Se čtečkou Amazon Kindle 3 na dovolené

Už je tomu týden co jsem se vrátil z dovolené, takže se mohu s vámi podělit o vlastní zkušenost s používáním čtečky Amazon Kindle 3 WiFi v zahraničí u moře.

Ještě před odjezdem na dovolenou do Bulharska jsem sháněl na internetu slovník s pár frázemi pro čtečku Amazon Kindle, ne proto abych byl schopen se vůbec v Bulharsku domluvit, protože to není zas takový problém i když anglicky tam teda moc neumí, ale abych byl schopen jím říct pár vět v jejich rodném jazyce, protože si myslím že je to celkem slušnost a lidé se k vám chovají i přívětivěji. K tomuto účelu jsem si nakonec připravil knihu s pár frázemi a slovíčky, které jsem se během letu a pobytu procvičoval a potom využil i v praxi.

Čtečku jsem dost často nosil s sebou k moři a používal ji u hotelového bazénu, trochu jsem se obával, že díky černé barvě by mohl nastat problém na přímém slunci, ale nemělo to nejmenší vliv na chod čtečky. O bezproblémovém čtení obsahu knih na přímém slunci se ani nemusím zmiňovat, tento problém nemusíte řešit u čteček s E-ink displejem na rozdíl od tabletů jako je iPad a jemu podobné zařízení, například i mobil.

Vlastním základní variantu čtečky Kindle 3 bez 3G modulu, protože brouzdání internetem na Kindle není tak pohodlné a je i celkem pomalé na což opravdu nemám nervy a raději si to později prohlídnu na tabletu či PC a nebo si daný text pošlu na Kindle. Osobně by mě zajímalo jestli někdo využívá hojně bezplatné brouzdání na Kindle s 3G modulem a nebo nakonec by mu stačila jen levnější varianta.

WiFI a zasíláním obsahu do Kindle prostřednictvím kindle emailu je mocná zbraň. Když jsem si chtěl chvíli oddechnou od knihy, zapnul jsem si u hotelového bazénu WiFi v Kindle a do pár minut jsem měl k dispozici čerstvé zprávy z dění v České republice a mohl jsem si přečíst články z oblíbených odborných časopisů. Vybírat máte tedy z čeho: E15.cz, Aktuálně.cz, Novinky.cz, iDNES.cz a mnoho dalších.

Proč bych všem doporučil Kindle a ne jen na dovolenou?

  1. Kindle je v současnosti nejlepší čtečka co se týče poměru ceny, užitkové hodnoty a dostupných funkcí a zpracování.
  2. Na dovolené, ale i běžné používání či cestováním metrem do práce je to výborné zařízení které váží do 250 gramů.
  3. Na dovolenou či chatu nemusíte tahat několik těžkých knih, viz. například Pilíře země 960 gramů VS 250 gramů Kindle.
  4. Kindle je lehký, dobře se drží při čtení, krásně vykresluje text a především sluce vám při čtení vůbec nevadí.
  5. Do Kindle se vám vejde až 3,8 GB knih nebo textů, což znamená až několik tisíc knih.
  6. Kindle vám vydrží nabitý několik týdnů.
  7. Můžete poslouchat i hudbu nebo mluvené slovo a zahrát i nějaké jednodušší hry jako šachy, karty atd.
  8. Pohodlná příjem zpravodajství či článků s internetových magazínů kdekoliv je dostupné připojení k WiFi.
A jaké máte vy zkušenosti se čtečkou Kindle na dovolené?

Tip na e-knihy

Komentáře 21 komentářů

vitsoft Napsal 16:28 / 7. 8. 2011

Rozhodně bych novým zájemcům doporučil si připlatit $50 za verzi 3G.
Free wifi není v Bulharsku zrovna rozšířené, např. v hotelu Baikal chtějí za hodinu připojení 5 leva. Po dvanácti hodinách používání internetu v Kindle už jsem tedy měl ten příplatek zpátky.
Brouzdání pravda není pohodlné, ale mně pro informovanost zcela stačilo občas prolétnout Twiter, Gmail a Google Reader.

Leo Napsal 17:14 / 7. 8. 2011

S tím čtením na přímém slunci teda problém mám, už po deseti minutách se vykreslování na display značně rozostří. Když pak přejdu do stínu, vše je po pár minutách zase v pořádku.

Scotty Napsal 18:37 / 7. 8. 2011

Mám 3G variantu a doporučuji ji naprosto všem. Pro mě osobně k nezaplacení nejen v zahraničí, ale i v České republice. Ale hlavně v tom zahraničí se vyplatí. Bez poplatků přístup ke zprávám, mapám, průvodcům a podobně. Navíc možnost zkontrolovat či napsat mail.

Pavel Napsal 19:35 / 7. 8. 2011

S tím čtením na přímém sluníčku u moře bych byl opatrný, už v ČR se mi stalo, že při překreslování se jakoby špatně vymazal původní text (zůstal šedý), to samé se dělo při čtení v minusových teplotách 🙁
Raději bych byl na toto opatrný

Libor Napsal 19:49 / 7. 8. 2011

Já mám 3G verzi a mimo „ostatních“ primárních funkcí čtečky si nemohu právě bezplatný přístup na internet vynachválit. Není to samozřejmě na běžné surfování, ale na email, twitter nebo třeba nahlednutí do mapy je to úžasné. Horší je využitelnost 3G po Evropě, protože suprově to funguje v ČR, ale třeba ve Skandinávii to s 3G nelze připojit, protože údajně nemají s Amazonem smlouvy, to samé se mi stalo i v Německu (nevím proč), to samé i v pobaltskéch zemích. Pro dovolenou v česku to ale využívám vždy a je to super. Docela by mě zajímala skutečná mapa pokrytí Evropy s dostupným 3G zdarma na Kindlu, protože mapa pokrytí kterou má Amazon nějak neodpovídá skutečnosti. Jaké jsou vaše zkušenosti s připojením na 3G v cizině zdarma?

Amazon-Kindle.cz Napsal 20:02 / 7. 8. 2011

Tak to jsem velice překvapen, že 3G tolik využíváte. Pro mě to není, raději si twitter či email vyřídím na tabletu či notebooku, ale je to otázka komu co vyhovuje.

Se čtečkou jsem opravdu na slunci neměl problém, ale je možné že to bude dělat neplechu, takže asi bude lepší ji držet ve stínu. Určitě bych ji teda nenechat půlku dne jen tak zbytečně ležet na dece aby na to pařilo slunce to by mohlo udělat dobrou neplechu.

simi Napsal 21:55 / 7. 8. 2011

paradox je, že Kindle jsem si koupil původně na dovču. Nakonec dovolená byla bez něj a já se nedostal ani ke klasické knížce. S tím překreslováním při vyšších teplotách mohu jen potvrdit, že to dělá neplechu, to je ale asi obecný problém displejů.

tom Napsal 23:51 / 7. 8. 2011

Já také doporučím Kindle s 3G. Používal jsem hojně na dovolené na Slovensku. Na čtení zpravodajství, předpověď počasí, mail apod. naprosto vynikající! Datový roaming má stále nesmyslné ceny a free wifi je málokde.

Radek Napsal 13:34 / 8. 8. 2011

Chystáme se s Kindlem také k moři, tak jsem se chtěl zeptat, jestli jste bral čtečku s sebou na pláž a případně v jakém pouzdře. Bojím se písku/prachu.
A co se čtečkou, až opustíme slunečník a půjdeme se koupat?

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:29 / 8. 8. 2011

Čtečku jsem měl v normálním pouzdře, které používám běžně, když jsem nečetl tak jsem čtečku dal do stínu aby na ní nepařilo slunce zbytečně.

Toho jsem se také bál co se čtečkou když jsme se šli koupat. Nakonec jsme to vyřešili tak, že jsme měli malou tašku přes ramenu do které jsme daly všechny cennosti takže i Kindle (taška byla o něco málo větší než Kindle) a tu jsme potom přivázali ke konstrukci slunečníku a dali mezi vidlice deštníku ten jsme potom zavřeli. Takže kdo o tom nevěděl tak ho ani nemohlo napadnout že jsou nějaké cennosti ve slunečníku a hlavně jsme na něj dobře viděli. Takže potenciálnímu zloději by trvalo dost dlouho aby cennosti odcizil, leda že by ukradl i slunečník. Ale na ten jsme zase dobře viděli od moře.

Petr Napsal 09:25 / 9. 8. 2011

Obědnal jsem si Kindle pro sebe i pro manželku. Nevíte někdo zda si koupenou knihu z Amazonu mužeme stahnout oba dva nebo to tak nefunguje ? Je možné k jednomu účtu registrovat dvě čtečky ?

Tomáš Napsal 22:12 / 9. 8. 2011

Chtěl bych se zeptat, koupil jsem si už použitý Kindle a rád bych věděl, jak je to s e-mailovou adresou čtečky od Amazonu, zda zůstává stejná, jakou používal původní majitel, nebo si mohu nastavit svou vlastní. Děkuji Vám za odpověď.

Amazon-Kindle.cz Napsal 11:58 / 10. 8. 2011

Tomáši,
jestliže ještě nemáte účet u Amazonu tak si ho založte na Amazon.com a potom si ve správě účtu přidáte svoji čtečku, takže si spárujete účet se čtečkou. A potom budete mít možnost nastavit si vlastní kindle email. Jestliže je čtečka ještě spárována s Amazon účtem původního majitele tak ji deregistrujte ve čtečce. Připojte ji k internetu prostřednictvím WiFI a přejděte do Settings kde uvidíte informace o WiFi a účtu Amazon.

Určitě naleznete článek na našich stránkách kde bude návod, psali jsme už o tom.

Angrandir Napsal 19:37 / 10. 8. 2011

@Petr:

To můžete, budete mít na Amazonu dohromady jeden účet a k němu registrovaná dvě zařízení. Typicky je možné číst jednu knížku současně až na šesti zařízeních (Kindlech, PC, iPadech, mobilech…):

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=200127470

Každá kopie je unikátní a určená právě pro jedno registrované zařízení (nedá se mezi zařízeními volně kopírovat) – ve webovém rozhraní Amazonu si generujete kopie pro jednotlivá registrovaná zařízení (a případně si je na ně rovnou posíláte).

Milan Napsal 05:36 / 19. 8. 2011

Ja tiez mam 3G verziu a neviem si ju vynachvalit.
Urobil som si dokument so linkami na stranky, ktore vyuzivam, pozeram si vacsinou verzie pre mobily, ako m.idnes.cz, m.sme.sk, a aj gmail m.gmail.sk a je to celkom
pohodlne. Dokonca uz som si aj pisal cez skype (meebo.com).
Pouzivam to najma v aute, ked niekto iny soferuje.

Amos Napsal 11:25 / 19. 8. 2011

Tiez mam verziu 3G a jednoznacne kazdemu odporucam, teraz uz ani neviem ze som musel priplatit trochu viac ale internet pouzivam velmi casto, mobilne verzie stranok idu perfektne a teraz nova aj wikipedia pre mobil, len pevne dufam ze internet zostane co najdlhsie bezplatny 🙂

Mi.Chal. Napsal 23:51 / 19. 8. 2011

Kde se daji sehnat ty sachy atd?

Kodo Napsal 15:23 / 31. 8. 2011

Pěkný den,
mám již 3 měsíce verzi DX 3G. Na dovolené mi nejelo
připojení na net (Němeco, Rakousko, Italie). Při návratu zpět a překročení hranic jsem opět začal fungovat.
Doručování zpráv jsem si nastavil, ale stahuji je přec PC a pak je přenesu kabelem do čtečky. Asi je něco špatně nastaveno. Pomůže někdo seniorovi s nastavením ??

vitsoft Napsal 00:37 / 25. 10. 2011

Mně v Německu taky nejprve nechtěl Internet v Kindle fungovat, ale to bylo tím, že se našel signál „free wifi“ od Deutsches Telekom a snažil se připojit přes něj. Tato síť je však „free“ pouze tím, že nepoužívá šifrování WEP, ve skutečnosti je placená a pokusy o přístup přesměrovává na svou přihlašovací stránku, což Kindle nezvládl. Stačilo ale v nastavení zakázat připojení přes tuto wifi síť. Kindle jsem tím přinutil připojovat se přes 3G a Internet se normálně rozeběhl.

Štěpán Napsal 17:18 / 10. 3. 2012

Dobrý den,
měl bych takový dotaz, vše zní skvěle, ale ještě bych potřeboval jednu funkci. Lze na čtečce číst i klasický např. ms word dokument nebo pdf a dělat u něj poznámky? zabarvit část textu nebo připsat komentář/poznámku?
Děkuji
Štěpán

Amazon-Kindle.cz Napsal 17:42 / 10. 3. 2012

Lze číst PDF i Word dokumenty jen si je musíte převést do podporovaného formátu. V tomto dokumentu je potom možné psát poznámky nebo zvýrazňovat text.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné