Bookeen Cybook Muse – nová čtečka eknih

Francouzský výrobce čteček Bookeen neusnul na vavřínech a na trh se čtečkami eknihy vypustí nový model čtečky s označením Bookeen Cybook Muse.

Tato nová čtečka eknih se bude nabízet ve dvou variantách. Cybook Muse Essential a Frontlight, obě čtečky eknih mají dotykový displej o uhlopříčce 6″. Displeje nabízí rozlišení 1024 x 768 px a 213 bodů na palec. Díky těmto parametrům se Bookeen Cybook Muse řadí mezi konkurenta čtečky Kindle Paperwhite 2 a PocketBook Touch Lux 2, všechny tyto modely disponují HD rozlišením. Zatímco Kindle Paperwhite 2 je obdařen displejem technologie E-Ink Carta, tak Cybook Muse dostala starší technologii E-Ink Pearl, což není zas tak na škodu, protože displeje s Pearl nabízí velmy dobrý požitek ze čtení.

Cybook Muse Bookeen

Jediný rozdíl, který je mezi čtečkami eknih Cybook Muse Essential a Frontlight je ten, že model s označením Frontlight bude navíc disponovat osvícením displeje.

Design a rozměry Bookeen Cybook Muse

Cybook Muse od Bookeen dostala nové designové prvky. Jedním z nich je Edge To Edge, kdy rámeček kolem displeje je ve stejné rovině jako displej, díky tomu tvoří jednotnou plochu jenž je chráněna sklem.

Tento trend je okoukán od tabletů a chytrých mobilů, pokračují v něm i další výrobci čteček eknih Amazon a PocketBook. Od Amazonu je na trhu nová čtečka Kindle Voyage a PocketBook vyslal do světa Inkpad.

Dosavadní čtečky eknih měli vždy displej zapuštěný v těle čtečky, stejně tak je tomu u nového modelu Kindle 6.

Váha nové čtečky se ustálila na 190 gramech a je tlustá pouhých 8mm. Na výšku má 155 mm a šířku 116 mm. Je o 17% menší než starší model Cybook Odyssey.

Dobrá zpráva je, že i když Cybook Odyssey disponuje dotykovým displejem, čtečce nechybí mechanické tlačítka pro přepínání stránek, ty se nachází na levé a pravé straně čtečky.

Cybook muse bookeen

Uživatelské prostředí a výkon Bookeen Cybook Muse

Tato nová čtečka eknih má přepracované uživatelské rozhraní a nové funkce. Nyní bude možné dělat kolekce nebo vyhledávat text, tyto funkce jsou u konkurence již zažitým standardem, takže Cybook Muse v tomto směru dohání vlak.

Dalším přínosem pro majitele této čtečky bude nový font Caecilia, který je speciálně vyvinut pro čtečky eknih, aby text knih byl co nejostřejší.

Výkon čtečce dodává 800 MHz procesor, konkurence běžně nabízí již 1000 MHz, nicméně rozdíl 200 MHz ve výkonu nic neznamená, protože jestliže vývojáři dobře naprogramovali jádro čtečky, může být rychlá jako raketa i na horším železe.

Na vaše eknihy a dokumenty čeká vnitřní paměť o velikosti 4GB, kdyby vám to nestačilo stačí si pořídit MicroSD kartu a vložit ji do slotu, díky tomu se vám rozšíří paměť čtečky.

Cena a dostupnost Bookeen Cybook Muse

Předobjednávky začínají 5. listopadu a dodávky by měli začít chodit 14. listopadu. Zatím čtečka nebude dostupná na českém trhu, ale je možné že ji časem někdo zahrne do svojí nabídky.

A co ceny? Levnější model bez osvícení (Cybook Muse Essential) vyjde na 99$ – 2 160 Kč, dražší model s osvícením (Cybook Muse Frontligh) na 129$ – 2810 Kč.

Jen pro srovnání, nový model Kindle 6 s dotykovým displejem a bez osvícení vyjde na 1600 Kč a Kindle Paperwhite s výborným displejem a osvícením na 3000 Kč. Oba modely nemají mechanické tlačítka pro přepínání stránek.

Uvidíme jak se bude dařit nové čtečce eknih Cybook Muse, já jsem rád, že pro Amazon a PocketBook přišla další konkurence, alespoň se všicí budou snažit.

Video s ukázkou Bookeen Cybook Muse

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné