Další ukázka využití E-ink displeje, tentokrát mobilní telefon YotaPhone

Všechny čtečky elektronických knih Amazon Kindle mají E-Ink displeje (elektronický inkoust). Tato technologie má několik výhod: zobrazení dat na displeji je velmi úsporné z pohledu spotřeby energie, protože ji využívá pouze, když vykresluje nová data na displej a následně již energii nepotřebu. Další výhoda je že displej nesvítí jako u ostatních technologií jenž hojně využívají mobilní zařízení, monitory atd., takže čtení dat na čtečkách je mnohem příjemnější. Čtení na čtečce odpovídá čtení klasické knihy.

E-Ink displeje se začali rozšiřovat i mezi jiné zařízení než čtečky elektronických knih. Na veletrhu CES byl představen mobilní telefon YotaPhone, který disponuje dvěma displeji. Na jedné straně mobilu je LCD displej a na druhé straně E-Ink displej. Tento úsporný displej je využíván jako doplňkový, lze na něm zobrazit obsah z předního displeje, zobrazuje hodiny, různé informace, můžete si na něm číst dokumenty nebo knihy. Výhoda oproti klasickým LCD displejům je, že informace lze pohodlně číst i na slunci. Displej je o velikosti 4,3 palců, například Kindle Paperwhite či Kindle 5 disponuje 6 palcovým displejem.

Na mobilní telefon YotaPhone s E-ink displejem se můžete podívat níže. Přesnou harwarovou výbavu se dovíte v článku na webzine engadget.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné