Bookeen představil dvě nové čtečky Cybook Muse

Bookeen představil dvě nové velmi povedné čtečky Cybook Muse

Společnost Bookeen představila dvě nové čtečky Cybook Muse se 6″ E Ink displejem. První novinkou je Bookeen Cybook Muse Light.

Bookeen Cybook Muse Light

Nabízí 6″ E Ink displej Carta s rozlišením 800 x 600 px a jemností displeje 167 ppi. Kromě toho čtečka disponuje osvícením displeje a dotykovým ovládáním. Nechybí i mechanické tlačítka. Čtečka má i milé rozměry a váhu. Váha 155 gramů a rozměry: 155 x 116 x 8 mm řadí čtečku mezi ty menší co jsou na trhu. Dále majitelům nabídne 4GB vnitřní paměti a možnost rozšíření paměti pomocí MicroSD karty. Čtečce nechybí Wi-Fi modul, takže můžete vyžít internetový prohlížeč, který běží na jádru WebKit. Čtečka podporuje tyto dokumenty: EPUB, PDF, HTML, TXT, FB2, DJVU a JPEG, PNG, GIF, BMP, ICO, TIF, PSD.

Co se týče hardwaru, tak čtečku pohání procesor Cortex A8 s frekvencí 1GHz. Baterie má kapacitu 1900mAh.

Co vás dále potěší tak rozhraní čtečky je i v češtině a slovenštině.

Na stránkách výrobce je uvedena cena 89,9 EUR tedy přibližně 2 430 Kč, uvidíme za kolik se bude tato čtečka prodávat v ČR, ale kdyby tomu bylo podobně tak je to výborná cena za tak vybavenou čtečku. Čtečka sice nabízí E Ink displej Carta s nižším rozlišením než konkurence, ale zase má k dispozici dotykové ovládání, mechanické tlačítka a osvícení displeje.

Další novinkou je čtečka Bookeen Cybook Muse HD.

Bookeen Cybook Muse HD

Jak už název napovídá, čtečka bude disponovat E Ink displejem s větším rozlišením a jemností. Čtečka nabízí 6″ E Ink displej s krásným rozlišením 1448 x 1072 px a 300 ppi.  Čtečce nechybí dotykové ovládání a osvícení displeje. Nechybí ani mechanické tlačítka. Opět jako u předchozího modelu čtečka má velmi sympatické rozměry a váhu. Rozměry: 155 x 116 x 8 mm a váha: 180 gramů.

Čtečka opět nabízí WiFi modul, vyšší vnitřní paměť 8GB s možností rozšíření pomocí MicroSD karty. Podpora formátů a rozhraní v českém i slovenském jazyce je stejná jako u Bookeen Cybook Muse Light.

Cenu výrobce uvádí 129 EUR tedy 3 500 Kč. Vzhledem k tomu co čtečka Bookeen Cybook Muse HD nabízí jde opravdu o skvělou cenu.

Obecně o čtečkách Bookeen Cybook Muse

Čtečky Bookeen Cybook Muse jsem již testoval a musím říct, že mají svojí nabídkou dobře našlápnuto. Jejich operační systém je stabilní a čtečky díky HW výbavě mají dobrou odezvu. Velkým plusem oproti některým výrobcům je české i slovenské rozhraní.  Zpracování bylo vždy také výborné. Nesmím zapomenout na velmi povedený design a displej v jedné rovině s rámečkem.

Je dobře, že na trhu je mnoho kvalitních výrobců čteček e-knih a navzájem se tlačí kupředu, díky tomu nyní mohou zájemci o čtečky e-knih koupit skvěle vybavené čtečky s E Ink displeji o velkém rozlišení, osvícením displeje a dotykovým ovládáním za rozumný peníz.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné