Aktualizujte svoji starší čtečku Kindle, jinak přijdete o službu Send To Kindle

Aktualizujte si čtečku Kindle, jinak vám přestane fungovat služba Send To Kindle

Jestliže vlastníte některý model čtečky e-knih Kindle s níže uvedeného seznamu, tak vám doporučuji, abyste do zítřejšího dne (22. 3. 2016) aktualizovali software na nejnovější verzi. Důvodem je, že starší verze softwaru obsahuje bezpečností chybu a pokud nebudete mít nejnovější aktualizaci nainstalovanou po zmíněném datu vám přestanou fungovat cloudové služby, které slouží pro zasílání zakoupených e-knih nebo jiných dokumentů do vaší čtečky Kindle, přestane vám tedy fungovat i služba Send To Kindle. Současně přestane být i funkční aktualizace přes bezdrátovou síť a budete nuceni udělat aktualizaci ručně.

Veškeré aktualizace najdete přímo na stránkách společnosti Amazon zde, kde naleznete váš model Kindle a můžete si stáhnout instalační balíček a nainstalovat ručně.

Přehled modelů čteček Kindle

 • Kindle 1. generace (2007)
 • Kindle 2. generace (2009)
 • Kindle DX 2. generace (2009)
 • Kindle Keyboard 3. generace (2010)
 • Kindle 4. generace (2011)
 • Kindle 5. generace (2012)
 • Kindle Touch 4. generace (2011)
 • Kindle Paperwhite 5. generace (2012)

Jak provést instalaci nového updatu?

Jde o obecný návod, který by měl být, ale podobný pro všechny modely čteček Amazon Kindle.

 1. Stáhněte si správný instalační balíček pro váš konkétní model čtečky.
 2. Nahrejte instalační balíček (něco.bin) do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
 3. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
 4. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok. Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
 5. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován.

Tip na e-knihy

Komentáře (3)

Bohdana Napsal 16:30 / 20. 4. 2016

Dobrý den,marne patram proc mi ctecka neprijima přes wifi knizky zaslane přes Send to Kindle, a tady to mi pripada ze by mohl byt muj problém. Mam•Kindle 5. generace (2012) a aktualizaci jsem neprovedla jak pisete do 22/3 – když se chci nekam přes prohlizec pripojit tak mi to hlasi nejakou bezpecnostni chybu a nemuzu se nikam hnout, nicmene Kindle se tvari ze je bez problemu k wifi pripojeny (v pravem hornim rohu pise wifi a plne carky) nesla mi ani provest registrace Kindle, tu mi nakonec provedli primo na amazonu, nicmene knihy zasilat nejdou porad. mam si provest aktualizaci podle vašeho clanku vyse ? pomůžete to i když je to po tom datu ? jak by jste mi poradil ze mam ted postupovat ? Knizky jsem drive do kindle presouvala přes usb, ale ted mi je uz ze shopu poslali primo na amazon tak to musim nejak doresit 🙁 předem dekuji moc za odpověď a radu

Aleš Napsal 16:43 / 17. 5. 2016

Aniž si byl toho vědom, že bych si stahoval výše uvedenou aktualizaci, tak mně asi přišla automaticky z Amazonu. Zprávu o nutnosti aktualizace ta mi přišla dokonce dvakrát s upozorněním na kritické datum 21.3.2016. Udělal jsem na zkoušku v kindle přes Menu (jak je popsáno výše) klik na Nastavení/Aktualizovat Kindle a ejhle – zařízení se aktualizovalo. Vše proběhlo tak, jak je to popsáno. Takže ten potřebný soubor už byl ve čtečce automaticky uložen bez mého přičinění.

Alena Napsal 16:26 / 28. 12. 2016

Dobrý den, koupená kniha mi nejde přeposlat z Amazonu do mého Kindle. Provedla jsem ruční instalaci podle Vašeho návodu. Ta proběhla O.K. Bohužel mi nejde teď spárovat čtečka s mým amazon účtem. Stále mám ve čtečce hlášku, že mailová adresa a heslo jsou chybné. Poradíte?

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné