Čtečky eknih Kindle dostaly nový update 5.6.1

Společnost Amazo připravila pro majitele čteček eknih Kindle Voyage, Kindle Paperwhite 2 a nové levné čtečky s dotykovým ovládáním Kindle 6 update softwaru. Nyní je k dispozici pro tyto modely update verze 5.6.1.

Update Kindle 6, Voyage, Kindle Paperwhite 2

Tento nový update přináší tyto novinky:

Support for Family Library

Amazon přichází s novinkou Family Library, jde o sdílení zakoupeného obsahu mezi více zařízeními. Amazon umožňuje sdílet knihy, filmy a hudbu na různé zařízení jako svoje Kindle Fire tablety nebo čtečky Kindle. Nově tato funkce je dostupná i na čtečkách eknih Amazon Kindle. Musíte si nastavit virtuální rodinu tedy přiřadit členy do skupiny, kterým následně můžete sdílet obsah. Je možné zapojit dva dospělé a až 4 děti. Následně máte možnost nastavit, jaké e-knihy se mohou sdílet dalším členům s rodiny.

Support for Family Library

Word Wise – See Hints for Difficult Words

Nová super funkce, která snižuje rušení při čtení. Když chcete znát význam nějakého slova nebo synonyma nyní se vám zobrazí nad označením slovem, takže jestli vám to stačí nemusíte vůbec jít do modálního okna, kde naleznete více informací. Jsem zvědav jak bude tato funkce fungovat třeba u anglicko českého slovníku. V nejbližší době otestuji.

Word Wise – See Hints for Difficult Words

Updaty softwaru pro jednotlivé modely čteček Kindle

  • Kindle Voyage – update 5.6.1 ke stažení zde
  • Kindle Paperwhite 2 update 5.6.1 ke stažení zde
  • Kindle 6 (nový model s dotykovou obrazovkou) update 5.6.1 ke stažení zde

Jak provést instalaci nového updatu?

  1. Stáhněte si správný instalační balíček pro váš konkétní model čtečky.
  2. Nahrejte instalační balíček (něco.bin) do čtečky: Připojte čtečku k počítači prostřednictvím USB kabelu a instalační balíček nahrajte do čtečky.
  3. Bezpečně Kindle odpojte od počítače, ve windows odpojit USB zařízení, bývá ikona vpravo dóle u času (ikona se zelenou šipkou), možnost je odpojit kabel od Kindle, ale není to nejbezpečnější zatím se mi ale takto nic nestalo, je to na vás..
  4. Update nainstalujete: Na úvodní obrazovce kindle, klikněte na Menu, potom Settings. Opět klikněte na Menu, a následně Update Your Kindle. Instalaci musíte potvrdit kliknutím na Ok. Kindle se začne updatovat a budete informováni o tomto procesu hláškou Your Kindle is Updating.
  5. Až se Kindle updatuje automaticky se provede restart. Ve vlastnostech zařízení byste potom měli vidět informaci že je nový firmware nainstalován: Firmware Version: Kindle 5.6.1.

Pozor na update jestliže máte jailbreak čtečky Kindle

Dejte si pozor, jestliže máte na čtečce Kindle Paperwhite 2 provedený jailbreak například kvůli instalaci češtiny nebo jiného rozšíření je možné, že budete mít problémy. V tomto případě zatím nedoporučuji provádět update.

Tip na e-knihy

Komentáře (4)

hemendex Napsal 21:28 / 16. 11. 2014

V navode je spomenute update 5.4.5, ale ide teda o 5.6.1 ako v nazve clanku? Hlavne ma ale zaujima, ako to je s cestinou, ktora minulym update a zrusenim jailbreaku z citacky zmizla? Pripravuje sa cestina aj pre updatovane kindle ebooky?

Petr Vytlačil Napsal 19:51 / 13. 12. 2014

Ano slo o preklep.

Peter Napsal 20:23 / 9. 12. 2014

Uz ste skusili ten medziriadkovy sposob slovnika v novom FW?
A stale plati, ze ked sa upgraduje na najnovsi FW, tak nefunguje jailbrak + sa FW neda downgradovat na starsiu verziu?

Vacharadek Napsal 22:23 / 1. 1. 2015

Tak nevím, PaperWhite 2 mám 3 měsíce a pár dní po automatickém update jsem měl totální zásek čtečky. Pomohlo až vypnutí podržením tlačítka (restart). Před update nikdy nic podobného, tak doufám, že se z toho nestane pravidelná záležitost.

Přidejte nový komentář:

Položky ve formuláři označené * jsou povinné