Recenze eknihy Muž jménem Ove – Fredrik Backman

Ekniha Muž jménem OvePo delší době jsem se zase dostal ke čtení a váhal do čeho se pustit. Proto jsem vypustil na Facebook a Twitter poptávku na pár e-knih. Od několika uživatelů mi byla doporučena e-kniha Muž jménem Ove od autora Fredrika Backmana a musím říct, že to byl výborný tip.

Trochu mě mrzí, že při mém návratu ke čtení mi padla do ruky, tak skvělá kniha, která dala laťku velmi vysoko. Nyní nebude lehké volby jakou další eknihu začít číst. To že Ove nedostal jen mě potvrzuje hodnocení na databázi knih, kde kniha dostala 93%.

Nicméně zlehka se přesuneme k ději knihy, nechci vám o ní prozradit mnoho, protože by to byla škoda.

Nemusíte být kdo ví jak chytří, aby vám z názvu docvaklo, že hlavní postavou knihy by mohl být muž jménem Ove. Jde o staršího pruderního chlapíka, který neměl nejlehčí život a na zlomku svého života zůstal skoro sám. Nicméně osud tomu chtěl, aby i přes svoji prudernost našel cestu k novým, ale původním sousedům. Z počátku knihy si říkáte, co je to za protivného dědouše co nemá nic lepšího na práci, než jen buzerovat a nadávat na všechny kolem. Ale postupem času tohoto starouše doslova začínáte milovat, zjistíte, že pod tvrdou slupkou se skrývá vlastně celkem fajn chlap.

Jen těžko se můžete tomuto pocitu bránit, protože autor uvedl na svět román, který příjemně plyne, obsahuje plno humoru a situací, které vás mile pobaví. Najednou se objevíte na konci knihy a v duchu prosíte čtečku e-knih ať vám signalizuje, že vám ještě zbývá přečíst 50% knihy.

E-knihu Muž jménem Ove vám mohu s klidným srdcem doporučit. Pořídit ji můžete kolem 189 Kč například zde nebo ve vašem oblíbeném obchodě.

 

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné