Zatuhnutí čtečky Amazon Kindle a řešení problému

Čtenář tohoto blogu Lukáš nám poslal svoji nemilou zkušenost se zatuhnutím Kindle 3, naštěstí nalezl řešení daného problému. Zde máte popis jeho problému a následně i postup jak jej vyřešit:

Kindle jsem normálně zapnul a stáhnul jsem si raní porci novin e15.cz a  lupa.cz, která mi je pravidelně zasílána prostřednictvím Kindle emailu. Vše se zdálo být v pořádku, dokud jsem Kindle nevypnul a znovu nezapnul. Kindle nereagoval na tlačítko Menu a při pokusu o otevření knihy vypsal Error. Byl jsem zoufalý a nevěděl co s tím. Kindle nereagoval ani na vypínací tlačítko. Tak jsem začal hledat řešení na internetu. Těch „zaručených řešení“ jsem našel spousta (od takových, kdy jsem měl svůj kindle rozebrat a použít tlačítko tvrdý reset, který je údajně pod zadním krytem až po ty kde radili stisknou Menu > Settings…. což nešlo) Ale jeden z nich byl přece jen správný, naleznete ho na této adrese:  http://www.greenm3.com/2010/08/customer-support-for-frozen-kindle-3-a-15-second-fix.html.

Řešení problému se zaseknutým Kindle 3

  • Odpojte Kindle od USB kabelu.
  • Posuňte zapínací tlačítko doprava a držet po dobu 20 sekund. (píše se 15, ale 20 je jistota)-
  • Teď se nelekněte, Kindle bude mít úplně prázdný displej. Čekejte!
  • Asi po 30 vteřinách displej ožije a objeví se načítací uvítací obrazovka (jako, když jste jej měli prvně v ruce).
  • A je hotovo. Nyní Kindle opět funguje jak má.

O knihy ani o nastavení jsem nepřišel.

By Lukasjakrtek

Tip na e-knihy

Komentáře 40 komentářů

nothrem Napsal 13:17 / 25. 10. 2010

Aneb stačilo přečíst si návod a bylo by po problému – viz Kindle User’s guide, location 375 (nebo též první výsledek hledání „reset“ 😉

lukasjakrtek Napsal 18:36 / 26. 10. 2010

No 😀 Manuál jsem nečetl (moje Ájina neni moc dobrá…) A potom bylo pozde 🙂

machovka007 Napsal 20:52 / 4. 11. 2010

Sakra měla jsem docela nerva 😀
Displej ožil rozhodně po delší době než 30 vteřin.

mikik Napsal 15:59 / 9. 11. 2010

Tak jsem vyzkousel – i kdyz jsem vedel (pouzivam Kindle Collection Manager). A mel jsem asi 2500knih roztridoval jsem je do kolekci abecedne podle autoru. A ta potvora (K3) knihy sice nechala, ale zrusila vsechny collection. Takze znova. Knih mam pres 4tis a vsude psaly o 3,500, tak me zajima jak to bude fungovat…vzhledem k dbz a CPU to bude pro K3 asi zahul ….

mikik Napsal 19:36 / 9. 11. 2010

Dodatek
po dalsich 2 restartech (a predchozi kontrole v Kindle Collection Manager, kde jsem collections videl) opet obnoveno komplet.
Takze ja si zatim na K3 nempohu stezovat. Zvlada ten napor zatim dobre….

monika javorkova Napsal 13:08 / 6. 1. 2011

Byla jsem s kindlem na den nalyžích, nosila ho v báglu na zádech s představou, že si budu v hospodě číst u oběda. Ale ouvej! Můj drahý K3 zatvrdnul, a to tak že velmi. Úvodní obrázek zůstal, jen dole v rohu bylo vidět, že listuje na home stránce, tam to prosvítalo. Myslela jsem, že je to teplotou (bylo -5 st.) a v teple to naskočí. Nenaskočilo. Doma jsem ho zapnula na nabíjení, ale obrázek nezmizel. Tak od rána komunikuji po e-mailu s Amazonem, protože nepomohl ani super hard reset (30 vteřin power switch a následně home button10 vteřin). Přemlouvám je, aby zavolali, ale třebas nemají nápad…

Nevíte někdo, co s tím ?
Monika

Amazon-Kindle.cz Napsal 16:11 / 6. 1. 2011

Dobrý den a nedošlo k mechanickému poškození displeje. Například jste na něj zatlačila ani o tom nevíte. On ten displej je dost náchylnej na tlaky protože není chráněn silnou vrstvou jak je tomu například u mobilních tel.
Teplota by čtečce vadit neměla, jelikož byla testovaná při mnohem nižších teplotách. Možná rychlé změně teplot by mohlo dojít k poškození ale ve vašem připadě takové změny nebyly.

Zkuste se domluvit se servisem Amazon, hlavně jim řekněte že jste mechanicky čtečku určitě neponíčila a chovala jste se k ní běžným způsobem.

Petr Napsal 12:52 / 2. 2. 2011

Moniko, jak to dopadlo? Zdá se, že mám naprosto stejný problém 🙁

monika javorkova Napsal 10:13 / 10. 2. 2011

Tak především moc děkuji za reakci, mezičasem vím, že jste měli pravdu. Kindle je opravdu extrémně citlivý na tlaky.
Dopadlo to takto: reklamovala jsem kindle u výrobce, což bylo složité, protože mi byl koupen přes e-buy v Německu. Dodavatel ho však pořídil v UK, a tak jsem musela na ně…
Jediná komunikace byla možná po telefonu, poradili mi, že mám reklamovat, ale Amazon UK může poslat nový přístroj pouze na adresu v UK. Trochu složitě jsem i to zvládla a opravdu jsem nový kindle dostala, starý jsem poslala zpátky do UK. Dodnes ale nemám potvrzení, jestli ho dostali.

A teď přijde to nejlepší: nahrála jsem své zazálohované soubory zpátky, opět s nadšením čtu – až do včerejšího večera.To jsem nad kindlem překládala z místa na místo prkénko na sýr a to mi na něj upadlo asi z 30 cm. Ani nezanechalo škrábanec, neřkuli jiné poškození, ale
KINDLE JE OPĚT V HÁJI !!!
Tak nevím, proč ten povrch neopatří silnějším sklem nebo plastem, ale jsem otrávená anebo mám smůlu. Asi již nemám sílu k nové reklamaci a počkám až se výrobce chytne za nos a přijde s vylepšeným modelem.

Závěrem tedy varování pro všechny uživatele:

Netlačit na povrch, nepouštět na něj tvrdé předměty, nenosit v batohu a hladit jen jemně!

Zdraví nešťastná M.

PS. Umí to někdo spravit ???

J.anka Napsal 11:56 / 11. 7. 2011

dík, u mne se to stalo po nevydařeném připojení na www stránky a dost jsem se vyděsila.
Díky za tipy
Jana

Rybka Napsal 21:14 / 12. 7. 2011

Zmínka o Collection Manager mně připomněla, že jsem ho také použil a následně zjistil, že v okně Kindle collections mám některé tituly pět až desetkrát (naprosto stejně). Proč? Ztrácím přehled.

díky

zuzana Napsal 22:31 / 25. 12. 2011

DAKUJEEEEEEEEEEEEEEEEM, pomohlo!

Katuska Napsal 20:52 / 27. 1. 2012

Dííííky 🙂

Adla Napsal 19:40 / 8. 2. 2012

Chci se zeptat, jestli je mozne ze nizka teplota (byla jsem asi 2 az 3 hodiny venku v teplote okolo – 15 stupnu) znicila display (praskl)? mela jsem ho v obalu a ve vystuzene kapse na notebook v batohu. nikde jsem se o to neoprala, ani nebouchla tim jsem si na 100 %. a displey je mrtev, zezacatku nereagoval vubec, po restartu reaguje pulka displeje a v druhe mrtve pulce se obcas zmeni nejaky kousek.

Amazon-Kindle.cz Napsal 20:15 / 8. 2. 2012

Dobrý den je to možné, -15 stupňů není zrovna málo a velké výkyvy teplot nedělají moc doboře el. zařízením. Pokusím se dohledat jaké provozní teploty udává Amazon pro Kindle. Z vašeho popisu to vypadá, že máte tzv. frozen display, zamrznutí. Jelikož nejde o mech. poškození měla byste mít právo na normální reklamaci. S Amazonem by neměl být nejmenší problém, jestli jste čtečku zakoupila u něj v případě u prodejce v ČR tak to bude horší, někteří se vykrucují a nechtějí tyto reklamace uznat.

Linda Napsal 06:39 / 25. 6. 2012

Dobrý den,
Kindle se mi zasekl vubec se nechtěl 2 dny zapnout, skoro jsem již brečela pak jsem našla Vaše stránky a zachranili ste situaci děkuji vám velice 🙂

Honza Napsal 12:17 / 4. 8. 2012

Dobrý den,
nabíjel jsem Kindle přes počítač, když jsem ho odpojil, zůstala jen úvodní stránka. Kindle nejde ani zapnout ani zcela vypnout. Jediná reakce, které jsem se dočkal, bylo rozsvěcení nebo zhasínání pozadí tlačítka na vypínání. Máte někdo s tímto problémem zkušenosti?

Amazon-Kindle.cz Napsal 12:22 / 4. 8. 2012

Zkoušel jsem Kindle znovu připojit k USB? Jinak potom je možnost udělat restart a to tak že podržíte tlačítko pro zapnutí v poloze ON +/- 30s. Prvně ale připojte Kindle k PC a zkuste si zazálohovat jeho obsah jestli to půjde.

Faye Napsal 14:40 / 5. 9. 2012

Dobrý den, také jsem se setkala s problémem zamrznutí. Stalo se mi to před několika týdny, to jsem čtečku v pohodě vyrestartovala. Teď se mi to ale stalo znova – četla jsem ve škole a pak jsem zavřela pouzdro, ve kterém ji mám. Zapoměla jsem dát úsporný režim, či co to bývá. Když jsem po hodině pouzdro otevřela a čekala jsem, že budu muset čtečku zapnout, měla jsem obrazovku zamrzlou na stránce knihy, kde jsem předtím skončila. Čtečka absolutně nereaguje – nejde vypnout ani vyrestartovat. Zkoušela jsem ji i připojit k PC, ale vůbec se mi neukázala v Počítači, ale světýlko u vypínání se rozsvítilo oranžově. Jinak se zeleně rozsvítí při pokusu o restart, ale obrazovka je pořád zamrzlá. Už je to několik hodin a nevím, co s tím. Zkoušela jsem všechno, co jste radili tady v komentářích. Nenapadá vás ještě něco?

Ferrywolfis Napsal 19:04 / 13. 9. 2012

Když je někdo lama… tak může pak radit ostatním – můj případ. Ačkoliv všude se píše: „Neinstaluj češtinu na nový FW 3.4, nefunguje!!!“, naistaloval jsem. A funguje (trochu)… ale zmizelo menu. Už jsem se chystal na HR, protože jsem neobjevil, jak bez menu odinstalovat konfliktní patch, ale přece jen – menu zůstalo, je jen neviditelné. Pokud by se někomu přihodilo, tak lze (po paměti nebo vygooglit obrázky) se proklikat k potřebnému. No a ty zrušené collections jsem stejně chtěl předělat 🙂

Monika Napsal 11:14 / 2. 10. 2012

Odpověď pro Faye:
měla jsem podobný problém a už jsem to vzdala a pořídila jsem si nový kindle. Zazálohovala jsem data přes PC a naštěstí ten zmrzlý, nereagující z nostalgie nevyhodila, ale uložila do původního obalu. Náhodou jsem po měsících na něj opět narazila a zkusila ho nabít a zapnout. Normálně fungoval. Takže nechat vybít jako poslední krajní možnost, možná se chopí šance.

SkotR Napsal 18:31 / 16. 10. 2012

Nevíte proč mi v některých knížkách nefuguje integrovaný slovník ? i když mi v těch knižkách nedavno fungoval… ?

Barča Napsal 19:05 / 13. 5. 2013

já mám kindle touch a dneska se mi stalo neco podobného…
hledala jsem eng-cz slovnik a neco jsem nasla, nainstalovala a ne a ne fungovat..psali, ze kdyz ten slovnik otevru jako normalni knihu, daji se v nem hledat slovicka a tak..otevrela jsem ho, nacetla se prvni strana…a ejhle..s kindlem od te doby nemuzu hnout…aj jsem ten slovnik smazala, ale kdyz ho zapnu, pouze vidim uvodni reklamni stranku a nahore napsane eng-cze dictionary…restartovala jsem ho, jednou dokonce najelo i menu, ale porad nic…
nevite nekdo, prosim, co s tim?
dekuji

Barča Napsal 19:10 / 13. 5. 2013

oo, tak muzu potvrdit, ze trik s 20s podrzeni zapinaciho tlacitka funguje i na kindle touch :))dekujiii

nbservis Napsal 15:04 / 12. 6. 2013

dnes jsme řešili zásek modelu D00901, nakonec pomohlo kindle rozebrat, odpojit baterii (která byla vybitá na 2.8V) a připojit místo baterie přímo zdroj. Kindle se resetoval a napsal problém s vybitou baterií. Po smontování již nabíjí přes USB.

Jakub Beneš Napsal 13:03 / 15. 2. 2014

Měl bych dotaz mám Kindle 3 a povedlo se mu se zaseknout na obrazovce po továrním restartu (těch 20s spouštěcího tlačítka) od té doby nereaguje neměl by někdo nějaký nápad jak to vyřešit
za pomoc dík

Martina Koukolová Napsal 23:23 / 19. 4. 2014

Chci se jen zeptat zda mi někdo neporadi co s tim. Uz je to 6 den co mi zamrzl Kindle 3 a zkousela jsem vsechny rady co jsem tu nasla, ale porad ho nemuzu rozjet. Kdyz ho pripojim k pocitaci, tak se mi tu ani neukaze, ze je pripojen a nabijela jsem ho prave pred tim, nez se mi zasekl. Uz fakt nevim co s tim, asi mi nezbyde nic jineho nez si koupit novy

Radek Napsal 12:30 / 21. 4. 2014

Měl jsem trabl s restartující se čtečkou, pak úplně zatuhla (po pokusu o update firmwaru). Nakonec se podařilo updatnout firmware a najít i příčinu trablů s restarty – víc o tom v článku na mém blogu (odkaz výše – je to na víc než na krátký komentář), ve zkratce – mohly za to překvapivě uvolněné šroubky.

Sevita Napsal 18:12 / 21. 7. 2015

Uf, už som začala smútiť za mojou láskou Kindle Paperwhite nakoľko mi po páde na zem (chvalabohu bola v puzdre) zmrzla. Ale vyskúšala som váš návod a FUNGUJE 🙂 Čo je super, lebo sa u mňa začali prejavovať abstinenčné príznaky, keďže som od mojej čítačky závislá. Ďakujem za pomoc 🙂

Eva Skalníková Napsal 04:53 / 22. 9. 2016

na obrazovce mám stále symbol nenabité baterie, sice svítí kontrolka zeleně, nejde spustit.

Tony-Praha Napsal 22:03 / 19. 11. 2016

Taky mi vytuhnul můj Kindle 3. Nenačítal. Vypadalo to na baterii. Objednaná nová. Pak výměna. Ale opět nic. Původní na měřáku ukazovala více než 4 V. Takže baterií to nebylo.
Rozčilen nad zbytečnou investicí, tak jsem s přístrojem opatrně mlátil přes hranu dřevěného stolu, a ejhle, zasvítila zelená ledka a začalo načítání. Uběhlo několik hodin a Kindle je funkční. :-)))))

Láďa Napsal 19:26 / 10. 12. 2016

Fungovalo to, děkuji.

Klára Napsal 14:52 / 15. 12. 2016

Děkuji! Zachránil jste tatínkovi čtečku.-)

Jindřich Napsal 18:46 / 30. 12. 2016

Mě se Kindle najdnou šprajcnul, a stavěl se jako „read only“, tedy odmítal zapsat cokoli nového přes USB. Při spuštěném Calibre se vůbec neukázal.
Tentýž zásah pomohl také.
Vypnout a zase znovu zapnout je konec konců standardní IT řešení u asi 90% problémů.

Martina Napsal 21:32 / 3. 1. 2017

Pozdravujem všetkých, prosím o radu. Moja čítačka vykazuje taký problém, že všetky knihy – aj z jednotlivých priečinkov, kde som si ich zatriedila – mi akoby vymazalo a založilo mi ich do priečinka „Archived items“ (počet kníh). Avšak hoci sa v tomto priečinku nachádza zoznam všetkých kníh, ani jedna akoby nebola stiahnutá. Keď sa pokúšam otvoriť hociktorú z nich, stále mi vypisuje, že prebieha download… a žiadne sťahovanie nebeží, hoci som pripojená na wifi. Vyskúšala som opätovne poslať e-knihu z portálu predajcu e-kníh, no nič mi do čítačky nestiahlo. Reštart som tiež skúšala – viacnásobne, bez zmeny. Je nabitá, no nefunkčná. Po pripojení k PC mi ju v počítači nenačíta. Ďakujem vopred za pomoc a dobré rady.

Hedwika Napsal 09:16 / 9. 2. 2017

Zdravim vsechny, kteri tu zverejnuji svoje zkusenosti. Dnes jsem nechala lezet svuj Kindle v cernem obalu dve hodiny na polednim slunci v Thajsku. Zatuhl. Nasla jsem tuto debatu, za kterou jsem vdecna. Ctecku jsem nechala v pokoji schladnout. Pak jsem postupovala podle rady ze dne 4.8.2012, udelala restart a ctecka uz funguje normalne. Dekuji za radu.

Vendy Napsal 02:15 / 23. 2. 2017

Dneska ráno jsem chtěl pokračovat ve čtení na mém Kindle 3 jako už řadu let činím, ale 2/3 obrazovky pokrývá rozmazaný obrázek ze „spacího“ režimu. Na zbývající třetině všechno funguje normálně. Jak jsem asi vyrozuměl z předchozích příspěvků, display je totálně v háji?
Spravuje to u nás někdo?
Díky za odpověď

all Napsal 10:14 / 31. 3. 2017

taky se totálně zablokoval kinle,nejdříve nezhasínal a zůstala načtená stránka,ale reagoval,druhý den totální zásek
zkusil jsem „logický“ restart -HOME a ON pár vteřin podržet…objevil se strom s linkou načítání a funguje
snad to někomu pomůže

all Napsal 14:53 / 31. 3. 2017

Tak změna,začal se chovat jinak…restart proveden podržením (přes 30s) zapínacího tlačítka až do bílé stránky,pak zapnout a objeví se strom s linkou….náběh a načtení knih

Jirka Napsal 23:19 / 9. 11. 2017

Zatuhnutí čtečky Amazon Kindle 5. Návod funguje. Stačí podržet zapínací tlačítko cca 15 sekund a proběhne restart. Nic se neztratilo a čtečka funguje. Díky.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné