Stejně jako minulý rok Amazon pozastavil na vánoce prodej Amazon Kindle 3 do EU

Bohužel stejně jako minulý rok před Vánoci Amazon pozastavil prodej čteček Amazon Kindle 3 WiFi keyboard do EU. Jedná se pouze o model bez 3G modulu, dražší model s internetem zdarma a 3G modulem se stále prodává.

Tip na e-knihy

Komentáře 8 komentářů

Miro Hrončok Napsal 19:48 / 25. 11. 2011

To je tedy Kindle Keyboard? Nebo oba?

Amazon-Kindle.cz Napsal 19:55 / 25. 11. 2011

Jen Kindle 3 WiFi keyboard není možné koupit do EU tedy ČR. Keyboard s 3G se prodává.

jetys Napsal 21:17 / 25. 11. 2011

Vzhledem k tomuto jsem definitivne rozhodnut koupit Nook. Cekal jsem dodnes, zda neuvolni Touch a misto toho zarazili jeste navic Keyboard.

Touch neumi landscape mode coz je navic pro mne obrovska nevyhoda. Ctel jsem Kindle kvuli odborne literature a mam ji u amazonu uz davno ve wishlistu ovsem timto to definitivne po…li. Smazu a bud koupim u BN nebo sezenu jinde.

Angrandir Napsal 23:07 / 25. 11. 2011

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že je nejlepší vlastnit obojí 🙂 – Nook mi přijde míň tolerantní při interpretaci CSS než jiná zařízení a tak se některé e-knihy zobrazují divně (i takové, ve kterých např. v Adobe Digital Editions není žádný problém). Možná mám smůlu, ale z asi sedmi koupených knížek, které jsem na něm zatím zkoušel (mám ho teprve tři týdny) se bez úprav daly číst dvě, problémy jsem měl s anglickými i českými tituly (Argo, Slovart, Tyndale…) – někdy je nejjednodušší koupený EPUB převést Kindlegenem do Mobi a číst na Kindle. Ale může to být náhoda, 5 e-knih ze 2 milionů není reprezentativní vzorek, např. ukázka z Jobsova životopisu přímo od B&N vypadá na Nooku naopak nejlíp ze všech verzí, co jsem kde viděl. (V české verzi Jobse problémy jsou.) Záleží prostě na autorech konkrétních e-booků.

Karel Napsal 12:01 / 27. 11. 2011

Dobrý den, uvažuji o koupi kindle 3 s 3G internetem. Chtěl bych se zeptat. Např. když pojedu vlakem do práce, mohu zadarmo jen tak si serfovat (zprávy, počasí, email, …) nebo se to platí a zdarma je pouze amozon web jak jsem se dočetl někde jinde? Můžete mi prosím ten 3G internet trošku objasnit?

Děkuji moc. K

JK Napsal 16:35 / 27. 11. 2011

Zatím podle zpráv všech, co 3G model mají, internet funguje v ČR neomezeně. Ale přímo v podmínkách Amazonu je tato záležitost označena jednak jako „experimentální“, jednak je uvedeno, že může být kdykoliv omezena.
Každopádně to není prohlížeč internetu, existuje celá řada omezení, na které stránky se člověk nedostane (třeba tam, kde je třeba jít přes vyskakovací okna atd.) a ovládání také není pohodlné. Nejde také, pokud vím, flash apod.
Vše je také limitované vlastnostmi e-ink.
Ovšem to nemá nic společného s 3G připojením. 🙂

Marvin Napsal 20:48 / 27. 11. 2011

@Karel
Na Kindle 3 to funguje bez problemov, na Kindle Touch to obmedzili iba na amazon a wiki. Ale moc by som sa na browsovanie z Kindle netesil, ten browser je pomaly a tazkopadny, naozaj pouzitelny iba v nudzi.

martina Napsal 17:49 / 30. 11. 2011

Dobrý den, takže do Vánoc se nedá kindle v žádném případě objednat? Nevíte prosím o nějakém způsobu, mám o něj velký zájem a nechce se mi dlouho čekat.
Jaká je asi doba, než ho uvolní pro náš trh?
Díky moc

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné