Tablet Amazon Kindle Fire má nového konkurenta v podobě tabletu Nexus 7 od Google

Sdílejte:Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0

Na dnešní konferenci Google I/O byl představen nový tablet Nexus 7. Svými parametry je jasným konkurentem pro nový model tabletu Kindle Fire 2, který bude teprve představen.

Nexus 7 vypadá velmi pěkně a je i slušně vybaven. Jelikož je vybaven operačním systémem Android není problém na něm provozovat aplikaci Kindle pro čtení elektronických knih.

Nexus 7 disponuje těmito parametry:

  • 7″ IPS displej s rozlišením 1280 x 800px (216ppi)
  • Přední kamera o rozlišení 1.2MP
  • Váha 340 gramů
  • Vnitřní paměť 8 nebo 16GB
  • Operační paměť 1 GB RAM
  • Baterie 4325 mAh, až 8 hodin aktivního používání
  • Procesor Tegra 3
  • WiFi, Bluetooth, Micro USB, GPS, mikrofon, NFC, gyroskop, atd..
  • Operační system Android 4.1

Cena nového tabletu Nexus 7 je stanovena na 199$ za verzi s vnitřní pamětí 8GB, model s 16GB vyjde na 249 dolarů.

Jsem zvědav jak se bude vyvíjet trh s tablety v této cenové kategorii, jelikož trh zatím ovládá Amazon se svým tabletem Kindle Fire. Jedno je ale zatím jisté, můžeme poděkovat Amazonu, že přišel na trh s levným a kvalitním tabletem Kindle Fire za přijatelné peníze. Díky tomu donutil ostatní výrobce vyrukovat s levnějšími tablety.

Video Nexus 7

Po zhlédnutí tohoto propagačního videa se mi Nexus 7 jeví jako velmi povedený tablet. Po designové stránce je velmi povedený a co se týče operačního systému tak vypadá dosti intuitivně.

Tip na e-knihy

Komentáře 9 komentářů

Uran Napsal 02:29 / 28. 6. 2012

Vnitřní paměť 8 nebo 16MB – asi ma byt GB

Amazon-Kindle.cz Napsal 07:31 / 28. 6. 2012

Opraveno díky.

Filip Napsal 11:29 / 30. 6. 2012

Ahoj,
mám trochu obecnější dotaz týkající se tabletů s Androidem.
Tablet se dá použít na konzumování internetu, přehrávání multimédií, možná hry, ale dá se také použít jako čtečka novin, knih a časopisů.
U té poslední funkce mám však stále velký otazník, nakolik je to v našich končinách použitelná varianta. Zejména na androidí platformě.
Ipadu se díky svému rozšíření podařilo přesvědčit vydavatele obsahu periodického tisku, že se vyplatí přetvořit noviny nebo časopisy právě pro toto zařízení. Ceny nebývají v předplatitelské formě závratně vysoké a dokážu si představit, že bych toto na tabletu využíval.
Bohužel situace s Androidími tablety je v tomto ohledu žalostná. Mnoho různých výrobců, nemožnost přizpůsobit obsah konkrétnímu zařízení a zatím nepodpora podobného systému prodeje (předplatného), jako má Apple – to vše brání proniknutí právě toho periodického obsahu na tyto tablety. Vím, že existují již nějaké služby, které v omezené míře periodika nabízejí – protože to ale není pod jednou organizací (Google), bývají o mnoho dražší než ipad verze a také daleko méně propracovanější. Prostě za více peněz – méně muziky.
Rád bych se Vás, zejména současných majitelů tabletů s Androidem zeptal, jak tuto situaci vidíte vy a jestli má v dohledné době nějaké řešení.
V současné situaci mi totiž vychází jako stálá jednička /bez ohledu na výkon, vybavení, velikost apod./ Ipad – a to Apple výrobky moc nemusím. Nedostatek obsahu mě právě od jinak asi velmi povedených tabletů na Androidu – viz ten poslední Nexus 7 – odrazuje.
F.

Tom Napsal 21:31 / 2. 7. 2012

2Filip: Pod droidem chodí krásně Publero. Co je problémem je absolutní neodladěnost droidu pro Tegru 3. Je to zoufalost. Jinak sem se svym TF201 spokojenej 🙂

Filip Napsal 00:30 / 3. 7. 2012

to Tom: koukal jsem teď na nabídku Publera – z novin jsou tam jen E15 a Haló noviny, což mi tedy přijde hodně chudá nabídka oproti dostupnosti HN, MF DNES, Lidových Novin, Respekt, Ekonom a dalších titulů v itunes :-((( To je to, na co jsem narážel. Prostě se ptám, jestli se někdy může zlomit ten nepoměr.

Vali Napsal 15:30 / 8. 7. 2012

Ještě poznámka, ta 8 resp. 16GB paměť není operační, to by byl luxus i na pracovní stanici.

Amazon-Kindle.cz Napsal 15:33 / 8. 7. 2012

Díky za opravu, nechápu jak jsem to mohl napsat .-) To by bylo dobré dělo….

Hanes69 Napsal 09:03 / 9. 7. 2012

to Filip: Na tablet si můžeš nainstalovat Kindle Android reader, a pro Kindle je už nabídka titulů poměrně bohatá. I Android Reader má svoji email adresu něco@kindle.com 🙂

79kuky79 Napsal 10:53 / 10. 11. 2012

Moc semě líbý ten tablet od nexus 7 bude to muj první je za rozumnou cenu a je rychlej jenom muj nazor má mouchy jak každej ale je supr.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné