Recenze Kindle Voyage

Minulý týden jsem vám přinesl recenzi nové čtečky Amazon Kindle 6, která se prodává za 1600 Kč a dnes vám přináším recenzi top modelu Amazon a to čtečky Amazon Kindle Voyage. Bohužel zatím jsem neměl tu čest Kindle Voyage otestovat osobně, protože se zatím neprodává a je ji možné pouze předobjednat. Nicméně německému magazínu Gizmodo.de se podařilo Kindle Voyage získat pro testování a proto vám přináším pár postřehů, které jsou převzaty z recenze Voyage od Gizmodo.
Kindle Voyage

Displej Kindle Voyage

  • Osvícení displeje – poskytuje větší intenzitu při osvícení na maximum. Osvícení displeje je rovnoměrné, s tímto měl problém první model Kindle Paperwhite a nebo i nějaké modely od PocketBook
  • Rozlišení displeje a vykreslení je opravdu úžasné. Kindle Voyage má 300 ppi, Kindle Paperwhite 2 zase 212 ppi a nový levnější model Kindle 6 „pouze“ 167 ppi. Kromě toho Kindle Voyage má i větší rozlišení než Paperwhite 2. V recenzi se doslova píše, že písmo je ostré jako břitva. A rozdíl v ostrosti vykreslování oproti dalším modelům Kindle je opravdu znát.
  • Přední ochranné sklo je tvrzené, takže E-Ink displej by měl být lépe chráněný. Co je problém u tabletů a chytrých mobilů, tak odlesk světla díky jejich silné vrstvě skla. Kindle Voyage by mělo mít sklo se speciální úpravou povrchu, které by mělo minimalizovat tyto odrazy. Také na dotyk by mělo připomínat papír, což převážně tvrdí Amazon. V recenzi píší, že sklo na dotyk opravdu nepůsobí jako papír, ale na dotyk je příjemné.
  • Kindle Voyage disponuje automatickým nastavením intenzity osvícení, tuto funkci mají běžně tablety a chytré mobily. Intenzita osvícení se mění dle světelných podmínek, zajisté automatickou regulaci je možné vypnout.

Ergonomie a provedení Kindle Voyage

  • Velkou novinkou oproti Kindle Paperwhite 1 a 2 jsou tzv page press senzory ty nahrazují klasické mechanické tlačítka pro přepínání stránek. Jde o speciální tlačítka, která reagují na tlak, dokonce mají i vibrační odezvu. Uživatel má možnost nastavit intenzitu odezvy (zavibrování) a i velikost tlaku, na který mají tlačítka reagovat. Dle recenze tlačítka fungují velmi dobře.
  • Zadní strana čtečky je vyrobena z hořčíku, ale spíš působí jako plast. Vrchní zadní strana je z lesklého plastu. Podle mě jde o stejný plast jako u levnějšího modelu Kindle 6, ten jsem již popisoval v recenzi této čtečky.
  • Kindle Voyage je tenký 7,6mm a je to opravdu super.

Rychlost Kindle Voyage

  • Kindle Voyage má velmi rychlé otáčení stránek.

Kindle Voyage se prodává za 189 EUR což je přibližně 5 200 Kč. Toto není zrovna malá částka za čtečku e-knih, osobně bych asi šáhl po Kindle Paperwhite 2, jde o skvělou čtečku, která přináší velmi dobrý poměr ceny a požitku ze čtení.

Jestliže si chcete přečíst o parametrech Kindle Voyage můžete zde.

Video s Kindle Voyage

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné