Čtečka eknih Onyx Boox i86 s 8″ displejem o rozlišení 1600x1200px

Čtečky Onyx nejsou v ČR a obecně ve světě moc známé. Nicméně tento čínský výrobce představil novou čtečku elektronikých knih Onyx Boox i86, která opravdu stojí za povšimnutí díky svému displeji, zpracování ale i hardwaru.

Tato nová čtečka bude disponovat 8″ displejem s rozlišením 1600 x 1200 pixelů a 250ppi a technologie E-Ink Pearl. Operační systém čtečky je postaven na systému Android verze 4.0 a všechno toto pohání procesor o taktovací frekvenci 1GH, dále bude čtečka vybavena 512 MB operační pamětí a vnitřní pamětí 4GB.

ctecka-eknih-Onyx-Boox-I86

Vnitřní paměť čtečky bude možné rozšířit microSD kartou. Čtečce nechybí WiFi modul a dokonce i Bluetoth, který u běžně prodávaných čteček elektronických knih nebývá.

Čtečka by měla disponovat osvícením displeje a dotykovým ovládáním založeném na technologii IR. Čtečka bude vybavena i reproduktorem a výstupem na sluchátka.

Díky využití operačního systému Androud je předpoklad že čtečka bude podporovat mnoho různách formátů, nebude problém přehrávat MP3. Především ale bude podporovat mnoho formátů pro eknihy a jiné dokumenty, očekávat můžete podporu těchto formátů: PDF, EPUB, FB2, Doc, CHM, HTML, a RTF.

Rozměry čtečky: 212 × 164,9 × 9,8 mm

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné