Videotest pouzdra Kindle Guard

Na Zivě.cz udělali test pouzdra Kindle Guard z mého pohledu je to směšný test, protože pouzdro s čtečkou zatěžují malou statickou sílou, která je ještě rozložena na celkem velkou plochu, takže je to spíš prezentace pouzdra. Z vlastních zkušeností mohu říct že podobné pouzdro, které má místo kovové výztuže papírovou chrání čtečku naprosto stejně a je dostačující. Výhodou je pořizovací cena a váha.

Tip na e-knihy

Komentáře 9 komentářů

vitocorleone007 Napsal 11:45 / 12. 4. 2011

No nevim…taky se mi to zdalo divne…spis meli zkusit treba z vysky 1 metru pusti na to pouzdro svazek klicu…prastit to nej plastovou lahvi vody…poradne ho zmacknout mezi dve klasicke knihy…dat do batohu a hodit s nim o zem nebo ho pritlacit na zed…proste nasimulovat to, co cloveka pri prenaseni a cestovani sockou muze potkat…polozeni velke lahve sampusu to rozhodne neni…

Jerry Napsal 15:37 / 12. 4. 2011

Přesně tak, ten test byl naprosto zbytečný. Opatrné položení velké láhve nesvědčí vůbec o ničem. Mohl aspon zkusit do toho prastit hrotem zavřeného pera atd.

Snow Napsal 17:42 / 12. 4. 2011

Tak pochybuji, že pouzdro ochrání pád a otřesy. U ocelového bude pád spíš horší v tom, že ocel moc náraz neutlumí…
Ale s tím zmáčknutím souhlasím, rád bych viděl jestli je aspoň kvalitně udělané a má kovové i boční výstuhy, nebo jen nesmyslně přední část.

Jinak ke konci videa ten matloň ze živě sílu usměrňuje do menšího bodu přes tu magnetku, nicméně je to jedno. Ocel tohle pochopitelně přežije i by mělo pouzdru přežít praštění propiskou, tedy jak jsem psal pokud má boční výstuhy a kindle nezmáčkne…

Snow Napsal 17:46 / 12. 4. 2011

tak jak jsem se koukl na posledních pár vteřin když kindle z pouzdra vyndavá, tak konstatuji, že bych pouzdro opravdu nechtěl, protože ty kovové výstuhy opravdu nemá. Ve výsledné vám tak nepraskne display ve prostřed, ale na kraji, kde ho rozdrtí plast v kterým je uchycen.

Xlendi Napsal 22:36 / 14. 4. 2011

Souhlasím s komentáři. Moje obyčejné pouzdro z DX sneslo před týdnem celkem v pohodě zátěž tříkilového notebooku (omylem jsem jej na Kindle postavil a pak ještě bušil do kláves). Když jsem přišel na to, že podložkou není obvyklá krabička, docela jsem se lekl. Kindlu ani pouzdru se naštěstí nic nestalo. Také mám v kapsičce od pouzdra asi deset listů z malého notýsku, občas se na poznámky hodí. Nevím, jak by mohly ublížit displeji.

Petr Napsal 12:05 / 1. 5. 2011

No nevím jaké máte zkušenosti, nicméně mně Kindle v klasickém pouzdře při přenášení v batohu skutečně praskl. Potažmo praskl mi displej. Když jsem pak hledal rady jak to řešit, zjistil jsem že je to celkem bězná věc (stačí hledat „broken kindle“). Tělo čtečky vydrží hodně, ale displej nevydrží nic, když si najdete fotku displeje, je to z druhé strany pouze tenké sklo. Toto pouzdro (Kindle Guard) jsem si na základě recenze pořídil přesně za tím účelem, pro jaký je vytvořeno – ochrana displeje před prasknutím v případě působení tlaku v batohu / kufru / tašce atp. přímo proti displeji. Těch pouzder jsem zkoušel několik a všechna se dala silou jednoduše prohnout, tzn jsou k ničemu. Toto pouzdro silou prohnout prostě nejde.

Možná byste si měli pouzdro nejprve sami vyzkoušet a udělat si názor, než sem psát bláboly a zhazovat recenzi p. Nygrýna, kterého osobně považuji za poměrně dosti schopného odborníka v tomto oboru.

V každém případě, dokud displej nepraskne, tak může člověk dělat „ramena“, ale až se to stane, tak je pozdě. A věřte že v mém případě stačilo míň než bych věřil, že je možné…

Takže já toto pouzdro velice oceňuji stejně jako recenzi, díky níž jsem se o něm dozvěděl.

Amazon-Kindle.cz Napsal 12:25 / 1. 5. 2011

Pane Petře, nikdo tady nezpochybňuje schopnosti p. Nygrýna. Popisoval jsem vlastní zkušenost s pouzdrem bez kovové výztuže, toto pouzdro používám pravidelně, přenáším čtečku v batohu a nikdy jsem neměl problém.

Ale stále si stojím za tím, že se mi test nelíbil.

Petr Napsal 17:21 / 1. 5. 2011

pro Amazon-Kindle.Cz

No ono jde o to, že dokud člověk ten problém nemá tak je skutečně vše v pohodě. Ale až jednou přijde, tak je displej v háji a řešení je hodit čtečku do kontejneru.

Proto mi nepřijde úplně košér zhazovat produkt, který může někomu zachránit docela drahou věc. Jak říkám, kdybych tu zkušenost neměl, tak zde taky pouzdro obhajovat nebudu a nejspíš se k tomu postavím stejně jako Vy. Ale tu zkušenost mám a vím moc dobře o co jde. A nikomu to nepřeju. Není třeba na čtečku šlapat, stačí malý tlak, ale ve správný čas na správném místě. Jinak si nedovedu vysvětlit svou „nehodu“, kdy mi displej praskl při přenášení čtečky v klasickém koženém pouzdře v batohu.

ad. pan Nygrýn: šlo mi o označení recenze za „směšnou“ atp – navíc pokud jste ji viděl celou, tak se nejedná o zátěž plošnou ale v podstatě bodovou (viz testovací magnet).

Takže nic ve zlém, jen prostě já jsem za tohle pouzdro skutečně vděčný (nic obdobného co by chránilo fyzicky displej jsem nenašel) a mohu ho doporučit – ze své vlastní zkušenosti, kterou zde mám zatím asi jako jediný. V každém případě bych si ale vsadil na to, že test, který je v recenzi by v klasickém pouzdře Kindl neměl šanci přežít… Ale ať si každý udělá názor sám, nikomu ho nevnucuji 🙂

Frojda Napsal 20:13 / 6. 5. 2011

Naprosto souhlasim s předchozím příspěvkem, poměrně často cestuju a na Kindle Guard jsem přešel z klasického pouzdra. Je to dost zásadní rozdíl a hlavně mám klid, že je čtečka opravdu v bezpečí. Navíc jsem jej doporučil již dvěma kamarádům a oba jsou také nadmíru spokojeni. Takže si nemyslím, že by to byl tak nesmyslný produkt, jak se tu píše…

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné