Čtečka eknih ONYX BOOX M96C s 9,7″ E Ink displejem

Čtečky ONYX nejsou u nás moc známé, přitom se prodávají po celém světě. Výrobce Onyx International Inc. nedávno představil nový model své 9,7” čtečky e-knih. Novinka nese označení ONYX BOOX M96C a jak už jsem zmínil, nabízí 9,7“ E Ink displej, čteček s tak velkým displejem na trhu mnoho není. Ještě si vzpomínám na první vlaštovku v podobě čtečky Amazon Kindle DX, která stála v ČR kolem 13 000 Kč.

ONYX BOOX M96C

Displej ONYX BOOX M96C

Čtečka ONYX BOOX M96C nabízí displej technologie E Ink Pearl, jde o starší verzi než má Kindle Paperwhite nebo PocketBook Ultra (CARTA). E Ink Pearl displeje mají například čtečky Kindle 6 (Kindle 7th) nebo PocketBook Touch Lux 2. Displej v ONYX BOOX M96C má rozlišení 1200 x 825px a 150 ppi (počet pixelů na palec, čím větší tím větší jemnost displeje). Díky rozměrům displeje bude čtečka skvělou volbou pro čtení PDF dokumentů, tedy odborné literatury, technické dokumentace atd. Čtečky s menším displejem (běžně 6″) nejsou moc vhodné pro čtení PDF.

Ovládání

Čtečka disponuje tlačítky, které jsou na přední straně rámečku. Naleznete zde tlačítko pro přechod na další a předchozí stranu, tlačítko zpět a tlačítko pro návrat do hlavní nabídky. K dispozici je ještě směrové tlačítko, které slouží pro pohyb v menu. Model ONYX BOOX M96C nabízí dotykové ovládání, díky kapacitní vrstvě ji lze ovládat i prsty. Dřívější verzi ONYX BOOX M96 bylo možné ovládat pouze stylusem.

ONYX BOOX M96C

Hardware

Čtečku pohání procesor Freescale i.MX 6 Cortex A9 1.0GHz s 512MB operační paměti. Bojím se, aby OS čtečky reagoval dostatečně svižně, 512MB operační paměti není zrovna mnoho pro OS Android. Operační systém čtečky je Android 4.0 a v brzké době by měl být k dispozici update na novější verzi 4.4. Díky tomu, že je použit OS Android mají majitelé čtečky velké možnosti využití. Nechybí možnost instalace jakýchkoliv aplikací z Google Play obchodu, takže je možné instalovat různé SW čtečky, internetové prohlížeče, mailové klienty a jiné.

Periferie a podpora formátů

Čtečka nabízí 4 GB vnitřní paměti, kterou je možné rozšířit paměťovou kartou až do 32GB. Zajisté čtečce nechybí modul WiFi, díky kterému je možné čtečku připojit k internetu a nechybí ani Bluetooth verze 4.0. K dispozici je 3,5mm stereo výstup, takže ke čtečce můžete připojit sluchátka a můžete poslouchat hudbu, audioknihy nebo mluvené slovo. K dispozici jsou i reproduktory, díky přítomnosti Bluetooth modulu je možné čtečku připojit k Bluetooth přijímači a hudbu ze čtečky přehrávat na externích reproduktorech.

Díky operačnímu systému Android čtečka podporuje mnoho formátů: EPUB a PDF s Adobe DRM, MOBI, TXT, RTF, HTML, DOC, DOCX, XLS atd… Z audio nabízí podporu: MP3, WAV a zajisté nabízí možnost prohlížení obrázků.

Rozměry a váha ONYX BOOX M96C

Vzhledem k velikosti displeje má čtečka větší váhu než jsou 6“ čtečky e-knih. ONYX BOOX M96C váží 509 gramů a její rozměry jsou: 242,9 x 178,4 x 12,3mm.

ONYX BOOX M96C

Cena čtečky

Chcete-li čtečku s velkým displejem, tak si za to také musíte zaplatit. Cena čtečky se pohybuje kolem 290 EUR, přibližně tedy 8 200 Kč. Je ji možné zakoupit například v německém obchodě zde. Model bez kapacitní vrstvy (dotykového ovládání prsty) lze pořídit například v obchodě Amazon.de.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné