Průzkum zájmu o e-knihy (ebooks) z nakladatelství Libri

Minulý týden Karel Běhounek absolvoval neformální schůzku s šéfredaktorem nakladatelství Libri týkající se e-knih a dohodli se, že se poptá „komunity“ na potenciální zájem o tituly z produkce Libri ve standardních ebookových formátech (ePUB, Mobi) – dlouhodobě nabízejí PDF a v posledních několik měsíců zkoušejí platformu wooky.

Pokud by pro vás jejich encyklopedie na standardních čtečkách byly potenciálně zajímavé, bude vám Karel vděčný za vyplnění k tomuto účelu určeného jednoduchého formuláře. Výsledky průzkumu (počty zájemců o jednotlivé tituly a případné vzkazy) budou předány nakladatelství Libri.

Díky za spolupráci Karel Běhounek

Tip na e-knihy

Komentáře 2 komentáře

RomanL Napsal 13:24 / 5. 5. 2011

Obávám se, že produkce nakladatelství Libri se na (zatím) malé displeje čteček příliš nehodí… 🙁

Angrandir Napsal 15:35 / 5. 5. 2011

Jak co, třeba řada Stručná historie států (ze které jsem převáděl Japonsko – viz odkaz na ukázku na stránce s dotazníkem) je docela reálná a i na 6″ může vypadat dobře (SHS zahrnuje v současné době cca 75 titulů).

Pochopitelně pokud se jedná o objemný svazek s komplikovanou sazbou a stovkami fotografií, bylo by to tak pracné a výsledek by byl tak slabým odvarem papírového originálu, že to moc reálné není.

Celá řada věcí je nicméně tak nějak na hraně (technicky, když pominu časovou/ekonomickou stránku) – v tom smyslu, že se z papírové předlohy dá s vynaložením určitého úsilí vytvořit ebooková verze, ze které může mít při vhodně zvolené ceně čtenář radost, proto jsem do dotazníku převzal komplet dosavadní produkci.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné