U nové čtečky elektronických knih Amazon Kindle Touch 3G nebude možné prohlížet webové stránky

Novou čtečku elektronických knih Amazon Kindle Touch je zatím možné pouze předobjednat a to jen na americkou adresu, takže zbytek světa má zatím smůlu. Není se čemu divit, pro Amazon je USA největším trhem následně UK a proto si zásoby šetří, aby vykryl blížící se vánoční poptávku. Až tato nakupovací horečka opadne tak si myslíme, že bude postupně prodej uvolněn do zbytku světa, takže bude již možné objednat Kindle touch přímo do ČR bez využití virtuální adresy v USA.

Amazon Kindle Touch

Co je ale důležité, tak v Amazon Kindle Touch již nebude zdarma dostupný internet přes modul 3G, takže se surfováním na internetu, čtením pošty atd. už bude utrum. Jediné co bude možné, tak prohlížet si Amazon, nakupovat knihy a měla by být dostupná i Wikipedia. Nebojte se ale, že by možnost brouzdání na internetu úplně zanikla, dále bude možné využívat experimentální webový prohlížeč, ale abyste si mohli prohlížet i jiné stránky než již vyjmenované budete muset využít připojení k nějaké bezdrátové síti WiFi.

Zatím ale nevěšte hlavy, zatím kolem tohoto omezení panuje mnoho nejasností a je možné, že Amazon nakonec změní svoje stanovisko k poskytování internetu zdarma přes 3G a zruší omezení. Uvidíme jak se bude situace kolem poskytování vyvíjet a budeme vás informovat.

Tip na e-knihy

Komentáře 20 komentářů

TTTT Napsal 22:47 / 3. 10. 2011

tak na co si pak kupovat s 3G, každopádně si chci tuhle hračku pořídit, už se na něj těším

Amazon-Kindle.cz Napsal 06:54 / 4. 10. 2011

Tak pro hodně lidí je super, že díky 3G získají možnost kupovat knihy kdykoliv, kdekoliv aniž by se museli připojit na WiFi to je velká výhoda 3G, ale jinak díky tomu omezení internetu již nemá jiné opodstatnění.

Ivo Napsal 08:40 / 4. 10. 2011

Četl jsem si na tohle téma na Ars technica a zdá se, že kolem omezení 3G na Kindle Touch je zatím nejasno. Mít možnost využít 3G pouze na nákup knih včetně stahování, synchronizaci mezi zařízeními a přístup k Wikipedii (podle mne i podle názoru redakce) nebude většině zájemců stát za to, aby si za takové pohodlí připlatili 50 % z ceny Kindla Touch podporujícího pouze WiFi: 99 $ (WiFi) versus 149 $ (WiFi a 3G).
Redakce Ars technica požádala Amazon o vyjádření – zatím neobdržela odpověď.

Amazon-Kindle.cz Napsal 09:00 / 4. 10. 2011

Tak uvidíme jestli se něco nezmění, osobně mi to přijde také nešťastné kdyby tomu tak bylo a cena s 3G modulem byla o tolik vyšší než u modelu bez.

JK Napsal 12:18 / 4. 10. 2011

Ještě se zeptám – to omezení/okleštění přístupu na internet přes 3G se týká jen verze Touch, nebo nově i původní Keyboard?

Amazon-Kindle.cz Napsal 14:19 / 4. 10. 2011

JK těžko říct uvidíme jak se to vyvine, ostatně on Amazon nikdy negarantoval, že internet 3G bude vždy zdarma atd. je to jen jeho dobrá vůle.

Až budeme vědět něco nového napíšeme to u nás na blogu.

Kamil Napsal 19:25 / 4. 10. 2011

Podle tohoto článku http://www.cnews.cz/zklamani-amazon-kindle-touch-uz-bez-neomezeneho-3g-internetu se omezení netýká Kindle Keyboard.
Vycházejí z oficiální odpovědi Kindle Teamu na fóru Amazonu.
http://www.amazon.com/forum/kindle?_encoding=UTF8&cdForum=Fx1D7SY3BVSESG&cdPage=9&cdSort=oldest&cdThread=Tx390HFZ5SRXHJ6

Snad to tedy ponechají funkční alespoň u původního Kindla.

JK Napsal 21:02 / 4. 10. 2011

OK, díky oběma. Kamilův odkaz zdá se přímo odpovídá na mou otázku, ovšem pokud se na funkčnost časem budete moct podívat a něco o ní opět napsat, bude to fajn.

Ivo Napsal 14:34 / 6. 10. 2011

Zajímavá čísla o předobjednávkách na Kindle unikla Amazonu. Živě (http://www.zive.cz/bleskovky/amazon-ma-jiz-predobjednavky-na-vice-nez-254-000-tabletu-kindle-fire/sc-4-a-159047/default.aspx), uvádí čísla o předobjednávkách na Kindle Fire – nyní asi 250 000, což je za 1 týden vysoké číslo.
Ve zdroji, ze kterého čerpá Živě (http://cultofandroid.com/257/leaked-sales-numbers-suggest-amazon-kindle-fire-on-track-to-outsell-ipad-exclusive/), jsou však také čísla o předobjednávkách na Kindle Touch.
KindleTouch s podporou WiFi je zatím objednáno 20.000 kusů a Kindle Touch s podporou WiFi a 3G jen 12.000 kusů. Zkrátka mnoha zájemcům připadá 50% příplatek za 3G bez přístupu k internetu (s výjimkou Amazonu a Wikipedie) příliš vysoký.

Marek123 Napsal 09:51 / 12. 11. 2011

Pokud by někoho zajímalo, jak je to se surfováním na novém Kindle TOUch 3G, tak níže přidávám záznam chatu s Amazon representativem. Z rozohovoru vyplývá, že surfování na netu bude příjemnější (bude stačit dotknout se odkazu na webové stránce bez nutnosti mačkat šipky a enter), na druhé straně ale nebude 3G přístupné pro surfování na netu mimo Amazon.com a wikipedii.

Me:Hello,
I am considering to purchase Kindle Touch 3G. I have a question about the browser. I am pretty much familiar with the original Kindle 3G (keyboard) browser where one had to use the arrows in order to find buttons or links on a web page.
My question is: Will Kindle 3G Touch allow when brosing web pages to use the touchscreen in order to chose links and buttons on web pages (like ipad for example) or will I have to use keyboards and the Enter button on my Kindle?
Chaitanya:Hello, my name is Chaitanya. I’ll be happy to help you today.
Me:Hi
Can you see my question typed above?
Chaitanya:Yes. You can use touch feature of the Kindle touch to browser the content in the Kindle experimental browser.
Me:My question is if it is possible to use only the touch screen for browsing on kindle touch device.
Because on the youtube review videos they only used the keyborad the same way as on the previous Kindle keyboard version.
Chaitanya:Kindle touch doesn’t have keyboard on the it like Kindle 3 so you have to use the touch feature to browse the internet.
Me:yes
but the thing is that when browsing on the Kindle Keyboard one had to use the arrows and the Enter button
Is it the same way on the New Kindle Touch?
Or is it possible just to touch the links on a web page with a finger on the screen?
(the new Kindle Touch has also arrows and Enter keys)
Chaitanya:No. You can just touch the link(s) on a web page with a finger on the screen.
Me:Thank you, I have 2 more quick questions:
Chaitanya:Sure.
Me:1) will the Kindle Touch 3G work globaly so I can browse internet like on the Kindle Keyboard? Because I heard rumors that only wikipedia and Amazon store will be available via the 3G and rest of the Internet will be accessible only via Wi-Fi.
2) Will you send the Discounted „special offer“ version of Kindle Touch send also outside of USA? To Europe?
Chaitanya:Kindle Touch 3G provides free 3G wireless that lets you download books right from your Kindle. Using the experimental web browser, you’ll only be able to access Amazon.com and Wikipedia using the 3G connection. Unrestricted web access is available by connecting your Kindle Touch to a Wi-Fi connection.
Me:I see, thank you. And will you be shipping Kindle Touch with the special offer (with addvertisements on the display¨) to Europe too?
Chaitanya:Let me check this for you.
I’m sorry, we are only shipping Kindle Touch with the special offers to US.
Me:ok, not so many good news but still thank you very much for your answers

Marek123 Napsal 09:53 / 12. 11. 2011

Dodám ještě, že rozhovor je z dnešního dne, tj. 12.11.2011, a že jsem se ptal na to, zda budou posílat levnější verzi Kindle Touch s reklamami i mimo USA, na což mi zástupce Amazon odpověděl, že ne.

Je možné, že vše výše uvedené se časem změní a surfovat na Kindle 3G Touch půjde a zasílat budou levnější verzi i do Evropy, zatím to ale nevypadá nic moc…

Psenda Napsal 21:10 / 21. 11. 2011

Problem je v tom ze momentalne zadnej Touch do CR neposilaji. A ja si ted lamu hlavu jestli cekat jestli vubec nekdy zacnou a nebo ne a koupit 4 a nebo dokonce 3

kindlak Napsal 14:04 / 9. 12. 2011

tak som sa stal cerstvym majitelom kindle touch (kupene v US). najprv som kupil touch 3G, pretoze ponuka bola naformulovana rovnako ako keyboard 3G, tak som myslel, ze aj sluzba je rovnaka. ale nie je. touch 3G je len na amazon a wikipediu. na ostatne len wifi. tak som to vratil a kupil som bez 3G.
zatial funguje ok, avsak na tom prvom (3G) bol touch screen nejaky zly – nereagoval dobre, musel som pouzivat kladivo a nie prsty :-).

Marek Sichrovský Napsal 23:38 / 29. 12. 2011

Mám Touch dovezený z USA a dotykové ovládání funguje perfektně, takže mohu doporučit. Trochu zmaten jsem ale z výdrže, udává se 2 měsíce bez wifi, měsíc s trvale zapnutou wifi (definováno jako přečtení určitého počtu stran denně, resp. 30 minut denně), já ho ovšem prakticky bez wifi (párkrát zapnuta na pár minut) vybil za týden a pár dní… Pravda je, že jsem pochopitelně pořád něco zkoušel, takže jsem prsty neustále šmejdil sem a tam, ale i tak mi to přijde vybité příliš rychle. Uvidíme, jak se to bude chovat dál. A jinak jsem Touch viděl prodávat v Alze i CZC (včetně sponzorované verze, tu btw. mám a vřele doporučuji, reklamy nikde nepřekážejí, takže není důvod se jich bát).

merazim Napsal 16:40 / 30. 12. 2011

Mam s nabíjením stejnou zkušenost. Cca 10 dní maximálně a wifi zapnuté jen ráno a večer na chvíli. Jinak mi přijde odezva na dotek trochu pomalá. Při čtení mi to nevadí, ale při každé jiné činnosti z toho rostu.

LadaS Napsal 18:35 / 2. 1. 2012

Kindle Touch – pro nerozhodnuté doporučuji,včetně koupě v ČR – skladem několik e-shopů (2 roky záruka a taky kurz USD není co býval). Výdrž na baterie poprvé 10 dnů – nonstop WiFi,každodenní čtení zasílaného zpravodajství idnes,lidovky,VTM apod. + „hraní“ u aplikace EveryWord (zdarma na amazon.com) – jen u tohoto to byly i 2 hodiny denně. Plus čtení knížek samozřejmě – včetně dětských dětem. Z tohoto pohledu je výdrž OK. Reklama neobtěžuje ba naopak,navíc jde zrušit výmazem příslušných PNG a GIF při připojení k PC-pak se tam vrátí klasický šetřič s literami a hláškou,že reklamy budou po připojení načteny, ale zatím nic.

Martin Napsal 17:45 / 15. 1. 2012

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli nelze čtečku amazon kindle touch nějak odblokovat aby umožnila přístup i na ostatní webové stránky pomocí 3G připojení. Děkuji

martin Napsal 20:04 / 9. 2. 2012

ja by som sa chcel opytat, ci podporuje slovenske a čestke znaky. Rozmyšľam si kupiť nejaku čitačku, ale bojim sa aby mi dobre zobrazovalo naše znaky. Ďakujem.

Amazon-Kindle.cz Napsal 20:12 / 9. 2. 2012

Čtečky Kindle podporují české i slovenské znaky takže žádný problém. Jediné co musíte mít knih v dobrém formátu a případně dobře překonvertované.

martin Napsal 10:51 / 13. 2. 2012

Chcel by som sa opytat, lebo nejak sa mi nepodarilo najst, aky je ten spravny format a monzo poradit v com konvertujete. Dakujem.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné