Calibre – spravujte si knihovnu e-knih pohodlně a zadarmo

Myslím si že mnoho lidí ještě tento geniální program pro správu elektronických knih nebude znát. Jde o program Calibre, který je zcela zdarma a dostupný pro všechny běžné operační systémy, takže si jej můžete nainstalovat na Windows, Linux ale i OS X. O tom že jde o opravdu užitečný a velmi používaný progrma svědčí statistiky jeho stahování. Od srpna 2009 bylo provedeno přes 19 363 877 stažení a aktivně program používá kolem 3 500 000 uživatelů.

Calibre ulehčuje správu e-knih kdy u každé knihy si můžete evidovat veškeré možné informce od autora až po číslo vydání atd.., dále máte možnost převádět knihy do různých formátů a třeba si je i pohodlně nahrávat nebo zasílat do čtečky. Již dříve jsem o tomto programu napsal dva články:

  1. Seriál začínáme s Calibre – 1. mějte svoji sbírku elektronických knih pod kontrolou
  2. Seriál začínáme s Calibre – 2. instalace, základní nastavení a přidávání knih do sbírky

Jestliže budete mít zájem, můžu na tyto dva články navázat a napsat další tipy pro tento skvělý program. Stačí když mi do komentářů napíšete co by vás zajímalo.

Calibre můžete stahovat na www.calibre-ebook.com/download.

Calibre správce e-knih

 

Tip na e-knihy

Komentáře (4)

spooky Napsal 19:26 / 15. 11. 2013

Potřeboval bych poradit, kde mohu nastavit jazyk knihy na eng. Nemohu nikde v nastavení metadat tuto funkci najít. Děkuji.

jano Napsal 23:01 / 28. 11. 2013

Aj ja to hľadám. Od istého update firmware už plechová teta (=text to speech) je ochotná rozprávať aj po česky iba ak je nastavený jazyk dokumentu ako angličtina a navyše ak je nastavený príznak na povolenie TTS – a to som už nenašiel nikde, ako to nastaviť.
Predtým som si posielal na Kindle touch aj noviny a ono mi to vedelo samo čítať. Teraz to vie čítať iba to, čo má nastavený jazyk angličtinu a povolené čítanie, teda skoro nič.
vie s tým niekto poradiť?

rapon Napsal 10:51 / 21. 3. 2014

Dobrý den, hledám možnost sdílet svoji sbírku s někým dalším z rodiny. Mám vyřešeno sdílení mezi Win a Mac přes Dropbox… ale potřeboval bych, aby jiný uživatel mohl také nahlížet do sbírky a posílat si knížky do čtečky. Přidávání nových atd. může zůstat v mojí správě. Děkuji za radu.

Jan Napsal 20:38 / 12. 1. 2016

Jak řešíte správu knih v calibre? Mám na mysli, jak si zobrazujete přečtené a nepřečtené knihy? Pomocí čeho? Filtrace? Virtuální knihovna? Děkuji.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné