All-New Kindle Oasis – Nová čtečka e-knih od Amazon

All-New Kindle Oasis – Nová čtečka e-knih s 7″ displejem od Amazon

Společnost Amazon dnes představila novou čtečku e-knih All-New Kindle Oasis. Přesněji jde již o 2. řadu čtečky Kindle Oasis, která přináší mnoho změn oproti původnímu modelu.

All-New Kindle Oasis

Především jde o 1. čtečku z rodiny čteček Amazon Kindle, která překročila svým rozměrem E Ink displeje 6″. Novinka All-New Kindle Oasis totiž nabídne 7″ E Ink displej. Uhlopříčka: 6″ (15,24 cm) VS 7″ (17,78 cm). Zajisté displej nabízí i osvícení displeje a to hned 12 LED diodami, Kindle Voyage (má 6 diod, Kindle Paperwhite 4 diody). Kromě toho čtečka disponuje senzorem okolního světla, takže se může automaticky podsvícení přizpůsobovat.

Další novinkou, kterou čtečka All-New Kindle Oasis přináší je její voděodolnost, splňuje standard IPX8 a můžete se tedy se čtečkou ponořit až do hloubky 2m po dobu 60 minut. To znamená, že s touto čtečkou se již můžete bezstarostně koupat ve vaně nebo ve vířivce .-)

Další novinkou je podpora Audible (což je prodejní kanál audioknih od Amazonu), ty je možné díky podpoře bluetooth poslouchat přes reproduktory nebo sluchátka.

I přesto, že čtečka disponuje větším displejem má menší rozměry na výšku než všechny ostatní čtečky e-knih od Amazonu (Kindle, Kindle Paperwhite nebo Kindle Voyage). Jinake je díky pravé části s baterií širší. Tlouška je 3,4 – 8,3 mm (na pravé části baterie). Váha je na pěkných 194 g (Paperwhite: 205g, Kindle Voyage: 188g).

Model s reklamou lze zatím v USA předobjednat za 249,99 dolarů což je přibližně 5 460 Kč. Uvidíme kdy se dostane tento model do ČR a kolik bude stát. Každopádně snad bude brzo dostupný i na německém Amazon.de kde se prodávají i ostatní modely čteček Kindle a často bývají zajímavé akce a slevy na čtečky Kindle.

Parametry All-New Kindle Oasis

  • Displej: 7″ E Ink Carta s 300ppi
  • Osvícení displeje: Ano
  • Ovládání: Dotykové i mech. tlačítky
  • Rozměry: 159 mm x 141 mm x 3.4-8.3 mm
  • Váha: 194 gramů
  • Vnitřní paměť: 8GB nebo 32GB
  • Internet: WiFi ale i model s mobilním připojením

Fotografie All-New Kindle Oasis

 

 

Tip na e-knihy

Komentáře (1)

Pepa Napsal 10:01 / 8. 12. 2017

Nevíte někdo, jestli jde přehrávat na téhle čtečce i normální mp3 knihy, písničky, nebo to musí mít nějaký speciální formát a musí být zakoupené na Amazonu? Zatím jsem nikde možnost spuštění přehrávače nenašel, jen čte jako by uloženou knihu,ale tak nějak kostrbatě… Mám obavu, že ta možnost přehrát klasické mp3 asi nepůjde, otázka je jestli nějaký konvertor,,, Kdo ví a napoví ???

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné