Že by vánoční horečka začala a Kindle čtečky ebooks jsou již nedostatkové zboží v ČR? A co vy plánujete nadělit Kindle?

Čtečka elektronických knih Amazon Kindle Vánoce V České republice se nedávno začaly masově prodávat čtečky Amazon Kindle Special Offers, tedy čtečky s reklamou. Čtečky Amazon Kindle s reklamou nabízí společnost Amazon pouze pro USA trh, protože je dotuje a díky tomu je jejich cena  několik desítek dolarů nižší než u modelů bez reklamy. Díky tomu jsou prodejci v ČR schopni nabídnou modely Amazon Kindle 4 a Kindle 3 WiFi (+3G) za rozumnější peníze než dříve, kdy se nabízeli jen modely bez reklamy.

Nedávno jsme si dělali průzkum a ve většině internetových obchodech v ČR jsou modely s reklamou vyprodané, což je velká škoda pro ty, kteří uvažovali o koupi čtečky Kindle jako vánočním dárku.  K tomu ještě společnost Amazon pozastavila prodej oblíbeného modelu Amazon Kindle 3 Keyboard WiFi do ČR, takže se také jedná o nedostatkové zboží.

Jestliže uvažujete o čtečce Kindle jako vánočním dárku, tak byste si měli pospíšit a s jejím objednáním neotálet, pošty a zásilkové služby budou mít hodně práce a doručovací lhůty budou delší.

U nás seženete čtečky Kindle

My vám můžeme nabídnout naší službu asistovaného nákupu, v současné době vám jsme schopni pomoci s koupi těchto modelů bez reklam za cenu modelů s reklamou v ČR:

  • Amazon Kindle 4 bez klávesnice
  • Amazon Kindle 3 WiFi
  • Amazon Kindle 3 WiFi + 3G
  • Kindle DX
jen je potřeba si zprostředkování objednat co nejdříve, aby se vše stihlo do Štědrého dne.

Budete někomu dávat jako dárek čtečku Kindle nebo si ji budete přát pod stromeček?

 

Tip na e-knihy

Komentáře (12)

Petr Cap Napsal 20:40 / 3. 12. 2011

Dobrý den! Zvažuji koupi Kindle 3, ale zajímá mě, zda je možné legálně koupenou knihu v některém českém e-knihkupectví (většina, jak jsem vyrozuměl užívá formát epub, který Kindle nepodporuje) převést na podporovaný formát Kindle -buď přes jejich mail ..@free.kindle.com nebo softwarem Calibri, Mobipocket a jíným. Fungují po takové konverzi funkce jako např interaktivní obsah knihy, hledání, úprava velikosti písma a skok do požadované kapitoly? Kam se mi zaplacený ebook vlastně stáhne? Do Pc, ze kterého ho USB kabelem přetáhnu do Kindle?

Mohli byste v nějakém článku vysvětlit rozdíly mezi formáty eknih jako epub, pdf, pdf DRM, Adobe DRM a další. Znamená to, že zakoupený ebook s takovou příponou nejde zkopírovat např na HDD a do jiného zařízení?

Poslední otázku mám k zvažované podpoře formátu epub. Vyřeší to pouze nový firmware nebo ho bude podpovat až další generace Kindle?

JM Napsal 21:11 / 6. 12. 2011

Dobry den,

zajimalo by mne, zda-li je stale mozne s posledni verzi Kindle Keyboard 3G prohlizet pres 3G pripojeni jakekoliv internetove stranky. S Touch 3G to pry jiz mozne neni (je mozne prohlizet jen Kindle Store a Wikipedii). Dekuji.

Amazon-Kindle.cz Napsal 21:24 / 6. 12. 2011

Ano u staršího modelu Amazon Kindle 3 WiFi + 3G keyboard to možné je.

JM Napsal 21:32 / 6. 12. 2011

Dekuji za odpoved. Ackoli se mi Touch zamlouva vice, tak to s tim 3G je tedy pro mne dealbreaker. Nu coz, jde se objednat K3…

JM Napsal 00:55 / 7. 12. 2011

V ramci rozhodovani jsem take absolvoval nekolikanasobny chat s podporou Amazonu a nakonec jsem byl prepinknut na „Kindle specialistu“, jez rekl, ze muj dotaz ohledne Kindle Keyboard dukladne proveri a pozdeji mi napise. Napsal toto:

Hello,

I’m following up on the recent chat conversation you’ve had with us.

I would like to inform you that you will need to have your device (Kindle Keyboard) connected to Wi-Fi network to be able to browse any website on your Kindle Keyboard. It is just the same as I had informed you about the Kindle Touch.

Once again, Kindle Touch 3G provides free 3G wireless that lets you download books right from your Kindle. Using the experimental web browser, you’ll only be able to access Amazon.com and Wikipedia using the 3G connection. Unrestricted web access is available by connecting your Kindle Touch to a Wi-Fi connection.

Myslite, ze je moznost, ze tuto vlastnost v poslednich modelech zmenili, nebo pouze mlzi? Dekuji…

Marvin Napsal 11:44 / 7. 12. 2011

Mlzi, to by museli zmenit software a pre K3 sa nic nemenilo. Moj K3 3G sa v pohode pripaja cez 3G kamkolvek. Ale pracovat s briwserom v Kindle je utrpenie.

David Napsal 12:02 / 7. 12. 2011

Petře,
problémem není formát knihy, ale DRM.
Není tak úplně pravda, že většina knihkupectví u nás používá (pouze) epub. Většina knihkupectví používá oba formáty, pokud je kniha bez DRM, nechají vás vybrat si, ve kterém formátu knihu chcete.
Např. palmknihy.cz nabízejí většinu knih v mobi i epub formátu, zbytek v PDF, wknihy.cz pouze v mobi, kosmas.cz většinu v mobi i epub, malou část pouze v epub s DRM nebo v PDF s DRM, ereading velkou část v mobi i epub.
Obecně záleží hlavně na nakladateli.
Epub bez DRM se převede velmi snadno a všechny zmiňované funkce zůstávají zachované. Odstranit DRM lze, ale není to úplně triviální.
Např. Palmknihy nenabízejí žádné knihy s DRM, wknihy prodávají knihy buď bez DRM nebo s DRM vhodným pro Kindle, Kosmas má jen asi 8 % knih s DRM, eReading prodává 55 % knih s DRM.

David Napsal 13:18 / 7. 12. 2011

Co se týče získání zaplacených knih, většinou je nutné stáhnout knihu do PC (jde to i opakovaně) a pak po kabelu nebo emailem poslat do Kindlu. Také je možné použít browser v Kindlu a stáhnout to přímo tam (pokud to je mobi).
Palmknihy nabízí i možnost automatického poslání zakoupené knihy přes email přímo do Kindlu, takže komfort je srovnatelný s nakupováním na Amazonu.

JK Napsal 17:30 / 11. 12. 2011

Petr Cap:

1) DRM – může být sociální nebo „asociální“. 😉 Sociální znamená, že než koupíš knížku, tak se zaregistruješ v nakladatelství/prodejně/eshopu a dáš jim osobní údaje jako adresu atd. a oni Ti normální poštou pošlou unikátní kód. Tím zkontrolují, že to jseš Ty a pak Ti do každ koupené knížky vlepí (obvykle ne na každou stránku), že to je Tvoje kopie. Když to pošleš do světa, tak se ví, kdo to pustil a dá se třeba reagovat. Každopádně knihu otevřeš v každém zařízení, které podporuje daný formát.
„Asociální“ DRM je ZLO. Technicky je to kódování obsahu, který jde dešifrovat jen v příslušném zaregistrovaném zařízení. Takže koupíš Kindla, ten má unikátní číslo a Ty si ho zaregistruješ na svém účtu u Amazonu. Když koupíš knížku, tak Ti jí pošlou zašifrovanou a otevřeš jí jen Ty, eventuálně další Kindly (snad až 6) spojené s Tvým účtem. Může číst třeba celá rodina, ale také kupují na Tvůj účet, ale Ty to zase můžeš číst.
Rozumí se samo sebou, že čtečka musí obsahovat software/prográmek, který umí soubor dešifrovat. Blbé je, že bez odstranění DRM soubor nepřečteš jinde. O to nakonec jde, že? 😉
Ještě blbější je, že někteří vydavatelé, jako český Ebux žádají, aby ses připojil k jejich serveru co 14 dní přes WiFi, jinak Ti vyprší „klíč“ k DRM a i legálně držené, tedy koupené knížky si nepřečteš.
Ptáš se, co se stane, když zbankrotuje vydavatel? Asi DRM server donekonečna udržovat nebude. Takže se ke svému obsahu, v závislosti na dodávání klíče, třeba už nikdy nedostaneš. (Stalo se před pár lety v případě prodejců hudby na netu.)

2) Lze odstranit „asociální“ DRM? Z ePub ano a není to nijak extrémně složité. Návod najdeš na netu, já tu teď mám polský (legrace je, že ho zveřejnil vydavatel – asi má problém, že Kindle je velmi populární a on musí prodávat ePub s ADE): http://blog.legimi.com/2011/10/polskie-ebooki-na-kindle/

3) Je možné, že u některých vydavatelů může být s odstraněním problém.

4) Jak je to s PDF (ADE), to nevím, prý to lze také odstranit.

5) PDF je PDF.

6) PDF (ADE), tedy s „asociálním“ DRM NEOTEVŘEŠ v Acrobat Readeru. Otevřeš to jen v Adobe Digital Editions. To je ke stažení zdarma, ale musíš to instalovat v PC a číst v něm.

7) ePub je formát e-knih. Podívej se na net.

Ondra Napsal 16:57 / 12. 12. 2011

Já uvažuji, že bych dal Kindle 4 někomu pod stromeček. Sobě. Ve skutečnosti už se tak stalo, právě jej držím v ruce. 🙂 Přesto, že už nákupy mimo EU nejsou pro nás tak výhodné (DPH is a bitch), pořídil jsem si Kindle přímo od Amazonu. Primárním důvodem byl a) většina u nás prodávaných čteček je sponzorovanou verzí, tedy s reklamami; b) v obchodech s akceptovatelnou cenou je pro nejbližší týdny vymeteno; c) prostě mi to stálo za to, jednou si něco koupit z ciziny 🙂
Tady je pár mých zkušeností:
1) Nákup na Amazonu je triviální (se znalostí angličtiny). Dá se zvládnout řádově v minutách, mně to trvalo desítky minut, protože jsem poctivě přečetl všechny podmínky všeho na všech „support“ a „help“ stránkách a simultánně to kontroloval s ohlasy na internetových diskuzích, abych fakt věděl, že nedělám nějakou pitomost. Neudělal jsem.
3) Platil jsem kartou. To nerad dělám, ale standartně na ní mám pro internetové platby limit 0 Kč denně, jen pro potřeby této transakce jsem povolil danou částku. Cítím se v bezpečí.
2) V momentě odeslání objednávky už je vše na dopravní firmě. Amazon si zvolil DHL a nekonečná show refreshování stránek s pohybembalíku mohla začít. Proklamovaný termín doručení? 2 – 4 pracovní dny. Skutečný termín doručení? 3 pracovní dny (5 včetně víkendu). Jen zběžně cesta:
Phoenix – Lipsko (34 hodin)
Lipsko – Ostrava (58 hodin)
Ostrava – můj obývák (5 hodin)
Jen tak pro orientaci – na „celnici“ v Ostravě strávil balík asi 30 minut.
3) Peníze a všechno okolo.
Celkem mě Kindle 4, verze bez reklam, přišel na 2996,20 Kč – tedy jako nejlevnější Kindle s reklamami v českém obchodě. Velké mínus je záruka na jeden rok, ale plusy a mínusy nákupu si musí každý spočítat sám, o ty mi tu nejde.
Amazon si už při potvrzení objednávky vybere „Import fees deposit“ ve výši naší DPH a zaplatí ji za vás. Kurýr DHL tedy po mně už nic nechtěl.
4) Obal. Koupil jsem si u nás na Aukru za cca 250 Kč i s dopravou, protože ty nabízené na Amazonu jsou neskutečně předražené. Luxusní, ale furt předražené. Tahle, zřejmě čínská, náhražka vykonává stejnou funcki za cenu řádově až čtyřikrát nižší. 😉

Resumé:
S nákupem na Amazonu jsem spokojen maximálně, s dopravou taky, s cenou lehce přimhouřeným okem též.
Po krátkém osahání samotného přístroje mám z něj velmi dobrý dojem, mám pocit, že v ruce cítím přesně ten kus technologie, který je určen k tomu, co potřebuji a dělá to špičkově.
Ještě před doručením jsem si hodiny a hodiny hrál se softem Calibre, convertoval nejrůznější formáty tam a zase zpět a za sebe můžu říct, že s využitím gůglu jsou jakékoliv obavy z nekorektního zobrazení češtiny naprosto liché.
Z mé strany spokojenost, třeba tyto zkušenosti pomůžou i někomu z vás, kdo by nad nákupem Kindle (případně i z Amazonu) nějak váhal.

Marek Napsal 21:21 / 12. 12. 2011

Ondra, ten rok je takovy… neni to moc, ale zase mi nedavno po pulroce kindle vyklouznul, a ac jsem musel volat do Statu, tak az na nejaky drobny a zbytecny potize jsem to s nima doresil druhyho, patyho vecer vyrazil nahradni kindle ke mne, ve ctvrtek jsem bohuzel nestihnul o dvacet minut dobehnout pro dovazku via UPS, takze byl doma az druhej den kolem poledne. Jediny co jsem vydal za penize bylo postovny nazpatek, ktery se mi behem par hodin refundovalo (v mym pripade na gift card balance, coz mi nevadi, pac aspon nebudu muset nejakou dobu navysovat sam, abych mel na knizky – ja tam misty i kupuju). Pravda je, ze po roce uz by to pro me asi neudelali.. na druhou stranu je otazka, jak by vypadala a dopadla reklamace tady – nevim. Tohle mi vcelku vyhovovalo.

Marvin Napsal 09:15 / 14. 12. 2011

Verzia s reklamami – mne vyhovuje, lebo sa aspon menia obrazky, tie reklamne su velmi pekne a nemusim sa pozerat na Emily Dickinson, ktora tam ma strasny obrazok 🙂 A kedze mam moj ucet registrovany ako americky, tak mozem niektore akcie aj vyuzit, napriklad som kupoval knizku, co normalne stoji na Kindle $12, za jeden dolar.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné