu mal nainstalovany 5.3.0 firmware. Skusal som sa trochu hrat s nastaveniami a nieje problem vypnut reklamy a knihy zobrazovat v riadkovom rezime. Na slovensky resp.cesky user interface si nepotrpim, screensavery sa daju tiez pouzivat tie povodne. Svojho keyboard kindla som mal jailbreaknuteho hlavne kvoli tts. Preto mi na paperwhite zatial jailbreak nechyba. Prve dojmy su velmi pozitivne.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné