Čtečkou eknih roku 2014 je?

Srovnávač zboží Heureka sestavil žebříček nejoblíbenějších produktů z různých kategorií. Zajisté nechyběla i kategorie čtečky elektronických knih, ve které je 5 nejpopulárnějších čteček e-knih.

Pořadí v žebříčku nejoblíbenějších čteček eknih je zvoleno na základě preferencí spotřebitelů v České republice. V potaz se bral počet uživatelů, kteří o daný model projevili zájem v internetových obchodech, podle počtu nákupů a celkovém hodnocení uživateli.

A jak dopadl žebříček nejoblíbenějších čteček eknih?

Kindle Paperwhite 21. Kindle Paperwhite 2

Vítězem a produktem roku v kategorii elektronické knihy se stala čtečka e-knih Amazon Kindle Paperwhite 2. Ta svým majitelům nabízí osvícení displeje, rozumnou výdrž baterie, pohodlné dotykové ovládání a výborní E Ink displej s novou technologií Carta. Výborná čtečka s cenou kolem 3 500 Kč v ČR. Lze ji pořídit v akci stále kolem 2 700 Kč.

PocketBook Touch Lux 22. PocketBook Touch Lux 626

Na druhém místě skončila konkurence Kindle Paperwhite 2. Ta nabízí, také osvícení displeje, dotykové ovládání, navíc české rozhraní a podporu více formátů e-knih a dokumentů. Cena podobná jako u Kindle Paperwhite 2 v ČR.

PocketBook Touch

3. PocketBook 624 Touch

Třetí místo obsadila cenově dostupná čtečka eknih, jenž nabízí dotykové ovládání, ale postrádá osvícení displeje. Stejně jako PocketBook Touch Lux 626 nabízí podporu více formátů e-knih a dokumentů. Nechybí ji české rozhraní. Cena něco málo přes 2000 Kč.

PocketBook Basic4. PocketBook Basic 2 614

Na čtvrtém místě se umístila čtečka PocketBook Basic 2. Jde o čtečku, která stojí do 2000 Kč. Sice nenabízí dotykový displej a osvícení, ale je zařízením, které nabízí vše nezbytné pro čtení e-knih. Opět jako ostatní modely PocketBook disponuje podporou více formátů e-knih a dokumentů včetně českého rozhraní.

Amazon Kindle 6 (Kindle 7th)5. Amazon Kindle 6 Touch

Na posledním pátem místě je jeden z nejnovější modelů čtečky eknih od společnosti Amazon. Byla představena ke konci minulého roku i tak za krátkou dobu se probojovala do tohoto žebříčku. Překvapuje mě, že v žebříčku není starší model Kindle 5, který se již přestal prodávat. Nicméně Kindle 6 Touch (oficiálně Kindle 7th) se v ČR prodává něco málo přes 2000 Kč. Nabízí dotykové ovládání a kvalitní displej. Lze ji sehnat za 1360 Kč.

 

A jaká je vaše čtečka roku 2014?

Já mám jasno, pro mě je v cenové kategorii kolem 3 000 Kč stále nejlepší Kindle Paperwhite 2, ale chápu, že pro mnoho lidí je zajímavější PocketBook Touch Lux 2, protože nabízí české rozhraní.

Žebříček Produkt Roku 2014 naleznete zde.

Tip na e-knihy

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné