Čtečka e-knih Onyx BOOX Classic

Čtečka e-knih onyx boox classicProdejce čteček e-knih Onyx není u nás tolik známý jako společnosti Amazon (Kindle) a PocketBook. Nicméně i tento neznámý výrobce přichází na trh s novým modelem čtečky e-knih, který dle technických parametrů nevypadá vůbec zle.

Novinkou je čtečka Onyx BOOX Classic, která disponuje 6“ E Ink displejem technologie Pearl. Displeje stejné technologie mají čtečky Kindle 5, 6 nebo PocketBook Lux atd.
Onyx Boox Classic má oproti Kindle 5 větší rozlišení a to 1024×758 px (Kindle 5 – 800x600px), díky tomu má DPI 212 a to znamená, že by čtečka měla ostřejší vykreslování textu.
Čtečka nemá dotykové ovládání, takže na přední straně vedle displeje očekávejte tlačítka pro přepínání stránek.

Po stránce hardwaru je čtečka velmi dobře vybavena, pohání ji procesor Freescale i.MX Cortex A8 1.0 GHz a operační paměť o velikosti 512 MB. Interní paměť má velikost 4 GB, tu lze rozšířit microSD kartou až o 32GB. Zajisté nechybí Wi-Fi modul. Operační systém je Android verze 2.3.
Baterie čtečky má kapacitu 1 700 mAh, díky tomu by měla čtečka vydržet kolem 8 týdnu při běžném čtení. To odpovídá čtečce Amazon Kindle 5.
Čtečka váží 210 gramů a její rozměry jsou: 170 x 117 x 8,7mm.

Čtečka podporuje nemalé množství formátů pro e-knihy a dokumenty: EPUB včetně Adobe DRM, Wordu, PDF a i Mobi bez DRM ochrany. Čtečce nechybí reflow PDF, to zpříjemňuje čtení dokumentů PDF.
Prodejní cena je 69 EUR, což odpovídá 1 900 Kč a lze i objednat i do ČR v obchodě Onyx-Boox.com. S poštovným čtečka vyjde na 2 150 Kč což není zas tak špatná cena.

Čtečka e-knih onyx boox classic

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné