Vlastní písmo (font) ve čtečkách Amazon Kindle

Jak nainstalovat vlastní písmo (fonty) do čteček Kindle

Už pryč situace, kdy jste byli nuceni různě hackouvat čtečky e-knih Amazon Kindle, abyste do nich mohli číst e-knih s vlastním oblíbeným písmem. Doposud jste byli odkázáni jen na písma (fonty), které společnost Amazon dodávala ve čtečkách Kindle. I přesto, že písma v Kindle jsou výborná, někdo nyní určitě ocení, že si může nahrát do čtečky Kindle vlastní oblíbené písmo.

Podpora vlastního písma (fontu) naleznete ve čtečce Kindle od verze operačního systémeu 5.9.6. (pokud máte novější verzi OS, nemusíte nic instalovat) pro vás to znamená, jestliže máte ještě starý OS, tak si jej ihned updatujte. Update naleznete na této stránce, kde si vyberete, jaký model čtečky máte a stáhnete instalační balíček. Update lze instalovat i přímo ze čtečky Kindle, pokud jste připojeni k WiFi tak v nastavení naleznete možnost updatovat čtečku. Jinak by se vám mohl hodit popis jak updatovat čtečku Kindle z tohoto staršího článku.

Ještě vás musím upozornit, že tato novinka je dostupná pro všechny čtečky Amazon Kindle, které se objevily na trhu od verze Kindle Paperwhite 2. Zde naleznete přehled všech modelů, tak si můžete zjistit, jakou čtečku vlastníte. Z jistotou vám tato nová fičura půjde na Kindle Paperwhite 2 a novější, Kindle 7, Kindle 8, Kindle Voyage, Kindle Oasis.

Čtečky Kindle vlastní písmo (fonty)

Jak nainstalovat písmo (fonty) do Kindle

Jakmile máte ve čtečce operační systém s min. verzí 5.9.6, můžete využívat tuto funkci. Stačí, abyste čtečku připojili přes USB kabel k počítači a otevřeli disk čtečky, kde naleznete adresář fonts, jakmile do tohoto adresáře nakopírujete jakékoliv vaše fonty ve formátu TTF – TrueType  nebo OTF – OpenType budete je moc využívat v nastavení písma.

Nyní odpojíte čtečku e-knih od počítače, přejdete ve čtečce do čtení nějaké e-knihy a spustíte si nastavení písma, kde si běžně volníte typ písma. V tuto chvíli uvidíte novou položku Custom: xxx se šipkou. Ve chvíli kdy na šipku kliknete, můžete si volit písmo z vámi doinstalovaných fontů.

 

Tip na e-knihy

Komentáře (2)

Tomáš Both Napsal 14:21 / 7. 2. 2019

Na Kindle Paperwhite 4 mi to nové fonty nezobrazí,přesto že jsem dělal vše podle návodu.Je ještě nějaký jiný fígl?Děkuji

Kamil Napsal 00:10 / 29. 5. 2019

Dobrý den, mám čtečku kindle paperwhite4 bez reklam. Tato čtečka má bluetooth, takže lze lehce párovat s mým reproduktorem JBL3. Mám proto dotaz , jestli lze do čtečky nahrát soubory ve formátu mp3,popřípadě AAC? Vím, že podporuje audioknihy, ale nejspíše pouze přes Amazon (audiblestore). Vlastní hudbu nebo audioknihy uložené v PC asi smůla…..nebo se pletu?

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné